مصاحبه جنجالی کی‌روش بعد از حذف ایران

 سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از برگزاری نشست خبری باز هم پاسخگوی سوالات باقی مانده بود. مصاحبه‌ای که تنش‌هایی در میان آن رخ داد.

کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران دقایقی پس از حضور در نشست خبری دیدار برابر آمریکا که با شکست یک بر صفر شاگردانش به پایان رسید، بار دیگر از سوی خبرنگاران ایرانی در میکسدزون ورزشگاه الثمامه با درخواست انجام مصاحبه مواجه شد؛ درخواستی که با واکنش مثبت از سوی کی‌روش همراه شد و او به دو سه سوال آنها پاسخ داد.

کی‌روش در این مصاحبه بار دیگر به استحقاق تیمش برای گلزنی مقابل آمریکا اشاره کرد، اما مهم‌ترین بخش این مصاحبه سوالی درباره آینده تیم ملی فوتبال ایران بود؛ جایی که سرمربی پرتغالی تیم ملی به صورت تلویحی از حضورش به عنوان سرمربی ایران در جام ملت‌های آسیای 2023 قطر حرف زد و در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی برای آینده و به ویژه جام ملت‌های آسیا نیاز به تغییر نسل دارد یا خیر پاسخ جالب توجهی داد.

حاشیه مهم این مصاحبه اما جایی بود که کارلوس کی‌روش در هنگام پاسخ دادن به یکی از سوالات خبرنگاران صحبت‌هایش را قطع کرد و با فردی که پشت سر خبرنگاران ایستاده بود به تندی صحبت کرد.

این مصاحبه جنجالی کارلوس کی‌روش که نکات قابل توجهی به همراه داشت را در ادامه می‌خوانید.
*متاسفانه رویای ما به اتمام رسید
صحبت‌های کی‌روش در این مصاحبه با تاکید بر این نکته که تیمش استحقاق پیروزی در این مصاحبه را داشته آغاز کرد و در این مورد گفت:« از این نتیجه و به دلیل اینکه نتوانستیم صعود کنیم خیلی ناراحت هستم. متاسفانه رویای ما به اتمام رسید. خیلی خیلی نزدیک بودیم. فکر می‌کنم در نیمه اول آمریکا خوب بازی کرد و حق آنها بود که گل بزنند. اما در نیمه دوم ما خیلی بهتر بودیم. فرصت‌های بیشتری را خلق کردیم.فرصت‌های بهتری را نسبت به آمریکا داشتیم ولی مطمئنا وقتی شما گل نزنید، تنبیه می‌شوید. واقعیت این است که فکر می کنم در نیمه دوم استحقاق گل زدن داشتیم و اگر به گل می‌رسیدیم شرایط کاملا متفاوت می‌شد.»
*وقتی کی‌روش مصاحبه را قطع کرد
کی‌روش در ادامه و در حالی که یکی از خبرنگاران از او درباره ادامه همکاری‌اش با فدراسیون فوتبال پرسید، با خطاب قرار دادن فردی که پشت سر خبرنگاران ایستاده بود ( یک فرد عرب که به عنوان راهنما در استادیوم حضور داشت) به او گفت که آیا مشکلی دارد. کی‌روش معتقد بود که این فرد در هنگام مصاحبه در حال مسخره کردن او بوده است و با گفتن چندین باره این جمله که "آیا مشکلی دارد؟" و "حواسش به او هست" به او هشدار داد که از مدیر بالادستی‌اش دلیل رفتار او را پرس و جو می‌کند.
*بازیکنانم دل‌شکسته هستند
کی‌روش سپس به ادامه مصاحبه بازگشت و در پاسخ به سوالی درباره ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال بیان کرد:« جواب این سوال در دستان من نیست. الان باید یک مقدار دور بشویم. باید شرایط را بررسی کنیم تا ببینیم چه اتفاقاتی رخ داده است. همانطور که گفتم همه ما بسیار غمگین هستیم. بازیکنان بسیار دل شکسته هستند. کار بسیار فوق‌‌العاده‌ای تحت شرایط دشوار انجام دادند. فکر می‌کنم در درجه اول استحقاق، اعتبار و همینطور احترام هواداران را به خاطر کاری که برای آنها کردند دارند.

آیا فکر می کنید فوتبال ملی ایران نیاز به نسل جدید دارد یا با همین بازیکنان می توانند ادامه بدهند؟ کارلوس کی‌روش در واکنش به این سوال اینطور توضیح داد:« مطمئنا همه تیم‌های ملی باید همیشه خودشان را بازسازی بکنند. باید خون‌های تازه در آنها دمیده شود تا بازیکنانی که دیگر از نظر سنی به حد و مرز خودشان رسیده‌اند را بتوانند جایگزین کنند. از نگاه کلی تازه کردن و خون تازه وارد تیم ملی کردن همیشه کار خوبی است. ولی همین تیم هنوز آمادگی این را دارد که در جام ملت‌ها بازی کند. آنها سن مناسب و کیفیت خوبی دارند و به همین جهت فکر می کنم آمادگی این را دارند که ادامه بدهند و قهرمان جام ملت‌ها شوند.»
*از یاده بازیکن جوانی که دیدید مطمئنا چندتایی در جام ملت‌ها هستند
او در پایان به صورت تلویحی خود را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های 2023 قطر معرفی کرد:« مطمئنا از بعد فنی باید همیشه بازیکنان دیگر را مد نظر داشته باشیم و تلاش کنیم بازیکنان جدید برای تیم ملی آورده بشود. همانطور که در کار ما در تهران دیدید یازده بازیکن زیر 22 سال را آوردیم و با آنها کار کردیم و از آن گروه چندتایی حتما در جام ملت‌ها خواهند بود.
+13
رأی دهید
-149

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Shahn - باربودا، آنتیگوا و باربودا

  مستر به نون نرخ روز خور. شرم بر تو مرتیکه دورو و پولکی .
  9
  102
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  اشکالی دارد؟ البته که ندارد، کجا بهتر از ایران تو هم در کنار برادر سپاهی تاج و سایر برادران قاچاقچی حالشو ببر
  8
  95
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  بخاطر لج بازی های مسئولا" نظام اخوندی دو نفر از خوبترین و جوانترین بازیکنان با تک نیک فوتبال ایران از مسابقات حذف شدند یکی از انها وریا غفوری بود و دیگری سردار ازمون . اگر این دونفر بازیکن کشور دیگری بودند کلی خواهش و تمنا و قرداد با انها بسته میشود که در تیم ملی بازی کنن .مطمئنا" سردار ازمون و وریا غفوری در مسابقات فوتبال ایران با انگلستن و امریکا شرکت میکردن نتیجه مسابقات خیلی خیلی بهتر از نتیجه کنونی می بود. فوتبالیستهای تیم ملی ایران شما در مسابقاتی شرکت کردی و انصراف ندادی که دونفر از بهترین بازیکنان ایران را لج بازان نظام اخوندی حذف کرده بودن حداقل بخاطر کشته شدن جوانان ایران نیکاها و ارشیاها به دست ماموران نظام اخوندی شرکت نمیکردی خیلی با ارزش تر از حالا میبودید هم دربین مردم کشورمان ایران و هم درس عبرتی برای تمام دیکتاتورهای خون اشام مثل علی خامنه ای در دنیا میبودی. ولی کو غیرت و شهامت در بین انسانهای که فقط در فکر منافع و موقعیت خود هستند و به دیگران فکر نمی کنن, لعنت بر تک تکتان باد منافع پروران خودشیفته تیم ملی فوتبال ایران !
  2
  45
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  کیروش میدونی چرا باختی, پول بده تا بهت بگم
  2
  76
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  کجای این مصاحبه جنجالی بود تبریک برای باخت فوتبالیستهای طویله رهبری حقشونه میخواستند به دست بوسی رئیس جمهور شیش کلاسه نرن حالا موقع برگشتن به ایران تنبیه سختی در انتظارشونه که نتونستند در بین سربازان امام زمان (موهوم) باشند کلا نقشه خوک(خامنه ای) طویله رهبری بر آب شد
  4
  70
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پرنده آبی - شیراز، ایران

  آمریکا اگه حمله میکرد سه تا و چهارتا هم میتونست بزنه اما تفکرات مربیش تدافعی بود.
  4
  54
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پرنده آبی - شیراز، ایران

  کیروش رو اوردن که ولز رو ببریم؟؟؟ خب با اسکوچیچ هم میتونستیم.
  4
  54
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پرنده آبی - شیراز، ایران

  تیمهای ایرانی چه باشگاهی چه ملی ، وقتی با مساوی هم کارشون میشه معمولا میبازن. 43 ساله که این شکلیه.
  2
  47
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  varied - ریزه، ترکیه
  عزیزم مگر تختی که مخالف شاه بود به دیدار او نرفت و یک خانه هم جایزه نگرفت. چه سگ رهبر باشد و چه شغال ورزشکار مجبور است که به دیدن او برود. گیرم دو نفر فوتبالیست مثلا ترابی حزب الهی هستند چرا عقده های خودتان را سر تیم فوتبال خالی میکنید!؟ تاکنون و در کجای دنیا تیم فوتبالی رژیم عوض کرده که این دفعه ی دوم باشد. یکبار ملت ایران سر دیدن عکس امام در ماه بازی خوردند و حالا این هم شبیه همان است. واقعا خنده دار است . چرا تیم فوتبال سکه گرفته است! ببینم بیشتر از نیمی از شما که در موسسات و ادارات دولتی و شبه دولتی مشغول کار هستید اگر سکه ای جایزه بدهند یعنی نمی گیرید و بهانه می اورید که مدیر ما این چنین و انچنان است؟ من متاسفم که بعد از 44 سال هنوز ملت ایران چنین بازی می خورد. بعد از 44 سال نتوانسته اند یک سازمان رهبری پیدا کنند که مبارزات ان ها را سامان بدهد. در کجای دنیا به فوتبالیست کشوشان "بیشرف" میگویند؟ چقدر شبیه است این رقص و شادی با روزیکه شاه از ایران رفت. با احساسات که نمی توان رژیم عوض کرد
  50
  16
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این هم حقوق خوبی میگیره و هم باج خوبی میگیره و هیچ غلطی هم برا تیم نمیکنه. برد و باخت براش مهم نیست فقط پولو میشناسه. وقتش رسیده بندازنش بیرون
  3
  40
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک

  آقای کیروس ما از تو دلخور نیستیم تو یک خارجی هستی و برای پول کار میکنی و اخلاق تو پول هست فرقی نمی‌کند از کجا می‌آید سواد فوتبالی تو بیش از این نیست هر جا رفتی به خاطر دانش کم خراب کردی و اخراج شدی در ایران ده سال مربی بودی نتوانستی کاری کنی اما چون برای یک عده گاو شیر ده خوبی بودی مجدادا از وجود تو استفاده کرده و میلیارد ها به جیب زدند نمی دانم تا کی این ملت بیچاره را افراد ناکاردان خونشان را خواهند مکید آقای تاج جواب دلیل باخت و نگرفتن یک امتیاز از این بازی را باید تو و افراد مفت خورت بدهی آمدی مربی که در مدت حضورش یک شکست در کارنامه نداشت را اخراج کردی تا راحت تر بخور بخور راه انداخته و سیاهی لشکر مثل خانم بیکاز را با پول یا مفت به قطر بفرستی تا از تو و امثال تو حمایت کند ننگ بر شما
  1
  35
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  گفتگو گرامی، باز هم مبحث سلبریتی بمیان آمد! سلبریتی با آدم عادی از کارگر تا رئیس یک اداره باید کاملن مجزا بررسی شود. کارمند اداره اگر جایزه‌ای میگیره فقط برای بازدهی است نه برای نمایشش و یا طنین صدایش یا عمل سیاسیش! سلبریتی بیشتر مزایای کارش را بخاطر شاخص بودن در جمع تحویل میگیرد و برای همین باید و باید مسئولیت جمعیت طرفدارش را داشته باشد. سلبریتی هنری و ورزشی همانند سلبریتی سیاسی ست. اگر شخصی در نمایش او از حال برود فوری واکنش از طرف او نشان داده خواهد شد! او مدیون طرفدارانش است.🌟 مطلب دوم رهبری اعتراضات ست که مانند اکثر مقوله‌های اجتماعی مدرنیزه شده است. فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی در قرن ۲۱، این امکان را به ویژه به جوانان داده است که بر اساس توانایی‌ها و ابتکارات‌شان شماری هوادار (follower) دست و پا کنند. این تحول نیز رهبری فردی در انقلاب را از مد انداخته است. تشکل‌های “جوانان محلات” در شهرهای گوناگون نیز مخالفت معترضین با رهبری فردی را نمایان می‌سازد که با انتشار اعلامیه‌های خود در بسیج معترضین در مقاطع گوناگون جنبش، کامیابی نسبی داشته‌اند! ✌🏽.
  5
  14
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  Esperanto - لندن، انگلستان
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  سردار آزمون در هر سه بازی زمین بود چطوری اخراج شده؟
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  عزیزم من فکر میکنم این اشتباه وقتی بروز میکند که افرادی جایگاه خودشان را فراموش کرده و با بدست گرفتن تریبون می خواهند نقش رهبر جنش را یدک بکشند. از این جمله است زنی به نام خانم مسیح علی نژاد است که اتفاقا من همه جا از او پشتیبانی کرده و صدها دوست را هم از خودم راندم. ایشان تا حد جنبش روسری هر کار ی کرده را مثبت میدانم ولی خاصیت رهبری ندارد. از این بلوای فوتبال بیشترین سود را خامنه ای برد که ضمن انشقاق در بین معترضین زمان خرید و اعتراضات را تا حد معینی ساکت کرد و برنده شد. ضمنا ما هیچ طلبی از هیچ سلیبرتی غیر سیاسی نداریم. سلبرتی سیاسی به کمک مردم بالا آمده و به افکار عمومی احتیاج دارد ولی در مورد فوتبالیست و بعضی از هنرمندان این صادق نیست. ان ها مطلقا وظیفه ندارد که برای خواست گروهی از مردم به دهن اژدها بروند. گاهی یک سلبرتی به میل خودش دوست دارد این نقش را بازی کند ولی مطلقا نمی توان کسی را تحت فشار قرار داد تا برای شما زندگی اش را نابود کند. به صحبت های ایرج مصداقی و فرامرز دادرس گوش دهید موضوع را دقیق تر برای شما تشریح خواهند کرد. تا اینجا در اثر رهنمون غلط برنده ی واقعی رژیم است
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  علینژاد یا اسماعیلیون صدای اعتراضاتند، علینژاد بعد از فروپاشی ج.ا میره سرکارش و شاید سردبیر مجله‌ای شود، اسماعیلیون پزشک ست و بعد از فروپاشی شاید رئیس یک بیمارستان شود یا همین کریمی بعد از فروپاشی میره دوباره به کار ورزشیش! صداهای اعتراضات بسیار نقش مهمی در پیشرفت انقلاب خردورزان داشته‌اند!✌🏾در مورد سلبریتی زیاد نوشته‌ام نه تنها اینجا! دوباره تاکید میکنم سلبریتی ورزشی بعنوان نمونه باید و باید برای جان طرفدارانش حساس باشد بدون آنها که دیگر سلبریتی نیست🤦🏻‍♂️ مردم و همین طرفداران فوتبال جانشان را برای آینده ایران گذاشته‌اند تا ایران را دوباره بسازند، حال از سلبریتی حداقل‌ها انتظار می‌رود مثلن سر را برای جانی رئیسی خم نکند از ج.ا حداقل تمجید نکند. برای ۴۴ سال فاجعه در فاجعه همت نگذارند! اینها حداقل‌ها هستند! تو دهن اژدها رفتن که کار طرفداران است ✨️ گفتگوگر گرامی، تک‌تک ایرانیان بخصوص سلبریتی‌ها مستلزم حمایت از انقلاب خردورزان بر ضد انسان‌ستیزان هستند! این انتظار انسانی از سلبریتی‌ها که در جامعه فوتبالی شدیدن در رفاه هستند بیشتر می‌شود! دسته‌دسته از سلبریتی‌های حکومتی درحال ریزشند!🤝🏾
  0
  0
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  درضمن ج.ا در مورد اکثر سلبریتی‌های تیم فوتبال که حماقت را در بلاهتشان رقم زدن، با باختشان و جشن طرفداران فوتبال در جای‌جای ایران یک افتضاح بزرگ برای رژیم حکومت کثیف اسلامی بوجود اوردند! ج.ا در تمام اقدامات اخیرش مانند نیمه‌برهنه کردن طرفداران فوتبالش بدون حجاب یا لچک برای خود در تمام دنیا فضاحت خرید. اخبار خارجی را بخوان که چطور از این همه بلاهت ج.ا و تیمش و هواداران مزدورش نوشته و گفته‌اند! ج.ا خیلی وقت است که سقوط کرده در تمام شئونات جامعه بجز سیاسی، نظامی که آنهم بسیار نزدیک شده! مطلقن وظیفه تک‌تک ایرانیان است که از بازسازی ایران در آینده پشتیبانی کنند و قبل از آن دفاع از انقلاب خردورزان. اگر سلبریتی از طرفدارانش دفاع نکند نه تنها سلبریتی دیگر نیست بلکه ایرانی نیست!🤦🏻‍♂️😖🤦🏻‍♀️
  0
  0
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  عزیزم ملتی که به انتظار فوتبالیست و اوازه خوان بنشیند هرگز پیروز نمیشود. این یک موضوع فرهنگی است و نسل جدید هم خیلی روشن تر از سال 57 است. امید دارم مرگ حکومت زشت مذهبی را ببینم و بعلت کهنسالی بروم اما نگران حکومت بعدی هم هستم. ساختن و اتحاد خیلی سخت تر از شکستن است
  0
  0
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  عزیزم ضمنا من معتقدم که هبچ مسلمانی ایرانی نیست!
  0
  0
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اون خانم یا آقای ۶۰، ۷۰ ساله که سالهاست مدعیست من مسلمانم، هیچ از اسلام نمی‌داند، او عقیده نسبی انسانیش را اسلام نام نهاده آنهم از پدر و مادر به ارث رسیده! اینها مسلمان اسمی‌اند و اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان را تشکیل می‌دهند و به ایرانی بودن افتخار میکنند. اما مسلمان رسمی یا واقعی که اسلام را با تمام فضاحتهای غیرانسانیش میشناسد، دقیقن ✌🏾 ایرانی نیستند که چه عرض کنم از انسانیت بویی نبرده‌اند! از افاضات خمینی بیشعور: "اسلام با ملیت سر جنگ دارد!"😡
  0
  1
  شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  از این قسمت از تحلیلت خوشم امد چون با هم همعقیده هستیم:اون خانم یا آقای ۶۰، ۷۰ ساله که سالهاست مدعیست من مسلمانم، هیچ از اسلام نمی‌داند، او عقیده نسبی انسانیش را اسلام نام نهاده آنهم از پدر و مادر به ارث رسیده! اینها مسلمان اسمی‌اند و اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان را تشکیل می‌دهند و به ایرانی بودن افتخار میکنند. اما مسلمان رسمی یا واقعی که اسلام را با تمام فضاحتهای غیرانسانیش میشناسد، دقیقن ✌🏾 ایرانی نیستند که چه عرض کنم از انسانیت بویی نبرده‌اند! از افاضات خمینی بیشعور: "اسلام با ملیت سر جنگ دارد!"😡
  0
  1
  دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.