کانون حقوق بشر ایران: قاتل مهران سماک سرهنگی به نام «جوانمردی» است

جعفر جوانمردی و محمد پورخوش‌سعادتالعربیه: سازمان حقوق‌بشری «هنگاو» نیز در گزارشی از کشته شدن یک جوان 22 ساله اهل مهاباد در مراسم شادی مردم اکباتان تهران در پی باخت و حذف تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی خبر داده است

«کانون حقوق بشر ایران» با انتشار تصاویر دو تن از نیروهای سرکوب‌گر رژیم جمهوری اسلامی در شهر بندرانزلی، هویت آن‌ها را «جعفر جوانمردی» و «محمد پورخوش‌سعادت» عنوان کرده است.

گفته می‌شود که جوانمردی خود شخصا در کشته شدن «مهران سماک»، جوانی که در شامگاه سه‌شنبه 8 آذر در پی بوق زدن و شادی برای باخت و حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی از آمریکا کشته شد، نقش داشته است.
مهران سماکهمزمان ویدیوهایی از تجمع اعتراضی مردم انزلی منتشر شده که در آن شعار «مرگ بر جوانمردی قاتل» سر می‌دهند. گفته می‌شود که این ویدیوها مربوط به مراسم عزاداری مهران سماک است.

مهران سماک، جوان 27 ساله‌ای بود که سه‌شنبه شب در بندر انزلی کشته شد. روز پنج‌شنبه 10 آذر، دادستان رشت ضمن تایید خبر کشته شدن او، گفت که او با شلیک گلوله ساچمه‌ای به سرش جان باخته است.

ساعاتی پیش سازمان حقوق‌بشری «هنگاو» در گزارشی از کشته شدن یک جوان 22 ساله اهل مهاباد در مراسم شادی مردم اکباتان تهران در بامداد چهارشنبه خبر داد.
فرزین معروفی
هنگاو نام این جوان را «فرزین معروفی» عنوان کرده و گفته است که او از ناحیه سر هدف تیراندازی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، نیروهای سرکوب‌ رژیم جمهوری اسلامی به خانواده این جوان کُرد اجازه نداده‌اند که پیکر او را برای خاکسپاری به زادگاه او، یعنی مهاباد ببرند و او را در تهران و تحت تدابیر شدید امنیتی به خاک سپرده‌اند.
+334
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  اینا که بزودی تیکه پاره ن. ولی باید مفعول اعظم هدف قرار بگیره . الان باز سایبری ها فکر میکنن منظورم خامنه ای بود .
  5
  238
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  توی این سن سرهنگی نمیشه که، این با همین کارا سرهنگی الکی گرفته، الان بااین قتل میشه تیمسار. این قاتل میدونه مردم کاری باهاش ندارن اصلا وقت ندارن اونا هم دنبال مدرک الکی گرفتنن ماشین دکترابگیرن اقامت بگیرن دنبال نخود سیاه، اگه وقت کنن استوری و پشت کامپیوتر بهش فحش بدن. ولی اگه کردستان وبلوچ بودامان نمیدادن بهش
  12
  165
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران

  از الان داریم دنبالش میگردیم، به بد ترین نحو ......تا درس عبرتی بشه واسه بقیه حکومتیها
  5
  121
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این ناجوانمرد و اون یکی اوشگول .....بخطا از الان باید دنبال قبر و خرما و حلوای خودشون باشن ، البته اگر جنازه ای ازشون بدست بیاد و مردم قطعه قطعه شون نکنن !
  7
  113
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  اصحاب کهف - کلن، آلمان

  عمه ت زاییدست..
  6
  94
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  بعد از آزادی ایران هر کدوم از این بیشرفها که فرار کنند با‌red notice به وسیله پلیس بین الملل دستگیر میشن توی قفس برمیگردن ایران برای محاکمه. سمپاتهای سایبریشون هم به اتهام همایت از جانی و آدمکشی باید تحت تعقیب قرار بگیرن.
  9
  104
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  اگر این مستندات پوچ نیست پس چیه؟ مستندات: گفته می‌شود که جوانمردی خود شخصا در کشته شدن «مهران سماک»، جوانی که در شامگاه سه‌شنبه 8 آذر در پی بوق زدن و شادی برای باخت و حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی از آمریکا کشته شد، نقش داشته است. این قبیل اخبار دروغ رو فقط ....باور میکنن ویا کسانی که خود را به .....زدن.
  124
  13
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  ببینید قاتلین چه زود شناسایی میشوید بترسید دوران رژیم کثیف خاندان خاینه ایها رو به اتمام هست و خیچکدام راه فرار ندارید همین بلاها یی که بر سر مردم اورده اید در مقابل چشمهای بی رحمتان بر سر خانواده حرام لقمه تان اورده خواهد شد تا دردش را بفهمید. مرگ بر خاندان خاینه ای های ضد ایران و ایرانی پاینده باد ایران و ایرانی ما در خیابان میمانیم تا انتقام عزیزانمان را از این خاندان و وابستگانش بگیریم انروز دیر نیست
  9
  112
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  این جانور نا مرد و ناجوانمرد که نام سید را هم یدک میکشد و در این حکومت عرب های تازی که بحق تازی هستند برادر دیگری هم دارد که در شهر دیگری بنام رودسر رییس شهربانی ان شهر است.یعنی این دو تا زنا زاده سید از قوم عرب ها در یک استان بعنوان رئیس نیرو های انتطامی ( البته جان ننه جون)مشغول انجام وظیفه و تامین کننده رفاه و امنیت مردم این دو شهر هستند .ای بی شرف های نامرد نا جوانمرد. تف بر شرف نداشته شما ها
  4
  21
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  روز گذشته در یک مجله اینترنتی احتمالا با نام گیلان خبر خواندم بدلیل زنده سوختن یک زن در روستایی اطراف رودسر رئیس نیرو های انتطامی بنام سید ابراهیم جوانمردی در محل حاضر شد .بهمین دلیل مردم گیلان در کامنت های خود نوشته اند که این دو برادر..... نا جوانمرد ابتدا در بسیج فعالیت داشتند و بدلیل خدمات شایان توجه( البته جان ننه جان خودشان) ارتقا مقام یافتند و تامین امنیت دو شهر رودسر و انزلی استان گیلان باین زنا زاده ها و برادران سید..... تازی واگذار شده و کشتن این جوان نازنین از خدمات امنیتی برای مردم منطقه توسط این .....حرام سرهنگ سید جوانمردی است. ت.....بر ان شیری که شما ها خوردید. ای لعنت بر .....
  4
  18
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  babak.iraniii - تهران، ایران
  .. سید و سیده یعنی غیر ایرانی / این جماعت هیچگونه دلبستگی بمردم و کشور ندارند و خیلی بیرحم و بی وفا بعهد هستند / افتخار نکن سیدی ما ترا از تخم وترکه عرب میدانیم...زمانیکه به ایران تازیان حمله کردن و خود حدیث مفصل بخوان... حاج سید
  1
  3
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.