مولوی عبدالحمید: اخبار و روایت‌ برخی از زندانیان «موید تعرض جنسی به زندانیان زن» است

 مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدانرادیو فردا: مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در توئیتی از قوه قضائیه جمهوری اسلامی خواست به موضوع «تعرض جنسی به زندانیان زن به قصد تحقیر، سرکوب و اعتراف اجباری» رسیدگی کرده و مجرمان را «محاکمه» و به «اشد مجازات» برساند.

او روز سه‌شنبه ۱۵ آذر تاکید کرد که موضوع «تعرض جنسی به زندانیان زن»، نه تنها «در رسانه‌ها بازتاب یافته»، بلکه «روایت برخی از زندانیان مؤید این امر است».

مولوی عبدالحمید افزوده که در صورت «اثبات» این موضوع، «قطعا بزرگ‌ترین مفسدان فی‌الأرض مرتکبین همین جنایات هستند.لازم است قوه قضائیه این افراد را محاکمه و به اشد مجازات برساند».

از زمان آغاز دور تازه اعتراضات در ایران، ویدئوهایی از فحاشی و تعرض جنسی به معترضان زن در خیابان‌ها منتشر شده و گزارش‌هایی نیز از تعرض جنسی به آن‌ها در بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها از سوی شماری از فعالان حقوق بشر از جمله نرگس محمدی مطرح شده است.

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی، در نامه‌ای به جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، «تعرض به زنان حین بازداشت و در بازداشتگاه‌ها» را «بخشی از برنامه سرکوب» جمهوری اسلامی علیه زنان معترض و مبارز خواند و خواهان تحقیق درباره «تعرض جنسی به زنان بازداشتی» شد.

این فعال حقوق بشر زندانی، تاکید کرد «متاسفانه این روزها زنانی را در بند زنان زندان اوین دیده‌ام که مورد اذیت و آزار و تعرض حین بازداشت قرار گرفته‌اند».

نرگس محمدی در ادامه نامه خود به جاوید رحمان، افزود یک دختر را که «حین بازداشت مورد تعرض وحشیانه ماموران قرار گرفته ‌بود» پس از ارائه شکایت کتبی علیه ماموران به زندان و درخواست حضور وکیل و فرستادن به پزشکی قانونی، به جای انتقال به بند عمومی، از بند قرنطینه اوین به زندان دیگری برده‌اند.
شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» نیز روز ۳۰ آبان در گزارشی تحقیقی، نیروهای جمهوری اسلامی را به خشونت و آزار جنسی معترضان ایرانی در بازداشتگاه‌ها متهم کرده بود.
+80
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یکی از احکام دین کثیف زن ستیزتون هست.
  2
  19
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  شیطان در لباس روحانی. حتی در خود قرآن هم آیه ای هست از دجال که هیچ وقت در لباس اصلی اش ظاهر نمیشود. کارهای شیطان همیشه وارونه است. هیچ وقت نمیاد بگه من شیطانم اومدم گولتون بزنم هاهاها. مثل جمهوری اسلامی. خمینی چی گفت؟ "هم در این دنیا هم در آخرت شما را رستگار میکنیم" برعکسش چی میشه؟ اگزکتلی
  1
  17
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  منظورم جمهوری اسلامی بود که در لباس روحانی ظاهر شد نه مولانا عبدالحمید...
  2
  13
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - دلفت، هلند
  جناب آقای مولوی عبدالحمید . شما از قوه قضائیه جنایتکار که دستش تا مرفق در خون بیگناهان فرو رفته است میخواهید که این افراد متجاوز را محاکمه و به اشد مجازات برساند. مرغ پخته از شنیدن حرف شما می خندد . چاقو دسته خودش را نمی برد
  1
  15
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  این دجال رییس سیرک از زندان تکفیر ی ها ، وهابی ها و داعش ها گزارش میدهد.البته احتیاجی نبود چون تمام دنیا این را در عراق و سوریه دیدند که این بی ناموس ها چه بلای بر سر زن اسیر و غیره اسر اوردند .
  3
  0
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.