یورش پلیس آلمان به مقر راست گرایان افراطی؛ جنبش«شهروندان رایش» در صدد سرنگون کردن دولت بوده است

یورونیوز: چندین هزار پلیس و نیروی امنیتی فدرال آلمان صبح چهارشنبه در یکسری عملیات به مقر گروه های راست گرای افراطی یورش بردند. گفته می شود این گروه ها در نظر داشتند با توسل به زور دولت آلمان را سرنگون کنند.

دادستان فدرال آلمان از مشارکت حدود سه هزار نیروی پلیس در ۱۳۰ منطقه در یازده ایالت این کشور علیه جنبش راستگرا موسوم به «شهروندان رایش» خبر داده است. برخی از اعضای این گروه اعتقادی به قانون اساسی و مرزهای آلمان بعد از جنگ جهانی دوم ندارند و خواستار سرنگون کردن دولت شده بودند.

دادستانی فدرال می گوید در جریان عملیات هفتم دسامبر ۲۲ شهروند را به ظن عضویت در این گروه «تروریستی» بازداشت کرده است. سه تبعه خارجی از جمله یک روس نیز به ظن حمایت از این گروه تروریستی دستگیر شده اند.

نشریه اشپیگل می گوید پادگان نظامی نیروهای ویژه آلمان واقع در شهر کالو در جنوب غربی این کشور از جمله مکان های عملیات امروز بوده است. این واحد نظامی در گذشته هم به دلیل شائبه نفوذ احتمالی اندیشه های راست افراطی در بین سربازان حاشیه ساز شده بود.

اطلاعات بیشتری در این خصوص رسانه ای نشده است.
+66
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  این افراد بخوبی میدانند با همه شوخی با ریش بابا هم شوخی.المان این شوخی ها را تحمل نمیکنه.وای بروزگار ان 22 نفر.حالا چه جایی از اینها پذیرایی میکنند ان را فقط خودشان میدانند
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.