استعفای یکی از اعضای دربار سلطنتی بریتانیا به دلیل رفتار نژادپرستانه

«لیدی سوزان هوسی» در سمت راست ملکه الیزابت دومیورونیوز: یکی از اعضای افتخاری کاخ باکینگهام به دلیل اینکه مکرراً از یک زن سیاه‌پوست پرسیده بود از چه کشوری می‌آید، از مقام خود کناره گیری کرد.

این زن سیاهپوست که انگوزی فولانی نام دارد، یک موسسه خیریه را در شرق لندن برای حمایت از بازماندگان خشونت خانگی اداره می‌کند و تکرار این سوال از او در حالی بوده که او بارها پاسخ داده بود «بریتانیایی» است.

ماجرای این گفتگوها توسط خانم فولانی که مدیر اجرایی موسسه خیریه «Sistah Space» است، در توییتر منتشر شد؛ او نوشت این اتفاق در جریان مراسمی روی داده که به میزبانی کاملیا، ملکه بریتانیا برای زنانی برگزار شده که در راه مبارزه با خشونت خانگی کار می‌کردند.

به نوشته خانم فولانی، پاسخ او مبنی بر اینکه متولد بریتانیا و ساکن شرق لندن است، این عضو دربار را قانع نکرده و او به اشکال مختلف از جمله اینکه «اهل کدام بخش آفریقا هستید؟... باید بدانید از کجا آمده‌اید ... چه ملیتی دارید؟... شما واقعا از کجا آمده‌اید و مردمان شما از کجا آمدند؟.. اولین بار کی به این کشور آمده‌اید؟» پرسش خود را تکرار کرده است.
کاخ باکینگهام در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حادثه را بسیار جدی می‌گیرد و از وقوع چنین حادثه‌ای «عمیقا متاسف» است و چنین رفتاری را «غیرقابل قبول» می‌داند. در ادامه بیانیه امده است که فرد مورد نظر نیز «عذرخواهی عمیق» خود را از رفتاری که داشته و صدمه روحی که وارد کرده، اعلام کرده است.

در این بیانیه همچنین از انگوزی فولانی برای حضور در کاخ دعوت شده تا شخصا تجارب خود را از این واقعه مطرح کند.
مادرخوانده شاهزاده ولز
اگرچه کاخ باکینگهام از افشای هویت این عضو دربار خودداری کرده اما انجمن مطبوعات بریتانیا و برخی دیگر از رسانه‌های این کشور، نام این فرد را «لیدی سوزان هوسی» اعلام کرده‌اند که ۸۳ سال سن دارد و به مدت ۶۰ سال در این کاخ در جریان فعالیت‌های روزانه به الیزابت دوم، ملکه فقید بریتانیا خدمت کرده و از معتمدین او بوده است؛ او همچنین مادرخوانده ویلیام، شاهزاده ولز است.

سال گذشته نیز مگان، دوشس ساسکس که با شاهزاده هری ازدواج کرده و یک آمریکایی با تبار آفریقایی است، اتهاماتی را درباره وجود رفتارهای نژادپرستانه در کاخ باکینگهام مطرح کرده بود.

و در جریان مصاحبه‌اش با اپرا وینفری، مجری مشهور آمریکایی گفته بود که در دوران بارداری اولین فرزندش، یکی از اعضای خانواده سلطنتی درباره رنگ پوست احتمالی فرزندش پرسیده بود.
+13
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اون کسی که بش میگند ملکه یه ورژن مونث انگلیسی هیتلر بود.
  7
  12
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.