رایزنی مقامات ایرانی و روسیه‌ برای از سرگیری دوباره مذاکرات احیای برجام

العربیه: مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند با توجه به وضعیت اعتراضات در ایران انجام هیچ‌گونه مذاکره‌ با تهران در اولویت‌های کاری واشینگتن نیست

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه و علی باقری‌کنی، همتای ایرانی او درباره مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» رایزنی کردند.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در وین، در توییتی خبر داد که این دیدار در شهر مسکو صورت گرفته است اما جزئیات بیشتری ارائه نداد.
مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند، با توجه به وضعیت اعتراضات در ایران، انجام هیچ‌گونه مذاکره‌ با تهران در اولویت‌های کاری واشینگتن نیست.

با این وجود، خبرگزاری «ایسنا» مدعی شد که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران از تلاش‌های خود برای ادامه مذاکرات وین خبر داده است.

در همین زمینه، محمدحسن آصفری، نماینده مجلس شورای اسلامی ایران در گفتگو با «نامه‌نیوز» گفته است، مذاکرات احیای برجام دی ماه سال جاری دوباره از سرگرفته می‌شود.

تلاش ایران برای از سرگیری مذاکرات در حالی صورت می‌گیرد که رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که اختلاف نظر بنیادین این نهاد بین‌المللی با ایران بر سر تعهدات هسته‌ای این کشور و نظارت بازرسان بر تاسیسات هسته‌ای آن همچنان پابرجا است.

قدرت‌های غربی می‌گویند، موضوع منشا ذرات اورانیوم کشف شده و توضیح داده نشده به مانعی بر سر راه انجام مذاکرات برای احیای توافق برجام تبدیل شده است. تهران اکنون به دنبال بسته‌شدن تحقیقات آژانس در این باره است.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز در گفت‌وگویی با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفت که ایالات متحده نباید «در حال حاضر درباره هیچ چیز» از جمله توافق هسته‌ای با ایران مذاکره کند.

کلینتون بر ضرورت تمرکز بر حمایت از معترضان ضد‌حکومتی در ایران تاکید کرد و گفت نباید این‌گونه به نظر برسد که آمریکا در زمانی که مردم ایران در مقابل ستمگران خود ایستاده‌اند، به دنبال توافق با حکومت جمهوری اسلامی است.

پیشتر رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، اعلام کرد که در رابطه با برنامه اتمی ایران هنوز گزینه نظامی روی میز است. مقامات دولت بایدن می‌گویند که در شرایط کنونی مذاکرات هسته‌ای با ایران در اولویت نیست و آن‌ها فعلا روی اعتراضات مسالمت‌جویانه مردم ایران متمرکز هستند.
+8
رأی دهید
-129

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  گور پدر شما و روسیه. روش سیاست روسیه مثل یه فاحشه میمونه هر کی بیشتر حال بده و منافع بیشتری داشته باشه اونوری غش میکنه
  1
  32
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  این مقاله در مورد فساد سیستماتیک یک دولت ادغام شده در سندیکاهای جنایت سازمان یافته. و یا کلا دولت پایه گذاری شده توسط سندیکاهای جنایت سازمان یافته است. برای واجه «دولت مافیا» به کتاب (mafia state. ۲۰۱۱) درباره روسیه، . مراجعه کنید. معنی دقیقتر این واجه "حکومت توسط دزدان" است، به کلپتوکراسی مراجعه کنید. در سیاست، دولت مافیایی یک سیستم دولتی است که در آن دولت با جرایم سازمان‌یافته تا حدی گره خورده است که مقامات دولتی، پلیس و یا ارتش بخشی از شرکت‌های جنایی شدند. به گفته دیپلمات های آمریکایی، عبارت "دولت مافیایی" توسط الکساندر لیتویننکو ابداع شد. Mafia State of America. Government is Mafia Michael Franzese. دیمیتری مدودف نوه تزار نیکلاس است وخاندان آنوسی رومانف اعدام نشدند و چون خودکشی «هیتلر» ساختگی صحنه سازی و نمایش تبلیغاتی بود.رمانوف ها و سایر خاندان های ثروتمند ،نجبا و اعیان آنوسی. روسیه پیشا پیش در اروپای غربی وآمریکا...مستقر بودند. اینان توسط عوامل شان چون مافیای پوتین-مدووف تا به امروز بیش از ۱۵۰ هزا تن طلا، ملیون ها قیراط الماس ، نفت و گاز و سایر منابع طبیعی
  1
  14
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  و نیروی کار اقوام روس و سلاو را غارت نموده و به جزایر شخصی و خصوصی و مناطق ثبت نشده جغرافیائی انتقال داده اند. ارقام و آمار سرقت های مسلحانه این اقوام و صاحب منصبان دولتی در آمار رسمی قید نمیشوند. مافیای خاندانهای اولیگارشی ایران قرنهاست که در رقابت تنگاتنگ با سایر خونتباران خویشاوند در همسایگی خود و جهان هر جنایتی را حلال و مباح میداند«فساد و جنایات مقدس» / سقوط هواپیمای ریاست جمهوری لهستان در آوریل 2010 در نزدیکی اسمولنسک جعلی و صحنه سازی بود و کادر دیپلمات ورزیده روسی - لهستانی در رقابت با غرب جهت راه اندازی بهار عربی، ناپدید و تغیر هویت دادند. پوتین از نوادگان راسپوتین درباری است و تزارهای انوسی رومانف ، دربار و پادشاه آلمان و دربار و ملکه انگلیس( خویشاوندان خونتبار) خود انقلاب اکتبر را سازمان دادند.حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.سلامت باشید. Category:Russian noble families Noble Families of the Russian Empire
  1
  11
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اگر شما ثابت کنین که حتی خود خدا هستین، ملت دیگه شما رو قبول ندارن و میخوان هر طوری شده شما رو به زباله دان تاریخ کنن!
  1
  25
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  سیستم حزبی پسا سوسیالیستی/کمونیست چین فقط نمای اتحادیه اژدههای( hydra )هفت سر قدیمی بوده/هست (الیگارشی های قبایل کوهونگ Cohong. + الیگارشی های دزد دریایی ژنگ ییسائو + اربابان تجارت تریاک خانواده های ساسون، گوبای، ازرا...). اعضای خانواده گوبی (Gabbai, Gabbay) در قرن 18 و 19 از بغداد مهاجرت کردند و به سمت غرب به حلب و از شرق به هند و فراتر از آن مهاجرت کردند و در اوایل قرن 19 به کلکته و بمبئی رسیدند. گوبی ها همراه با دیگر خانواده های برجسته «بغدادی» مانند ساسون ها و ازراها که با آنها ازدواج کرده بودند، به تجارت نیل، پارچه و تریاک مشغول بودند. اساساً پرچم چین اتحاد بین این اتحادیه اژدههای( hydra )هفت سر. را نشان می دهد، قرمز رنگ دزدان دریایی چینی و عهدنامه خون + ستاره بزرگ زرد پنج پر احاطه شده توسط چهار ستاره کوچکتر در یک نیم قوس به عنوان نمادی از 25 قبیله حاکم الیگارشی بزرگ...( همچنین عدد پنج نیز معنای سنتی دارد. به طور سنتی از پنج فرمانروا صحبت می شود...) مارکس، لنین روزولت ملکه الیزابت،مائو تسه تونگ، استالین و امثالهم . بازیگرانی بیش در این سیستم های فریب و جعلی نبوده و نیستد.
  1
  12
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  و قلمروسراسر چین و سایر کور های جهان مناطق رهنی پیمان ساراگوزا Treaty of Zaragoza. بوده و هستند! "آیا چین بزرگترین فرصت برای بریتانیا در دنیای پس از برگزیت است؟" لرد جیمز مایر ساسون، رئیس شورای تجاری چین و بریتانیا در 28 آوریل 2019. Treaty of Zaragoza
  1
  11
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران
  بهتر بقیه رایزنی هارو تو همون روسیه انجام بدن چون این رژیم متعفن تا سرنگونی وقت زیادی براش نمونده.
  0
  16
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران
  ۱۴ ۱۵ ۱۶ آذر ۱۴۰۱ خورشیدی
  0
  13
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران
  ضحاکیان ساچمه زن . زانو بزن
  0
  9
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران
  حسن تصادف ۱۴ ۱۵ ۱۶ آذر ۱۴۰۱ خورشیدی و این ابیات از فردوسی رو ببینید . برای من که خیلی عجیب و زیبا و روحیه بخشه : یکی جشنگاهی بیاراست شاه . چنان چون شب " چارده " چرخ ماه . سپه را به بهرام فرخ سپرد . همی رفت با " پانزده " مرد کورد . چو از "شانزده " روزشان برگذشت . همه حال گیتی دگرگونه گشت .
  0
  2
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.