آمریکا یک کشتی ماهی‌گیری با بار مهمات را در دریای عمان توقیف کرد

رادیو فردا: ناوگان پنجم ایالات متحده روز شنبه اعلام کرد، یک کشتی ماهی‌گیری را در دریای عمان توقیف کرده است که بیش ۵۰ تن مهمات شامل گلوله و همچنین فیوز و پیشرانه برای موشک را از مسیر ایران به یمن قاچاق می‌کرد.

این نهاد نظامی در اطلاعیه‌ای گفت، افراد نیروی دریایی مستقر در پایگاه یواس‌اس لوئیس بی. پولر روز پنج‌شنبه در جریان بررسی پرچم این کشتی ماهی‌گیری محموله غیرقانونی آن را کشف کردند.

اطلاعیه مورد اشاره تصریح می‌کند این دومین محموله غیرقانونی سلاح است که ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده در طول یک ماه کشف کرده‌اند.

محموله اول اواخر آبان ماه در دریای عمان کشف شد که شامل بیش از ۷۰ تن آمونیوم پرکلرات می‌شد، ماده‌ای که معمولا برای ساخت سوخت راکت و موشک و همچنین مواد منفجره استفاده می‌شود و مقامات نظامی آمریکا می‌گویند که این مقدار مواد منفجره برای سوخت دست‌کم دوازده موشک بالستیک میان برد کافی است. آمریکا آن محموله را نیز به ایران نسبت داده و گفته که مقصد آن یمن بوده است.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی که از سال ۲۰۱۵ با حوثی‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی در یمن مبارزه می‌کند و همچنین ایالات متحده، بارها تهران را به تامین سلاح برای این گروه متهم کرده‌اند، اتهامی که از سوی ایران رد شده است.
+78
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۲
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  (لطفا قبلا از انتشار چک کنید). دوستان ۱۵ جان شیفته ی جوان را می خوان حلق آویز کنند\رشته توییت «اسماعیل» زندانی سیاسی سابق رو می ذارم 🏽. نام‌ها، نام‌ها مهم‌اند. ‏۱۵ نفر از آدم‌هایی مثل ما، ۹ آذر در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج محاکمه شدند. به هر ۱۵ نفر اتهام "افساد فی‌الارض و حمله به ماموران فراجا و بسیج" زده شده، از وکیل انتخابی محروم بودند. ۳ نفرشون زیر ۱۷ سال‌اند. نامشون رو فریاد بزنیم: . ‏⬇️. ۱-‌#رضا_آریا⁩. ‏۲-‌#محمدمهدیکرمی⁩. ‏۳-‌#آرینفرزامنیا⁩ . ‏۴-‌#فرزانهقرهحسنلو⁩ . ‏۵-‌#حمیدقرهحسنلو⁩ . ‏۶-‌#علیمعظمیگودرزی⁩. ‏۷-‌#بهرادعلیکناری⁩. ‏۸-‌#رضاشاکرزواردهی⁩ . ‏۹-‌#جواد_زرگران⁩ . ‏۱۰-‌#امیرمهدیجعفری⁩ . ‏۱۱-‌#امینمهدیشکرالهی⁩ . ‏۱۲-‌#شایان_چارانی⁩ . ‏۱۳-‌#محمدامیناخلاقی⁩. ‏۱۴.‌#سیدمحمدحسینی⁩. ‏۱۵.‌#مهدی_محمد
  2
  12
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  باز امریکا پول کم اورده دارده روش دزدان دریایی را ادامه میده.اینقدر که دلار بدون پشتوانه چاپ کرده که حتی مرغان بریان روی زغال هم متوجه شدند چون تا چندی بعد بجای زغال میشه از اسکناس های دلار استفاده کرد چون ارزانتر تموم میشه. مولا علی یار و نگهدارمون.
  28
  2
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  اینام که همش الکی اینو گرفتیم و اون گرفتیم بزن سپاه و تمام
  2
  15
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  این اطلاعات گرانبها رو اغا بهت داده یا مولا؟؟؟ شایدم بایدن!
  1
  22
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.