گاردین: بازی ایران و آمریکا «جنگ تبلیغاتی» مخالفان و هواداران جمهوری اسلامی بود

بسیاری زنان بی‌حجاب با آرایش غلیظ و لباس‌های چشمگیر بودند که مخالفان رژیم را هو می‌کردند و به آنها می‌گفتند باید استادیوم را ترک کنندالعربیه: روزنامه بریتانیایی «گاردین» در گزارشی اختصاصی از حواشی بازی روز سه‌شنبه تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا در جریان جام جهانی قطر نوشت که استادیوم الثمامه که این مسابقه در آن برگزار شد، میدان «جنگ تبلیغاتی» میان مخالفان و هواداران رژیم ایران بود.

به گفته این روزنامه، هنگامی که بازیکنان تیم ایران – برخی از آنها زیرلبی – سرود جمهوری اسلامی را خواندند، مخالفان رژیم حاضر در استادیوم هو زدند و سوت کشیدند.

حامیان خیزش انقلابی مردم در ایران از طریق روش‌های خالاقانه تلاش کردند نشانه‌های اعتراض به رژیم ایران را با خود به داخل استادیوم ببرند. برخی دو تی‌شرت روی هم پوشیده بودند که روی تی‌شرت زیرین عبارت «زن، زندگی، آزادی» نقش بسته بود. دیگران با خود ماژیک به درون استادیوم بردند و شعارهایی در حمایت از مردم معترض ایران روی بدن‌های خود نوشتند.

یکی از زنان مخالف رژیم به «گاردین» گفت از آنجایی که در شب بازی دوم ایران با ولز، نیروهای امنیتی استادیوم از او خواسته بودند پیراهن منقش به پرچم سه‌رنگ ایران خود که رویش شعارهای حمایتی از مردم معترض نوشته شده بود را درآورد، او این مرتبه پیراهنی با پرچم آمریکا به تن کرده و همان شعارها را رویش نوشته است.

به گفته «گاردین»، سوی دیگر این قضایا هواداران تیم ایران شامل بسیاری زنان بی‌حجاب با آرایش غلیظ و لباس‌های چشمگیر بودند که مخالفان رژیم را هو می‌کردن و به آنها می‌گفتند باید استادیوم را ترک کنند. این افراد که به نظر می‌رسید «گروهی سازمان‌یافته» هستند، کارهایی می‌کردند تا دوربین‌های استادیوم روی آنها زوم کند.

به گفته این روزنامه، شایعاتی در اطراف و اکناف استادیوم شنیده می‌شد مبنی بر اینکه این افراد را حکومت ایران در استادیوم محل برگزاری بازی و اطراف آن «کاشته» تا آب را گل‌آلود کنند و به نفع رژیم از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. این مسابقه در نهایت با برد یک بر صفر آمریکا به حذف ایران از جام جهانی انجامید.
+76
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  پرچم جمهوری اسلامی تا ابد بالا است. مولا علی یار و نگهدارمون
  192
  7
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  دقیقا همینطور است که نوشتید. جنگ اسراییل و عر عر بستان سقوطی بر علیه ابر قدرت منطقه جمهوری اسلامی ایران. اینو شیرین واستون بگم باختید و عجیب هم باختید. مولا علی یار و نگهدارمون
  171
  4
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  احمق ترین ادما کسایی هستن خودشونو گول میزنن مردم بزبان خوش گفتن ما شما رو نمیخواهیم تو کله پوک شما نرفت بعد مردم محبور شدن بزبانی که لیاقت شما جنایتکار و فاسد ها هست و بکار ببرن ولی مثل اینکه در مورد شما فقط باید عمل بشه تا شما خر فهم بشین یعنی وارو بدارتون بزنن که بزودی خواهد شد
  4
  132
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  میله پرچم مخالف ها هم تا ابد واسه پرستوهای شما بالاست. از ملایر هم کسی رو فرستادی؟.
  7
  133
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  آخرش باید جمع کنی بری عراق پیش همون مولات.ایران‌ دیگه جای شماها نیست .تموم سد اون دوران .دو سوم‌ جمعیت که نسل جدید هستن رو نمیتونید مثل دهه ۶۰ شستشو مغذی بدید یا ارعاب کنید.به زور تقلب و جیره خور و بنگلادشی پاکستانی فرستادن تو استادیوم‌ ولی باز هم دستتون رو شد و نتونستید وانمود کنید مردمی هستید.شکست هم نوش جان.
  0
  43
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رگبار - کپنهاگ، دانمارک

  اینقدر برای این پرستوها خودت را جر نده، اینها روی تو تف هم نمی اندازند. اینها نرخشان بالاست. تو مگه چقدر از بسیج میگیری؟
  0
  42
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  این طرز صحبت کردن را حتما امریکا و اسراییل به شما یاد میده اصلا در همین حد هم هستید. چون بر علیه واقعیت هم طرز صحبت کردن شما است. وگرنه این جوری که خودتونو بیان میکنید شعورتونو نشان میدهد . انتظار دیگه ای از شما نمی شه داشت .مولا علی یار و نگهدارمون.
  50
  0
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  اونی که بالاست میل پرچمشه که به وقتش ....
  0
  29
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  خودش رفته دو تا شوهر عرب کرده که پرچم اسلام رو بزنن تو سرزمینش، نمیبینی هی میگه مولا علی؟! 😀😀 هی این گفته یا علی، عربها هم گفتن علی یارت زااااررررت 😀😀
  1
  25
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران

  این سیستم کاملا فاسد وقاحت و کثافت را دیگه براش حد و مرزی قائل نیست ؛ سپاه و بسیج را همین ملت باعث ایجادش شدند همین ملت باعث عن قلاب ۵۷ شدند بعد میان ملت را میکشن که ما داریم از نظام دفاع میکنیم. واقعا خنده دار و مضحکه ؛ یه مملکت با سیستمی کاملا کثیف فاسد از این ور زنها و دختران را داخل کشور بابت حجاب زورکی و اجباری میزنه و میکشه از اون ور کلی پرستو و خانه حجاب و عفاف برای کار فشار و صیغه برای خودشون ردیف میکنه ؛ از این ور بابت زورچپون دو گل به ولز نیروهای سرکوبگر جشن و شیرینی بوی خون بین خودشون توزیع میکنند از اون ور بعد بردن آمریکا و شکست تیم میلی همین اکثریت مردم که خوشحالی میکنند همین نیروهای سرکوبگر با تیر جوابشون را میدن . بابا یک کلام ختم کلام بگید ما فاسدیم ما آدم کشیم با اینحال زورچپون میخواهیم حکومت کثیف را ادامه بدیم بسیج و سپاه هم برای حفظ همین فساد چون دیگه ارزشی ایمانی عدلی انصافی شرافتی وجدانی حیثیتی نمونده که بخوان ازش دفاع کنند چون ۴۳ ساله اسهال زدن توی همه ارزش ها . خوبه همه آزاد باشن ولی یک بام چند هوا برای چی اون ور آزاد با پول ملت این ور زندان .
  0
  22
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  این پرستو اسمش سیما سهیم پور ساکن آبادان و عضو سپاه است
  0
  27
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  درست فرمودید و نام یکی از پدران این مادینه جهاد نکاحی مسعود سهیم پور است که مدیر عامل شرکت مسکن فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان است. آنگاه فرزندان بی گناه ما را بخاطر پیدا بودن یک تار مو با بی رحمانه ترین روش شکنجه، تجاوز و میکشند.
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mitra55 - تهران ، ایران
  ۴۳ سال زنان از ورود به استادیوم ها محروم بودند حتا زمانی که سحر خدا یاری قربانی این سیاست شد هیچکدام از بازیکنان از بازی ها خودداری نکردند جز برخی که با مچ بند سیاه وارد زمین شدند. و خیلی زود فراموش شد. اما در جام جهانی رژیم جنایتکار زنان فاحشه خود را درکشور بیگانه به میان مردان فرستاد . زنان هرگز فراموش نخواهند کرد که چطور مردانی که میتوانستند تاثیر گذار باشند خود را به نادانی و نابینایی زدند.
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  .... به مولا علیت اگه مولا علیت اینقدر وحشی، ادمکش، جنایتکار و بیناموسه
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.