آماده‌باش برای قطع گاز؛ زمستان سخت در انتظار صنایع ایران

صدای آمریکا: پس از زمزمه‌های قطع گاز پتروشیمی ها، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی می‌گوید تا امروز قطعی گاز نداشتیم اما اعلام شده که آمادگی لازم برای این مساله ایجاد شود.

آماده‌باش برای قطع گاز در صنایع در حالی صورت گرفته است که جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای با اتکا به کاهش صادرات گاز روسیه، مدعی امکان صادرات گاز به اروپا بود و بر همین اساس وعده زمستان سخت می‌داد و دنبال امتیازگیری در مذاکرات بود.

وعده زمستان سخت و ادعای صادرات انرژی به اروپا در حالی صورت می‌گرفت که کارشناسان از نظر زیرساخت‌های لازم و گاز تولیدی، آن را رد می‌کردند.

در همین رابطه ۲۸ آبان مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد در روزهای سرد سال، در صورت عدم کاهش مصرف گاز خانگی و تجاری احتمال قطع گاز صنایع و اعمال محدودیت بیشتر برای نیروگاه‌های کشور وجود دارد.

مدیر صنایع فلزی سازمان صمت استان خراسان نیز خبر از قطع قریب‌الوقوع گاز داده و گفته قرار است قطعی، منحصر به صنایع بزرگی باشد که مشعل دوم دارند اما در این قطعی، طبق قانون بهبود فضای کسب و کار، دولت باید ضرر ناشی از قطع انرژی را به واحدها بپردازد که البته تاکنون خبری از این موضوع در هیچ موردی در دسترس نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز مهرماه امسال اعلام کرد: «پیش‌بینی می‌کنیم صنایع استان مانند سال قبل دچار چالش خواهند شد و قطعی گاز داشته باشند.»

فرماندار هشترود نیز در هشداری در این مورد گفته است: «کلیه صنایع تولیدی، سردخانه‌ها، مرغداری‌ها، گاوداری‌ها، گلخانه‌ها و.. حتما برای تهیه سوخت دوم اقدام کنند تا در مواقع بحران دچار ضرر و زیان نشوند.»

مرور اظهارات مقامات و مسئولان در روزهای گذشته نشان از بروز قطعی گاز صنایع در کشور و حتی گاز خانگی و تجاری در برخی نقاط دارد.
+139
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  چه بهتر ، کمک میشه به اعتصابات و تسریع در سرنگونی .
  4
  88
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایرانِ سکولار بدون آخوند - زارچ، ایران

  مرگ یکبار شیون یکبار ، آخوند برو گمشو.
  15
  48
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  زمستان همیشگی برای نظام در راه است. زمستانی سرد...
  4
  44
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.