جام جهانی: شگفتی‌سازی مراکش با حذف اسپانیا از یک‌هشتم نهایی

العربیه:مراکشی‌ها پس از تساوی بدون گل در وقت‌های معمول و اضافه، در ضربات پنالتی موفق شدند با نتیجه 3 بر صفر «ماتادورها» را شکست دهند.
 
در دیداری که مراکش برای تاریخ‌سازی و «ماتادورها» برای به‌رخ کشیدن قدرتشان پا به میدان مسابقه گذاشته بودند، مراکشی‌ها شامگاه سه‌شنبه، پانزدهم آذر، موفق شدند در یک دیدار به‌یادماندنی اسپانیا را شکست دهند و به مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر راه یابند.

«شیرهای اطلس» پس از کامرون، سنگال و غنا در سال‌های 1990، 2002 و 2010، به نخستین تیم عربی و همچنین چهارمین تیم آفریقایی تبدیل شدند که به‌ مرحله یک‌چهارم پایانی مسابقات جام جهانی راه می‌یابند.

تیم ملی مراکش پس از صعود به دور دوم جام جهانی 1986 مکزیک، به نخستین تیم در جهان عرب تبدیل شد که برای دومین بار در تاریخ خود به مراحل حذفی صعود می‌کند.

پیش‌تر، تیم‌های ملی سعودی و الجزایر یک مرتبه به‌ترتیب در جام‌های جهانی 1994 و 2014 به مراحل حذفی راه یافته بودند.

مراکش در بیستمین دیدار خود در تاریخ جام جهانی که از رقابت‌های 1970 مکزیک آغاز شد، اکنون با شکست دادن اسپانیا به پنجمین پیروزی خود در تاریخ جام جهانی دست یافته و از رکورد سعودی جلو افتاد. تاکنون این دو تیم هر کدام با چهار برد رکوردار پیروزی در بین تیم‌های عربی شرکت کننده در تاریخ این رقابت‌ها بودند.

به‌این ترتیب، مراکش روز شنبه، نوزدهم‌ آذر، در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف برنده دیدار پرتغال و سوئیس خواهد رفت.
+14
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.