فایل هک‌شده مقام سپاه: از رعنا رحیم‌پور تا روحیه دادن خامنه‌ای به اشتری


در فایل صوتی هک شده از جلسه سردار قاسم قریشی، جانشین فرمانده بسیج با مدیران رسانه‌های حکومتی مطالبی هم درباره رعنا رحیم‌پور و بی‌بی‌سی فارسی مطرح شده است.
 
گروه هکری بلک ریوارد پس از هک وب‌سایت و سامانه داخلی خبرگزاری فارس، فایل صوتی نشست محرمانه جانشین فرمانده بسیج با برخی مدیران رسانه‌های حکومتی را منتشر کرده که موارد ناگفته‌ای از اعتراضات سراسری و نوع مقابله حکومت با آن را فاش می‌کند.
 
در این فایل صوتی که بلک ریوارد نسخه کامل آن را روز دوشنبه، ۷ آذر منتشر کرد، قاسم قریشی ضمن توضیح موارد پشت‌پرده از شیوه‌های سرکوب اعتراضات، به پرسش‌های مدیران رسانه‌های نزدیک به سپاه و بسیج نیز پاسخ می‌دهد.
 
بر اساس آن‌چه در این فایل شنیده می‌شود، یکی از مدیران رسانه‌های حکومتی می‌گوید در روز ۲۴ آبان بازاریان و مغازداران در دست‌کم ۲۲ استان به اعتصابات سراسری پیوستند و «میانگین تعطیلی بازار در این روز حدود ۷۰ تا ۱۰۰ درصد بوده است».
 
تلاش برای برجسته کردن رویدادهایی چون انفجار بمب در استانبول، اعتصاب‌های لندن و جام جهانی فوتبال برای انحراف افکار عمومی از اعتراضات، از جمله مواردی است که در این نشست مطرح می‌شود.
 
در بخشی از این نشست محرمانه، قریشی می‌گوید در تبلیغات رسانه‌ای علیه اعتراضات از رسانه‌ها خواسته است که از عبارت‌هایی چون «اغتشاشات گذشته، اغتشاشات مهر یا فتنه سیاه» استفاده کنند و حتی از به‌کاربردن عبارت «اعتراضات اخیر» هم خودداری کنند تا نشان داده شود که «همه چیز بر وفق مراد» است.
 
در این نشست که عصر روز ۲۴ آبان، نخستین روز از فراخوان اعتصاب سه‌روزه در سالگرد اعتراضات آبان ۹۸، برگزار شده، فاش می‌شود که از میان ۲۲ استان درگیر اعتصابات، بیشترین میزان اعتصاب مربوط به بازار تهران و سپس کردستان با ۹۰ درصد تعطیلی بوده است و در شیراز نیز برخی اصناف به‌طور کامل تعطیل بوده‌اند.
+107
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.