گروه هکری «تپندگان» اسناد قرارگاه خاتم‌الانبیا را هک کرد

رادیو فردا: گروه هکری «تپندگان» روز سه‌شنبه هشتم آذر اسنادی از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا وابسته به سپاه پاسداران را برای «افشای» شماری از گروه‌های همکار این قرارگاه در ارتباط با حکومت سوریه، منتشر کرد.

«تپندگان» در ای‌میلی که برای خبرنگاران رسانه‌های برون مرزی ارسال کرده، از جمله جزئیاتی را از شرکت‌هایی با اسامی «میلاد»، «سورین» و «پارس» به عنوان عوامل مرتبط با قرارگاه خاتم‌الانبیا و فعال در راستای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران در سوریه، منتشر کرد.

این گروه به اسامی افراد دست‌اندرکار در این شرکت‌ها با عنوان «افراد پشت پرده» همکاری ایران و سوریه از طریق ستاد خاتم‌الانبیا اشاره کرده است.

اسناد انتشار یافته متن شماری از مکاتبات ستاد خاتم‌الانبیا با مدیران شرکت‌های یاد شده در دوره‌های زمانی مختلف است. برخی از اسناد مهر «محرمانه» دارد.

این مکاتبات همکاری در عرصه‌هایی از جمله بهره‌برداری از معادن تا نفت و گاز را در برمی‌گیرد. شرکت‌های «میلاد» و «پارس» دارای سابقه کار ده‌ها ساله در ایران هستند.

رادیو فردا نمی‌تواند فعلا به طور مستقل درستی اسناد منتشر شده را تایید کند.

«تپندگان» اواخر سال گذشته نیز دو سند از طرح‌های ایران برای حضور اقتصادی در سوریه و عراق، شامل یک نامه‌نگاری مرداد سال ۱۳۹۷ را از مدیر گروه «میلاد» به مدیر عامل گروه بین‌المللی «پارس» در ارتباط با منابع طبیعی و زیرساخت‌های سوریه منتشر کرد. آن دو سند از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران یا ستاد خاتم‌الانبیا تکذیب نشد.

جمهوری اسلامی ایران همکاری در عرصه‌های تجاری، اقتصادی و بازرگانی سوریه را پنهان نکرده است.

قرارگاه سازندگی خاتم‎‌الانبیا وابسته به سپاه پاسداران، از پیمانکاران متعددی در ایران برای پیشبرد اهداف خود در چارچوب طرح‌های «اقتصاد مقاومتی» و کمک به متحدین در منطقه استفاده می‌کند. این قرارگاه و شرکت‌های زیرمجموعه آن از ۱۲ سال پیش تحت تحریم آمریکا قرار دارند.

اما گروه هکری «تپندگان» در پیام تازه خود تاکید کرده که با «حرام کردن بیت‌المال در کشورهای دیگر به‌شدت مخالف است و تمای کوشش خود را جهت مقابله با این سیاست مفتضحانه جمهوری اسلامی ایران به عمل خواهد آورد».

«تپندگان» مهر سال ۱۳۹۷ نیز «قرارداد محرمانه» سپاه پاسداران با دمشق برای استخراج فسفات از سوریه را منتشر کرد.

گروه هکری «تپندگان» در نخستین اقدام خود بهار چهار سال پیش سامانه‌های رایانه‌ای فرودگاه مشهد و سپس فرودگاه تبریز را هک کرد.

همچنین هک سامانه کامپیوتری شهرداری تهران که موجب اختلالات حدودا دو هفته‌ای در کار خدمات شهرداری شد، به گروه «تپندگان» نسبت داده می‌شود.

اقدام جدید «تپندگان» در شرایطی صورت گرفته که عملیات هکری چند گروه دیگر نیز در روزهای گذشته بخشی از تکاپوی گسترده نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران را برای مقابله با اعتراضات جاری در ایران فاش کرده است.

فایل‌ صوتی از نشست‌های محرمانه مقامات ارشد امنیتی حکومتی که در روزهای گذشته از سوی گروه هکری «بلاک ریوارد» افشا شد، خستگی، سردرگمی و نیز نگرانی مقامات جمهوری اسلامی از ادامه اعتراضات را نشان داده است.
+45
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.