بولتن‌های سری لو رفته سپاه حاوی چه اطلاعاتی‌ست؟اطلاعات گسترده‌ای با هک کردن خبرگزاری فارس به دست گروه بلک ریوارد افتاده که به تدریج منتشر می‌شوند. یکی از بولتن‌های لو رفته این خبرگزاری وابسته به سپاه، مردد شدن "نیروهای انقلابی"، ضعف بسیج، خطرات فیلترینگ فضای مجازی، نوع تعامل با مولوی عبدالحمید و توصیه‌های خامنه‌ای برای مدیریت وضعیت را آشکار می‌کند.

این بولتن محرمانه و ۱۲۳ صفحه‌ای که تاریخ سوم آذر را دارد، جزو گزارش‌هایی است که با عنوان "بولتن ویژه بیان"‌، تحت نظارت عباس درویش توانگر، قائم مقام خبرگزاری فارس به دفتر فرمانده کل سپاه ارسال می‌شد.

در بولتن، از جمله آمده که در جریان نحوه برخورد با معترضان،"شبهات و ابهاماتی" در بین "نیروهای انقلابی" ایجاد شده که باید پاسخ داده شوند. به نظر می‌رسد این اشاره، به خشونت‌های فیزیکی و توهین‌های جنسی لفظی ماموران در مواجهه با معترضان یا بازداشت شدگان معطوف باشد.

گزارش تفصیلی فارس به فرمانده سپاه آشکار می‌کند که حداد عادل، عضو مجمع تشخیص، شورای عالی فرهنگی و پدر عروس خامنه‌ای به دیدار او رفته تا گزارشی از بررسی عملکرد کابینه رئیسی را بدهد. به نقل از بولتن، خامنه‌ای در این ملاقات از حداد عادل می‌پرسد: «نیروهای شما در این شلوغی‌های اخیر کجا بودند؟... باید مدیریت و سازماندهی به گونه‌ای باشد که نیروهای جریان انقلاب و شورای ائتلاف به میدان بیایند.» حداد عادل پاسخ داده که مهار ناآرامی‌ها به یک جمعیت بزرگ نیاز دارد و با اذعان به ناتوانی بسیج در بسیج کردن نیروها، تلویحا گفته که فرمانده بسیج  نفوذ و محبوبیتی نزد حزب‌اللهی‌ها و بسیجی‌ها ندارد.

در بخشی از بولتن، شناسایی سرکوب‌گران و انتشار تصاویر لباس شخصی‌ها، بسیجی‌ها و حزب‌اللهی‌هایی که از معترضان کتک می‌خورند، تلاش "معاندان" برای "تضعیف روحیه نیروهای کف خیابان و ایجاد رعب نزد نیروهای ارزشی" خوانده شده است.

وبسایت خبرگزاری فارس شامگاه پنجم آذر هک شد. گروه سایبری بلک ریوارد اعلام کرد که تمام بولتن‌های محرمانه خبری که به نهاد رهبری و سپاه ارسال می‌شد، فکس‌ها، تماس‌های رکورد شده، مکاتبات اداری، آرشیو تصاویر و اسناد مالی فارس در اختیار آنهاست: «۲۵۰ ترابایت دیتا یا به عبارتی هست و نیست بنگاه لجن پراکنی فارس از ابتدا تا کنون...»
+118
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  چه لو بره چه نره وضعیت کاملا مشخصه . اصلا بحثی دیگه نیست - یک کشور بر شکسته با یک مشت لمپت که نمیدون چه .....باید بخورن . و بزودی وقتی مردم میلیونی بریزن تو خیابونا که به زودی این اتفاق میافته - باید دنباله سوراخ موش بگردن نان استاپ.
  0
  53
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  یه بولتن هم بدست ما رسیده که چطور بن سلمان شخصا به تک تک معترضان اسکناس های تازه چاپ شده هدیه میکند. البته این اسکناس ها در فلسطین اشالی چاپ شده بودند.....
  12
  0
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.