نویسندگان و شاعران: آثار خود را بی‌سانسور منتشر می‌کنیم

دویچه وله: بیش از ۶۰ شاعر و نویسنده ساکن داخل و خارج از ایران با انتشار بیانیه‌ "ما ادبیاتی‌ها" اعلام کردند که از این پس آثارشان را بدون سانسور منتشر کنند.

امضاکنندگان بیانیه که به قلم فرشته مولوی نویسنده و مترجم ساکن کانادا تهیه شده "سرکوب و بازداشت معترضان" را محکوم می‌کنند و خواهان "آزادی بی‌درنگ و بی‌قیدوشرط" همه‌زندانیان سیاسی شده‌اند.

امضاکنندگان این بیانیه همچنین با صراحت اعلام کردندد: «ما برخورداری از آزادی‌های دموکراتیک و به‌ویژه آزادی اندیشه و بیان و قلم را حق شهروندی خود می‌دانیم. هم‌چنین با خود و با خوانندگان خود پیمان می‌بندیم که تا زمان شکسته‌شدن سد سانسور و آزادشدن ادبیات از بند آن، آثار ادبی خود را به هر ترتیبی که شده،‌بی سانسور منتشر کنیم تا در پیشگاه تاریخ و فرهنگ و ادبیات ایران و نزد خوانندگان خود شرمسار نشویم. ما ادبیاتی‌ها گواهی می‌دهیم که به حق خود آگاهیم و به برعهده‌گرفتن سهم خود در برساختن فردای ایران پایبند می‌مانیم.»

بیانیه "ما ادبیاتی‌ها"  تا لحظه تنظیم خبر از سوی چهره‌های سرشناس ادبیات فارسی از جمله شهریار مندنی‌پور، شهلا شفیق، محمد محمدعلی، هنگامه هویدا، علی باباچاهی، بی‌تا ملکوتی، پرتو نوری‌علا، مریم رئیس‌دانا، علیرضا بهنام، شوکا حسینی، ری‌را عباسی، خسرو دوامی فاطمه شمس، و مهرنوش مزارعی، فاطمه اختصاری، ساره سکوت، نعیمه دوستدار، سپیده جدیری، آتوسا، اسد سیف، زرنگارزاده شیرازی، محمود فلکی، رعنا سلیمانی ابوالقاسم فرهنگ و راضیه مهدی‌زاد امضا شده است.
+15
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.