کانادا، مرتضی طلایی و ۸ فرد و نهاد دیگر را تحریم کرد

العربیه: ملانی جولی: تا زمانی که دامنه و شدت نقض حقوق مردم ایران از سوی رژیم جمهوری اسلامی افزایش می‌یابد، کانادا نیز بیکار نخواهد نشست

دولت کانادا در ششمین بسته تحریمی خود، تحریم‌های جدیدی را علیه چهار فرد و پنج نهاد جمهوری اسلامی به دلیل نقش‌ آن‌ها در «نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر» و اقداماتی که «صلح و امنیت بین‌المللی را به خطر می‌اندازند» وضع کرد.

ملانی جولی، وزیر خارجه کانادا روز جمعه 11 آذر در بیانیه‌ای اعلام کرد که کانادا تحریم‌های بیشتری را علیه ایران به دلیل انکار حقوق زنان و دختران و سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز اعمال کرده است.

جولی در توییتی که روز جمعه منتشر کرده نیز نوشته است:«رژیم ایران همچنان به استفاده از ارعاب و خشونت برای سرکوب حقوق و آزادی‌های همه ایرانیان ادامه می‌دهد. تا زمانی که دامنه و شدت نقض حقوق مردم ایران از سوی جمهوری اسلامی افزایش می‌یابد، کانادا نیز بیکار نخواهد نشست.»

بر اساس بیانیه مطبوعاتی که در سایت دولت کانادا منتشر شده، مرتضی طلایی، فرمانده سابق سپاه و رئیس پلیس تهران، علی قناعت‌کار ماوردیانی، قاضی و بازپرس دادسرای اوین، حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه فراجا، به همراه شرکت خدمات هوایی سفیران، فعال در انتقال پهپادهای ایرانی به روسیه، شرکت بهارستان کیش زیرمجموعه بنیاد تعاون سپاه و خبرگزاری جوان وابسته به بنیاد تعاون بسیج از جمله افراد و نهادهای تحریم‌شده در روز جمعه هستند.

پیش از این ویدیویی از مرتضی طلایی منتشر شده بود که در یکی از باشگاه‌های ورزشی در کانادا مشغول ورزش و بدن‌سازی در کنار زنان و مردان دیگر بود. کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار این ویدیوها از دولت کانادا خواسته بودند که مانع ورود او به این کشور شود.

کانادا دو هفته پیش نیز در بسته تحریمی دیگری، 4 فرد را به‌دلیل نقض حقوق‌بشر و دو نهاد صنایع هوایی ایران به‌دلیل ارسال پهپادهای انفجاری به روسیه، تحریم کرده بود.
+41
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران

  کانادا اگه راست میگه انگل زاده هارو اخراج کنه .
  1
  28
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.