برگزاری نشست سنای فرانسه در همبستگی با مردم ایران با حضور فرح پهلوی و نور پهلوی

 شهبانو فرح پهلوی، نور پهلوی، و سعیده پاکروان، در نشست ویژه سنای فرانسهصدای آمریکا: سمپوزیوم «زن، زندگی، آزادی! ایران، شورش یا انقلاب؟» در همبستگی با مردم ایران در ⁧‫کاخ سنای فرانسه و با حضور شماری از مهمترین و تأثیرگذارترین چهره‌های سیاسی این کشور‬⁩ برگزار شد. ⁧‫

پیشتر مجلس ملی فرانسه نیز در روز دوشنبه، هفتم آذر، قطعنامه‌ای را به اتفاق آرا تصویب کرد که در آن ضمتن حمایت از مردم ایران، محدودیت‌های اعمال‌شده بر آزادی و حقوق زنان محکوم شد.

مهتاب قربانی، نویسنده و فعال حقوق بشر، از افرادی بود که در این نشست سخنرانی کرد. او به صدای آمریکا گفت که قطعنامه تصویب شده توسط مجلس فرانسه به اندازه کافی «محکم» نیست و تنها درخواست‌هایی را با جمهوری اسلامی ایران مطرح کر‌ده و بایدها و نبایدهایی تعیین می‌کند.

خانم قربانی افزود که نشست «زن، زندگی، آزادی! ایران، شورش یا انقلاب؟» را با این هدف برگزار کردند که سنای فرانسه را با خود همراه کنند تا به امانوئل مکرون بگوید خواسته مردم ایران از دولت فرانسه «فرای» آن چیزی است که در این قطعنامه مطرح شده است.

شهبانو فرح پهلوی و نور، فرزند بزرگ شاهزاده رضا پهلوی، از مهمانان ویژه نشست «زن، زندگی، آزادی! ایران، شورش یا انقلاب؟» بودند.

برونو روتایو، سناتور فرانسوی، در این جلسه خطاب به شهبانو فرح پهلوی و نوه‌اش نور گفت که حضورشان «اعتبار بیشتری» به پیام حمایت‌آمیز این سمپوزیوم برای مردم ایران می‌دهد.
در این سمپوزیوم، شماری از فعالان سیاسی، اجتماعی و حقوق بشری ایرانی که در جامعه فرانسه شناخته شده هستند نیز حضور داشتند و جلسه بحث و گفتگویی در رابطه با مسائل و تحولات جاری در ایران ترتیب دادند.

سه نفر نیز به عنوان شاهدان عینی تجربه بازداشت و تهدید توسط جمهوری اسلامی را شرح دادند.

کاوه شیرزاد که دو برادرش توسط جمهوری اسلامی اعدام شدند و خودش نیز طعم بازداشت را چشیده است یکی از شاهدان بود.

سپیده پورآقایی و مهتاب قربانی از دیگر شاهدانی بودند که در این نشست برای سناتورهای فرانسوی از زندگی تحت سلطه جمهوری اسلامی ایران و تجربه بازداشت و سرکوب گفتند.

هر یک از آنها در پایان سخنانشان درخواستی را مطرح کردند.

مهتاب قربانی، فعال حقوق بشر درخواست «به رسمیت شناختن انقلاب ایران» و «قطع هرگونه مذاکره با جمهوری اسلامی ایران» را مطرح کرد.

مهتاب قربانی به صدای آمریکا گفت که هدف اصلی برگزاری این نشست، گرفتن رأی سناتورها برای تصویب قطعنامه‌ای «محکم و عملی» علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

فراخواندن سفیر فرانسه از تهران و تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران از دیگر درخواست‌های مطرح شده توسط سخنرانان ایرانی بود که رئیس سنا نیز در سخنانش به آن اشاره کرد.

خانم قربانی می‌گوید این نخستین باری است که سنای فرانسه چنین مواضع رادیکالی در قبال جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کرده است و از همین رو نشست «زن، زندگی، آزادی، ایران، شورش یا انقلاب؟» در رسانه‌های فرانسه نیز بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد.
اجرای ترانه«برای» توسط دانش آموزان فرانسوی به زبان فارسی ‏در حاشیه‌ نشست سنای فرانسه با حضور شهبانو فرح پهلوی و پرنسس نور
+411
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  به نظر میرسه که این فرانسوی ها نمیخواهند دست از وسط بازی بکشند و یک کار اساسی بکنند، باز آلمان تا حدودی داره بهتر عمل میکنه ولی باز هم کافی و قاطع نیست
  15
  80
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  دوستان حواس تون جمع باشه و اطلاع رسانی کنین . چند تا از فیلمسازان حکومتی مثل داود میرباقری و بهروز افخمی و مجید مجیدی دارن تو شهرک غزالی و بعضی خیابون های تهران و شهرستان ها صحنه های انقلاب رو به میل خودشون باز سازی میکنن و با موبایل طوری فیلم میگیرن که به نظر واقعی بیاد و نشون بدن که مامور ها با مردم مماشات کردن ولی از بین خود مردم به خودشون شلیک شده . اینا میخوان این فیلم ها رو به خبرنگار های خارجی و کمیته حقیقت یاب سازمان ملل نشون بدن . موبایل کلیه عوامل بازیگر و فیلم بردار و پشت صحنه ازشون گرفته شده و هیچ فیلم دیگه ای بجز فیلم خودشون نمایش داده نخواهد شد. نقشه این کارگردانان مزدور حکومتی را نقش بر آب کنید. طبق بعضی تصاویر در تهرانپارس داشتند به مردم گل و شیرینی و نارنگی میدادند و فیلم می گرفتند برای صحنه های این فیلم. تا میتونید اطلاع رسانی کنید .
  80
  86
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  شایسته آن بود که در عنوان این گزارش واژه "شهبانو" را فراموش نمی کردید.
  79
  94
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۲
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  شهبانو؟آی زرشک هاهاها این فرح دیبا الان کجاش علیاحضرت شاهنشاهیه که میگهvotre majesté impériale ؟؟بهرحال ازاین هندونه ها زیر بغلش بذاریدکه خوشخوشانش بشه هاهاهااون سعیده پاکروان هم که خدانصیب گرگ بیابون نکنه هاهاها
  109
  32
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مادر ایران زمین شاد و سرحال هستند امیدوارم همیشه همین طور شاد و سرحال باشید.
  20
  68
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  سبزی پلو ماهی خور، پس انتظار داشتی بتول خمینی رو دعوت کنند به سنای فرانسه؟
  17
  82
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ۱. پرسیدنی اینست: فرح پهلوی چگونه می تواند زبان زنان باشد؟ آنکه خود قاتل زبانهای زنان ایران است؟
  36
  14
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ۲. این زن که فرح پهلوی نام دارد خود قاتل زبان زنان و مادران ایران است. او حتی به زبان مادری خود نیز رحم نکرد. فرح پهلوی می بایستی برای مشارکت در قتل عام زبان زنان و زبان مادران ایران به دادگاه های بین المللی نقض حقوق بشر سپرده شود.
  34
  13
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ۱. مشارکت در قتل عام فرهنگ و بریدن زبان زنان ایران، مشارکت در قتل عام و بریدن زبان زنان و مادران خوزستان(مادران و دختران عرب)، ۲.مشارکت در قتل عام و بریدن زبان زنان و مادران بلوچ (مادران و دختران بلوچ)، ۳. مشارکت در قتل عام فرهنگی و بریدن زبان زنان کورد(مادران و دختران کورد)، ۴. مشارکت در قتل عام فرهنگی و بریدن زبان زنان قشقایی(مادران و دختران تورک قشقایی)، ۵. مشارکت در قتل عام و بریدن زبان زنان ترکمن(ماردان و دختران تورک تورکمن صحرا)، ۶. مشارکت در قتل عام فرهنگی و بریدن زبان زنان و مادران آذربایجان(مادران و دختران تورک آذربایجان و همدان و اورمیه و تبریز و بناب وتکاب و صدها شهر وهزاران قصبه و روستای تورک) تنها گوشه ای از جنایاتی است که فرح پهلوی در قتل عام زبان و فرهنگ مردمان ایران مرتکب شده است.
  33
  12
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  نقش فرح پهلوی در مشارکت در «قتل عام زبان زنان ایران» یکی از هولناکترین جنایاتی است که در تاریخ هزاران ساله فرهنگ و تمدن مردمان خاورمیانه روی داده است.
  29
  11
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  فرح پهلوی یکی از بزرگترین جنایتکاران تاریخ بشری است. حکومت پهلوی روی هیتلر را سفید کرد. جنایتیی که رژیم نژادپرست پهلوی با زبان و فرهنگ مردمان ایران مرتکب شد، حتی هیتلر نژادپرست با زبان و مردمان دشمنان دیگر ملت ها مرتکب نشد. رژیم پهلوی با برپاکردن کوره فرهنگ سوزی و قتل عام زبان و فرهنگ مردما ایران، روی هیتلر را سفید کرد.
  33
  12
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  فرح پهلوی باید قبل از مرگ، بعلت مشارکت در قتل عام زبان زنان و مادران ایران، به دادگاه جنایات سازمان یافته علیه حقوق اساسی انسان سپرده شود.
  33
  12
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Butler - سیدنی، استرالیا
  سرکار خانم فرح دیبا . پس از اینکه تشریف بردید ایران، لطفا یک دسته گل تهیه بفرمایید و ببرید و بگذارید بر سر قبر پدر بزرگوارتان ..پدری که در هفتاد سال گذشته هرگز ازش نام نبردید و هرگز به ملت ایران نفرمودید که پدر شما چه کسی بود و چه بلایی به سرش آمده است. شما که مادر خودتان ، خانم فریده قطبی را آن همه جاه جلال بخشیدید و شماری از افسران ارتش را هم مجبور کرده بودید که دست مادرتان را هم پس از از دست پادشاه و شما، ببوسند،. چگونه است که هرگز از کسی نخواستید که دست کم یک صلوات برای پدر شما بفرستد..؟. بفرمائید که پدر شما، استوار سهراب دیبا ، در کدام قبر پنهان در شوروی بخاک سپرده شده است و چرا ..؟؟بفرمائید چرا در چهل و پنج سال گذشته هیچ نام و نشانی از پسر دایی شما ، رضا قطبی دیده نشده است. رضا قطبی را در کدام خانه محرمانه کاگ‌ب و در کجا پنهان کرده‌اند؟. خلاصه سرتان را درد نمی‌اورم، خودتان میدانید که هزاران پرسش هست که شما و فرزندتان رضا دیبا در چهل و پنج سال گذشته از نشستن در برابر دوربین آزاد و پاسخ دادن به آنها فرار کرده‌اید...تا به‌کی می‌توانید سرتان را مانند کبک در داخل برف بکنید .
  22
  12
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  باز این بی‌کس و کار‌ها خاندان پهلوی رو دیدند رنگشون پرید و افتادند به هزیان گفتن ایران رو خراب کردند و فرار کردند کافیشون نبود
  17
  12
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  Butler - سیدنی، استرالیا
  جواب این چرندیاتی که پرسیدی میتونه مشکل مردم رو حل کنه یا اینکه عقده های روانی تو رو حل کنه؟
  4
  15
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  zavareh - رودسر، ایران
  زواره عزیز با شما کاملا موافقم (شهبانو فرح پهلوی) بعضیا میگند چرا بهشون بگید چون انسان باید همیشه قدر شناس میهن پرستان باشد
  7
  7
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  زیاد جوش نزن اگه مادر سر کار الیه توانأیشو دارند بگو بفرمان، هی بیا اینجا یک ریز حرف مفت
  9
  5
  جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  دوست گرامی خانم فرح دیبا-پهلوی (اسم اصلی ایشان جمیله جبارزاده ملاجیق از قبائل نفتالی مصرهستند )که بنا به طرح اطاق (مرکز هدایت و کنترل) فرماندهی بین المللی . در ایجاد کمربند شیعی و غارت تمام و کمال ایران و منطقه تحت مدیریت خاندان آنوسی زاهدی، حکومت شیعی جبل عاملی -سامره ای را از ارشیو اصظراری و سری به روز نموده و با هدایت و همیاری همپالگان خونتبار و دین سالار (۵٪-۷٪ جمعیت ایران هستند) خود ، نقش محوله را ایفا نمودند. درقبال این خدمات رهن سالانه میلیارد دلاری به حسابشان منظور گشته و ایران و منطقه درغیادت و اسارت بیش از پیش فرورفتند. شاه جعلی ای خوشگذران و مغرور، الکس سوئدی سفید پوست با مشخصات چهره و بیومتری کاملا متفاوت با خاندان انوسی ایرملو(رضا شاه و زنهایش همگی دارای پوستی تیره ترازاروپائیان اند ) هیچ نوع اراده و عملی در پیشگیری و توقف این فاجعه عصرحاضر نداشت.حکومت اسلامی دستپخت تهران (انقلابیون درباری زاهدی، فرح...+ آخوند ها...) ونوفل لو شاتو به رهبری خمینی جعلی (عکس کودکی خمینی اصلی با پوست تیره هندی) که شان کونری سفید پوست اسکاتلندی و برادرش احمد منیر نقش خمینی جعلی را ایفا
  4
  3
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  کردند.بسیاری از مسئولین و حاکمین ایران و منطقه ...اجانبی هستند در لباس ومسلط به رسوم و زبانهای افوام مختلف این سرزمین ها.قرنهاست که نظام های قهری و سرکوب گر حوائج اولیه زندگی اقوام شریف و زحمتکش ایرا ن و منطقه را نا دیده گرفته و با قساوت تمام به غارت و تجاوز دامن زده اند. حتی زبان فارسی که تاج افتخارات باستانگرایان ست در تحقیقات وجدانی و بیطرفانه دهه های گذشته محقققینی چون محمد رضا باطنی ...بینهایت تخریب گشته و از کیفیت زبان گویشی زنده خارج شده و منتقدین دانشگاهی او فرق محقق دلسوز و دوستار گویش فارسی را از تدریس و شغل استادی را نمیخواهند بدانند.فارسی زبانان تفاوت سوأستفا ده ابزاری گویش فارسی در خدمت ارمان گرائی نژادی، قوم برتر، نظامی،آموزشی، اقتصادی، تاریخی، استعماری و توسعه طلبی. با بکارگیری، بهبود معقول و دوطلبانه گویش فارسی در خدمت به وحدت اقوام شریف ایران و منطقه را تشخیص نداده اند.حال که در بحبوحه جنبش رهائی بخش نوین ایران و منطقه ایم ، نقش حساس اقوام شجاع این سرزمین با گویش و فرهنگ های متنوع بومی خود بیش از پیش جلوه گر میشود.پانویس: فارسی زبانی عقیم [ محمد رضا باطنی]
  3
  5
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.سلامت باشید.
  3
  4
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  آقا شما این چیزهایی که نوشتی از سایتهای خارجی کپی کردی بعد دادی گوگل ترجمه کرده برات؟؟؟ چون اینقدر از نظر انشایی و املایی عجیب و غریب که با ادبیات و گرامر فارسی اصلا جور نیست
  0
  1
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  همبستگی خشک وخالی چه فایده داره ایناتلفات رو بیشترمیکنه چون فرح فکر کرده با گاندی طرفه، اینا گاندی نیستن چنگیزن. اون خمینی عقلش بیشتر بود توی نوفل لوشاتو کنار همبستگی باخارج چند ماشین اسلحه قاچاقی رسوند به داخ
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.