امیرعبداللهیان: با کوادکوپتر جمعیت ۲۰۰ نفری را ۲۰۰۰ نفر نشان دادند

اعتراضات سراسری ایران، مراسم چهلم مهسا امینی، سقز چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱صدای آمریکا: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید: «در جریان اغتشاشات اخیر در ایران خانمی ۴۱ ساله تبعه یک کشور اروپای غربی دستگیر شد که عنصر امنیتی یک سرویس خارجی است که ماهرانه با کوادکوپتر از تجمعات شهرهای داخل ایران فیلمبرداری کند.»

امیرعبداللهیان در جمع گروهی از ایرانیان مقیم صربستان افزود: «اگر ۱۰۰ نفر به عنوان اعتراض مطالباتی داشتند و تجمعی شکل گرفته بود از طریق کوادکوپتر آنچنان فنی و حرفه‌ای این خانم می‌توانست فیلمبرداری کند که جمعیت ۲۰۰ نفر را ۲۰۰۰ نفر نشان دهد.»

وی در ادامه اظهارات خود افزود: «دستگاههای پرتابل اینترنت پرسرعت از طریق سرویس جاسوسی کشورش در اختیار این خانم بود که به سرعت بتواند موشن و کلیپ‌هایی را منتشر کند.»

این ادعاهای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در حالی مطرح می‌شود که نیروهای امنیتی در سه ماه گذشته علاوه بر بازداشت بالغ بر ۱۸۰۰۰ نفر به دلیل شرکت در اعتراضات، تعدادی از شهروندان خارجی را نیز به بهانه همکاری در شکل‌گیری و گسترش اعتراضات و وابستگی به سرویس‌های جاسوسی خارجی بازداشت کرده‌اند.

روزنامه فیگارو چندی پیش نوشت: «بیش از ۲۰ دوتابعیتی در ایران بازداشت شده‌اند، از جمله هفت فرانسوی.»

امانوئل مکرون روز یکشنبه در مصاحبه با نشریه لوپاریزین بازداشت تعدادی از شهروندان فرانسوی در ایران را محکوم کرد و گفت که جمهوری اسلامی در این زمینه «دروغ‌های زیادی» گفته است.

او افزود: «آنان هموطنانی هستند که گاهی به دلایل آکادمیک به ایران می‌روند. هیچ چیز بازداشت آنان را توجیه نمی‌کند و این از نگاه ما ناپذیرفتنی است.»
+2
رأی دهید
-79

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  امیر خردولاهیان که تو لاشی گری و دروغ و حرومزادگی رژیمیها یکی از رکورد دارهاست ، بوقتش میاد زیر بخیه !!
  3
  64
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  قوقولی مقولی - مادرید، اسپانیا

  اینا فکر میکنن با دسته کورا طرفن، سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی غرب از زیر و روی تمام رژیم باخبرن از ماهواره و نیروهای میدانیشون گرفته تا نفوذیهاشون تو بیت رهبری. خلاصه که اطلاعاتشون از خود ایرانیان بیشتر هست که کمتر نیست، حالا رژیم بپره بالا و پایین و مدام ماله بکشه و دروغ بگه، فایده‌ای نداره
  2
  44
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  یک ضربل مثلی هست که؟میگه دزد همه رو به چشم دزد می بینه. خود این بیناموسا تو این ۴۳ سال مرز دروغ گفتن رو جابجا کردن و حالا انگ دروغ گفتن رو به دیگران میزنن.
  2
  46
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  عی که علان گفطی یعنی چه، کلاکوپتر دیگه‌ چی‌ بید؟حـ... های مادر به خطا از چیزهایی نام‌ میبرن‌ که خودشون سالیان سال واسه نشون دادن عده کمشون در تظاهراتهای روز قدس و روز چُس و روز گوز استفاده میکردند. این ابزاری‌ که‌ گفتی ابزار دست خود کثیفتان هست.عمریه که‌ مردم رو با این فریب کاریها و دروغها سره کار‌ گذاشتید.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  پس چرا التماس می کنید، مردک فقط چهارده هزار را زندانی کردید برو قرص هاتو بخور
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.