تداوم سرکوب جمهوری اسلامی؛ از گشت رضویون تا اردوگاه‌ برای زندانیان

العربیه: با تداوم اعتراضات ضد‌حکومتی در ایران، رژیم در تلاش است با ایجاد گشت‌های متنوع سرکوب را محله‌محور و اردوگاه‌هایی خاص برای نگهداری از بازداشت شدگان احداث کند .
 
با گذشت نزدیک به یازده هفته از اعتراضات سراسری مردم ایران علیه رژیم جمهوری اسلامی، مقامات نظامی و انتظامی در ایران، هنوز از اعمال هر بیش‌تر فشار و ایجاد گشت‌های متنوع برای محدود کردن آزادی‌های فردی و اجتماعی مردم این کشور سخن می‌گویند.

حسین اشتری، فرمانده کل انتظامی ایران، سه‌شنبه 8 آذر در یک سخنرانی از راه‌اندازی گشت «رضویون»، برای آن‌چه که او «تامین امنیت محلات» خوانده است، خبر داد.

اشتری در این سخنرانی خود ضمن فرافکنی و تکرار ادعاهای سایر مقامات جمهوری اسلامی علیه معترضان، از اقتدار ماشین سرکوب در خنثی‌سازی «توطئه دشمنان» سخن گفت.

این اظهارات فرمانده نیروی انتظامی ایران در حالی مطرح می‌شود که دوشنبه 7 آذر‌ماه یک فایل صوتی هک شده توسط گروه «بلک ریواردز» نشان داد که در سطوح بالای سلطه، ترس از شکست، ریزش و فروپاشی وجود داشته و مقامات خود به این هراس اذعان دارند.

در این فایل صوتی، قاسم قریشی، فرمانده نیروی بسیج در جلسه‌ای با مدیران رسانه‌های وابسته به حکومت علنا به خستگی و فرسودگی نیروهای سرکوب‌گر، شکست در میدان «جنگ رسانه‌ای» و اعتصاب کسبه در 22 استان ایران اذعان کرده است.

با این وجود حال اشتری در حالی از راه‌اندازی گشت رضویون برای کنترل بیشتر صحبت می‌کند که در هفته‌های گذشته بر شدت و گستردگی نافرمانی‌های مدنی، به ویژه از سوی زنان افزوده شده است. همزمان گزارش‌های بسیاری از پر شدن زندان‌های جمهوری اسلامی و نگهداری زندانیان اعتراضات در اماکن تحت نظر نهادهای امنیتی و حتی در برخی سوله‌های صنعتی مخابره شده است.

روز ششم آذرماه، احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی طی سخنرانی خود اعلام کرده بود که کمپ‌های ویژه‌ای برای نگهداری زندانیان «معتاد» تشکیل می‌شود.

با توجه به این اظهارات وزیر کشور ایران و طولانی شدن مدت اعتراضات مردمی در این کشور به‌نظر می‌رسد رژیم تلاش می‌کند تا فضای بیشتری را برای نگهداری بازداشت شدگان اعتراضات ایجاد و فراهم کند.

در این راستا وزیر کشور ایران در سخنرانی خود مدعی شده بود که اردوگاه‌های خاصی برای زندانیان معتادی که در زندان حضور دارند، تشکیل می‌شود و این اقدام بر عهده قوه قضاییه است.
+85
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  حضور ملیونی نباشه هزینش برا اون اقلیته.به امید بیداری امت شیعه اکثرا اخوندوست.
  72
  27
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  تو اطلاعاتی هستی؟ چرا مردم رو داری سرد میکنی امت شیعه اکثرا اخوندوست؟ مشکوک میزنی. من جنگ بودم میدونی جلوی اسلحه با گلوله جنگی با دست خالی ایستادن یعنی چی اونم تو سن ۱۶ سالگی؟ صدای تفنگ رو حتی تو زندگیت شنیدی یا خشن ترین صدا صدای ترکیدن بادکنک بوده؟ مردم نباید هزار هزار کشته بشن چون یک عده اونور آب (گود) نشستن میگن لنگش کن. مردم دارن با رشادت کارشون رو میکنند الان روسیه اوکراین رو اشغال کرده چند ماه دارن با کمک ناتو باهاش میجنگن؟ ایران اشغال شده و مردم این رژیم رو با دست خالی و تحریمهای ناجوانمردانه به زانو در آوردن همین دو روز پیش نگفتن فرانسه و ایتالیا به رژیم گلوله باتومی، مته‌ای و اشک آور فروختن. اگر روسها همینقدر خاویار ایرانیها رو داشتن الان جنگ تمام شده بود. شجاعت امثال شما رو زمان کوید دیدیم که تو مال سر کاغذ توالت نبرد میکردید. بیچاره ملت بزرگ ایران که باید با طالبان و جنگ روانی درونی و بین المللی و گلوله جنگی و دوشکا بجنگه و از خارج با تحریمهایی که حتی به رژیم هیتلر اعمال نشده یک عده بچه سوسول هم بشن واعظ اونها.
  1
  58
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  تمام مردم معترض به ظلم ستم نظام اخوندی , استانهای ایران گر به خیابنها بریزند فروپاشی و نابودی نظام خامنه ای پیر کفتار صددرصد است . مردم نگذارید خون به ناحق ریخته کودکان و جوانان و دیگر مردمان ایران بدست مزدوران خامنه ای پایمال شود !
  0
  55
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  romano - تهران، ایران
  اکثرا اخوندوستن اخوی نمیخوای باورکنی نکن یه محرم بشه خودت جوابتو میگیری. اقلیت جوونا مخالفن اما اکثریت هنوزم شیعه و مولا دوست. خودتم فریب نده. آخوندا چه برن چه بمونن من آخرهفتم سرجاشه پس خواهشا جوگیر نشو نمیشناسی تهمت نزن. واقعیت همونه که گفتم حالا خوددانی.
  71
  2
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  romano - تهران، ایران
  درست فهمیدی این شگرد جدید این سایبریهای جیره خور بدبخت هست که در ظاهر خودشون رو از مردم نشون میدهند ولی با دو پهلو حرف زدن ،منفی بافی و دروغ و شایعه قصد تفرقه اندازی و دلسرد کردن مردم رو دارند.
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  تو غلط کردی بچه سایبری، آخوند دیگه جرات نداره با عمامه قدم بزنه یا فحش میخوره یا کتک تو نیگی اکثریت مردم آخوند دوستن؟ این شگردها دیگه فایده نداره اربابات دارن میلرزن از ترس تو برو مثل همکارت مشغول خودارضایی پای مانیتور شو فقط حواست به دوربین باشه!
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  “امت شیعه” و‌ “مطیع آخوند و رهبر” فانتزی ای بود که این رژیم داشت و بطور کامل شکست خورد حتی تو عراق و لبنان هم نتونستن این امت رو درست کنن .در عمل آمارش هست ۸۰ درصد نسل دهه ۷۰ و ۸۰ کاملا لائیک و سکولار هستند کوچکترین اعتقادی به این جفنگیات ندارند.حتی ۷۰ درصد روستائیها اعلام کردن اهل نماز دیگه نیستند نسل های قدیم هم زیر فشار اقتصادی هر ایمانی داشتند از دست دادند رفت.دیدیم که حتی چادری و خونواده کشته شدگان زمان جنگ عراق هم بین معترضین هستند.بعد این مشنگ اومده میگه امت شبعه عاشق آخوند هستن !مردم ایران الان به ظرفیت و مرحله انقلاب رسیدن.چیزی که تو ناآرامیهای گذشته اصلا به این شدت و گستردگی نبود.این رژیم هم منزلزل شده و نه توان سیر نگه داشتن این سگهای هار بسیج و یگان ویژه رو داره و نه میتونه برای ختم قائله امتیازی به مردم بده.
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  ببین پسرجون من اگه می خواستم از نفوذ خونوادم استفاده کنم الان داشتم ۱۰۰ تا مثل تورو میخریدمو آزاد میکردم پس الکی چیزی که برازنده خودته به من نگو. اکثر امت اخوندوستن همین میخوای باور کن میخوای نکن با ۴ تا کامنت امثال منوتوی برانداز کیبوردیم اینا نمیرن. منفی و مثبت آدمای مثل تو هم تاثیری نداره تا اکثر امت آخونددوست میلیونی نیان بیرون. اقلیت دهه هشتادی دارن هزینه اون اکثریت بیسواد دینیرو میدن. والسلام.
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  Munchen - مونیخ، آلمان
  نقد کنید بهم توهین نکنید من ایشان amirHassna - سیدنی، استرالیا را نقد کردم. این انقلاب برای برداشتن دیوار و دوگانگی اخوت ماست. برای نابودی آنچیزی که برای ما زندگی دوگانه آفریده. نقد کنید اما احترام نگه دارید نهایتا ما فرزند یک خانه هستیم باید همه با هم زندگی کنیم. مشکل ما امیر حسن نیست مشکل چیز دیگر و کس دیگری است. ایشان هم دوست و هموطن ما هستند.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.