نتانیاهو: مردم ایران خیلی شجاع‌اند و رژیم بسیار شکننده است

دویچه وله: بنیامین نتانیاهو بی‌باکی مردم ایران در مقابله با رژیم این کشور را قابل ستایش و باورنکردنی خواند. او گفت، در این مورد که با توجه به شرایط فعلی ایران چه باید کرد با رهبران سیاسی جهان گفت‌وگو خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود که با پیروزی در انتخابات اخیر پارلمانی اسرائیل در راه رسیدن به پست نخست‌وزیری مجدد در این کشور است در گفت‌وگو با روزنامه ولت آلمان تحولات بیش از دو ماه گذشته در ایران را "قیامی حقیقی" نامید.

نتانیاهو گفت، ایرانی‌های جوان و پیش از همه زنان در خیابان‌ها کشته شدند، تنها به این دلیل که "جرأت کردند مخالفت و مقاومت خود علیه ملاها و جمهوری اسلامی" را نشان بدهند.

او به عدم همخوانی سرود جمهوری اسلامی توسط تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در دوحه قطر اشاره کرد و پرسید: «حالا غرب باید چه کار کند، تا از مردم شجاع ایران و مخالفتشان علیه این سیستم و سرسپردگانش حمایت کند؟»

نتانیاهو خود به این سئوال پاسخ می‌دهد که باید دو کار انجام داد: «یکی این که باید جلوی دستیابی ایران به بمب اتمی گرفته شود. چون اگر چنین چیزی اتفاق بیافتد، این رژیم ماندگار خواهد شد.»

او هشدار می‌دهد: «این اتفاقی است که باید حتما جلویش را گرفت، چون ماندگاری ایران، حیات ما را تهدید می‌کند.»
"لزوم گزینه معتبر نظامی"
اعمال تحریم‌های شدید و یک گزینه معتبر نظامی علیه ایران روش‌هایی‌ هستند که بنیامین نتانیاهو آن‌ها را در رسیدن به این هدف راهگشا می‌داند.

او در توضیح دومین کاری که باید انجام داد می‌گوید: «من رویدادهای ایران را ده‌ها سال است که دنبال می‌کنم. آنچه که الان در ایران دارد اتفاق می‌افتد چیزی جدید است. این واقعیت که زنان و مردان فوق‌العاده شجاع ایران رژیم را به چالش می‌کشند قطعا حیرت‌انگیز است.»

نتانیاهو می‌گوید، مردم ایران بهای شهامت خود را با جانشان پرداخت می‌کنند: «شما باید درک کنید که آن‌جا مردم پشت سر هم کشته می‌شوند. ما تنها ذره‌ای از اطلاعات به دستمان می‌رسد. در حالی که اخبار حقیقی این است که رژیم آن‌ها را می‌کشد و با وجود این، ناباورانه مردم همچنان به شجاعت خود ادامه می‌دهند.»

رهبر حزب لیکود می‌گوید، این واقعیت به او نشان می‌دهد که "رژیم ایران بسیار شکننده است."

سیاستمدار ۷۳ ساله اسرائیل بار دیگر با طرح این سئوال که اینک "ما چه می‌توانیم بکنیم" می‌گوید، در این مورد با رهبران سیاسی جهان گفت‌وگو خواهد کرد و این کار را با مذاکره با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا که با او ۴۰ سال میانه دوستی دارد آغاز خواهد کرد.
+31
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.