قوه قضاییه: چهار نفر به اتهام «همکاری با اسرائیل و آدم‌ربایی» اعدام شدند

ایران اینترنشنال: قوه قضاییه جمهوری اسلامی از اعدام چهار نفر به نام‌های حسین اردوخانزاده، شاهین ایمانی محمودآباد، میلاد اشرفی آتباتان و منوچهر شهبندی بجندی به اتهام «همکاری اطلاعاتی با اسرائیل و آدم‌ربایی» خبر داد.

رسانه‌های ایران روز یکشنبه سیزدهم آذر گزارش یکسانی را منتشر کردند و نوشتند که پرونده قضایی این افراد در شعبه نهم دیوان عالی کشور بررسی و در نهایت رای نهایی برای ۷ نفر از متهمان صادر شد.

بر اساس این گزارش، سه متهم دیگر، با ادعای جمهوری اسلامی مبنی بر «معاونت در آدم ربایی و نگهداری سلاح» به ۵ تا ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند.

جمهوری اسلامی پیشتر نیز از صدور حکم اعدام چهار نفر در این رابطه خبر داده بود و همگی را «از اعضای اصلی باند اراذل و اوباش» توصیف کرده بود.

همچنین رسانه‌های حکومتی ضمن انتشار ویدیویی از این افراد اعلام کردند آنان در «ربودن منصور رسولی» نقش داشته‌اند.ایران‌اینترنشنال نهم اردیبهشت در گزارشی اختصاصی خبر داد که یک عضو یگان ۸۴۰ نیروی قدس به ماموریت خود برای انجام سه ترور در ترکیه، آلمان و فرانسه اذعان کرده است.

یک روز بعد، رسانه‌های اسرائیلی با اشاره به گزارش اختصاصی ایران‌اینترنشنال، از قول منابع اسرائیلی خبر دادند که طرح نیروی قدس سپاه پاسداران را موساد خنثی کرده است.

پس از آن نیز رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند ماموران موساد یک مامور نیروی قدس سپاه پاسداران به نام منصور رسولی را که در طرح ترور نقش داشته، در داخل خاک ایران بازجویی و بعد رها کرده‌اند.

روز ۱۷ اردیبهشت منصور رسولی در ویدیویی اعلام کرد «مورد ربایش یکی از تیم‌های زورگیر» قرار گرفته بود.

در همان روز ایران‌اینترنشنال فایل دیگری از این فرد را منتشر کرد که در آن، او به اقدامات و تلاشش برای انجام این ترورها اعتراف می‌کند.

این فرد می‌گوید از او خواسته شده یک نفر اسرائیلی را در استانبول، یک ژنرال آمریکایی را در آلمان و یک روزنامه‌نگار را در فرانسه ترور کند.

ایران‌اینترنشنال روز ۳۰ تیر نیز اطلاعاتی اختصاصی منتشر کرد که یک مقام ارشد دیگر سپاه پاسداران به نام یدالله خدمتی، در ایران مورد بازجویی ماموران موساد قرار گرفته و در این بازجویی چند ساعته، اطلاعاتی درباره انتقال سلاح به سوریه، عراق، لبنان و یمن داده است.

او در ویدیویی با تایید نقش خود در آماد و پشتیبانی سپاه و ارتباط با علی‌اصغر نوروزی، فرمانده این بخش، از فعالیت‌هایش در ارسال سلاح برای گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی ابراز پشیمانی می‌کند و از همکارانش می‌خواهد دست به چنین اقدام‌هایی نزنند.

خبر اعدام افرادی به اتهام همکاری با اسرائیل در حالی است که پیشتر نیز جمهوری اسلامی با پخش اعترافات اجباری از بازداشت‌شدگان، ادعا کرده بود که آنان با اسرائیل در ارتباط بوده‌اند.

از جنجالی‌ترین این موارد، پخش اعترافات مازیار ابراهیمی و چند نفر دیگر به اتهام نقش داشتن در ترور دست اندرکاران برنامه اتمی ایران بود اما این افراد آزاد شدند و مقامات اعلام کردند که از آنان «دلجویی» شده است.

پخش اعترافات اجباری نوید افکاری، کشتی‌گیر اعدام شده به دست جمهوری اسلامی، علی یونسی و امیرحسین مرادی، دو دانشجوی المپیادی زندانی و احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی-سوئدی از جمله اعترافات اجباری‌ای هستند که در سال‌های اخیر اخذ و منتشر شده‌اند.

همه این افراد اتهام‌هایی را که جمهوری اسلامی علیه آنان مطرح کرده، رد کرده‌اند.
+15
رأی دهید
-133

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  درود بر شما هم‌رزمان و عاشقان ایران بزرگ، دوستان بیاییم تمامی اخبار منتشر شده از طرف اشغالگران ایران را بایکوت کرده حتی از نقد و بررسی و خندیدن به آنها ممانعت کنیم. چون هرچه بیشتر این خضبعلات را جدی تر بگیریم و نقد و بررسی کنیم مهر تایید بر درستی آنها زدیم یعنی موافقت با این رژیم کودک کش بی اصل و نسب. آیا هوش ذکاوت ایرانی که تا چهل و چند درصد از مدیران مهمترین شرکت فناوری و تکنولوژیک جهان، سازمان هوا فضای آمریکا ناسا ایرانی هستند را باید با جدی گرفتن این لاطاعلات، ناچیز و کوچک بیشماریم ؟ یکی از بهترین کم خرج نرین و مطمئن ترین راهکارهای مبارزه با اشغالگران ایران کم محلی و بی محلی به همه اراجیف آنهاست حتی حقایق محرز. کم کم باید این هزار پدران مادر صیغه رو را به چشم دشمن ببینیم که قادر به انجام هرگونه توطئه، مسمومیت عمومی و کشتار دستجمعی هستند بدون بکارگیری ذره ای وجدان بیدار ، چون ندارند. پاینده باد ایران بزرگ با آرم باستانی شیرو خورشید تحت فرماندهی پیشوا شاهرضا پهلوی 🌹❤️🌿🌱
  10
  55
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Rostame zamane - ایران، ایران

  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  کاملا موافقم ، نباید اصلا توجه کرد چون قصد ج‌ا فقط و فقط انحراف اذهان مردم از هدف اصلی که همانا انقلاب ماست می‌باشد. به امید پیروزی
  10
  36
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  ۱۴ ۱۵ ۱۶ آذر ۱۴۰۱ خورشیدی
  7
  9
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  نسل این اراذل اوباش و جاسوسان را نابود میکنیم.
  5
  11
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  ضحاکیان ساچمه زن . زانو بزن
  10
  6
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  حسن تصادف ۱۴ ۱۵ ۱۶ آذر ۱۴۰۱ خورشیدی و این ابیات از فردوسی رو ببینید . برای من که خیلی عجیب و زیبا و روحیه بخشه : یکی جشنگاهی بیاراست شاه . چنان چون شب " چارده " چرخ ماه . سپه را به بهرام فرخ سپرد . همی رفت با " پانزده " مرد کورد . چو از "شانزده " روزشان برگذشت . همه حال گیتی دگرگونه گشت .
  1
  3
  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.