سخنگوی دولت ابراهیم رئیسی همکاری با رسانه‌های خارجی را «اقدام تروریستی» دانست

دویچه وله: علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت ابراهیم رئیسی در نشست خبری هفتگی خود در روز سه‌شنبه هشتم آذر، هرگونه همکاری با رسانه‌های خارجی را در حکم "مشارکت در اقدام تروریستی" عنوان کرد.

او گفت: «با توجه به ترویج آشکار تروریسم، خشونت و نقض تمامیت ارضی کشور از سوی رسانه‌های معاند، هرگونه همکاری با آنها در حکم مشارکت در اقدام تروریستی است.»

به گفته سخنگوی دولت، مرکز امور حقوق بین‌الملل ریاست جمهوری با همکاری دستگاه‌های ذیربط، وظیفه جمع‌آوری مستندات لازم درباره "اقدامات تروریستی رسانه‌ها" را بر عهده خواهد داشت.

پیگیری این مسئله در مراجع بین‌المللی نیز بر عهده دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی است.
 سخنگوی دولت: از آلمان به دلیل نقض حقوق بشر شکایت می‌کنیم  تصویری از تظاهرات اعتراضی بزرگ ایرانیان در برلین، پایتخت آلمان با شعار «زن زندگی آزادی»رادیو فردا: سخنگوی دولت در واکنش به صدور قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل در تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره اعتراضات ایران، گفت معاونت حقوقی ریاست جمهوری از دولت آلمان، به دلیل «نقض حقوق بشر» شکایت خواهد کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سی‌وپنجمین نشست ویژه خود، سوم آذر در ژنو، به تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب جدید برای انجام تحقیقات در مورد گزارش‌های «نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اعتراضاتی که پس از ۲۵ شهریور آغاز شد» رای مثبت داد.

علی بهادری جهرمی در واکنش گفت: «اگر بنا بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد، باید برای عاملان و حامیان و تامین‌کنندگان بیماران شیمیایی مردم ایران تشکیل شود که بیش از ۶۷ هزار نفر آسیب زدند یا باید برای دخالت‌ها و حمایت‌های کشورهای غربی از گروه‌های تروریستی تشکیل شود».

وی افزود: « آلمان که یکی از بانیان این قطعنامه بود، سابقه طولانی در اقدامات ضدحقوق بشری دارد. شهروندان اهل سنت و کرد ساکن سردشت گواه روشن و زنده‌ای بر وضعیت و اقدامات ضدحقوق بشری، ضدکودکان و ضدزنان کشور نژادپرست آلمان علیه ملت ایران است».

پیش از این نیز در واکنش به تصمیم شورای حقوق بشر در تشکیل کمیته حقیقت‌یاب، وزارت خارجه جمهوری اسلامی سفیر آلمان در تهران را احضار کرده بود.

سفیران آلمان و ایسلند در مقر سازمان ملل در ژنو، خواستار برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران شده بودند.

مقامات بلندپایه ایران پس از اعمال خشونت‌های دولتی علیه شهروندان معترض در دور جدی اعتراضات، بارها به صراحت از معترضان حمایت و از جمهوری اسلامی انتقاد کرده‌اند.

ایرانیان ساکن آلمان نیز به طور مرتب برنامه‌های اعتراضی بزرگی در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌کنند و ایرانیان دوتابعیتی فعال در عرصه سیاسی این کشور نیز این موضوع را به صورت جدی دنبال می‌کنند.
+6
رأی دهید
-161

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یک حکومت سرتاپا تروریست و تروریست پرور که سابقه و تاریخچه سیاهی در ترور داره ، بیاد یه همچین قهوه ای زیادی بخوره نشوندهنده این واقعیت هست که اینها از بیشرفی و زنازادگی و پُررویی رودست ندارند و تمام اونده پُرروهای عالم باید پیش اینها لُنگ بندازند !!
  2
  33
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ

  روزهای آخر این فرقه کثیف اسلامی
  1
  32
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  احمد قمی - قم، ایران

  دولت اگر وجدان داشت نباید دارو در داروخانها کمیاب باشد بعد بنزین مفتی به حسن نصرالاا هدیه بدهند یا حقوق جانبازان جنگ به یک دهم کاهش پیدا کند زملن احمدی نژاد 3000 دلار بود ماهیانه امروز 300 دلار کی خورده این پولهارو بعد از درست کرزدن همین مسعله بعد زر بزنید.
  1
  25
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  عجب عجب تا حالا فکر می‌کردم اونائی که جونای مردمو پر پر میکنند تروریستند نگو خود جونا بودند. دنیا رو ببین چه فیسه خرچوسونه رئیسه
  1
  25
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  ما آب دوغ خیار هم بخوریم اقدام تروریستی حساب میشه ولی تجاوز دزدی شکنجه اعدام پلاسکو متروپل شاهچراغ اوین و و و یا کار شما نیست یا برای حفظ نظام پوسیده اخوندیه. لعنت به دین و اصل و نسل اخوند
  1
  27
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  زر زر نکن بابا! دلمون از تو و هر چی حکومتیه بهم میخوره!
  1
  29
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  از شما ولایی ها تروریست تر در تمام دنیا وجود نداره. حداقل 195 کشور از 200 کشور دنیا شما رو تروریست میدونن. چرا بساطتون رو جمع نمی کنید و گورتون رو گم نمی کنید تا نه تنها مردم ایران که تمام دنیا از وجود نحستون آسوده بشن.
  1
  27
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش

  باز هم خلا رو باز کرد 🤢🤮
  1
  25
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  ماکیاولیستی ترین نوع حکومت همین حکومت اسلامیه، هدف وسیله رو توجیه میکنه اونهم به رذیل ترین وسیله. تجاوز، اعدام خدعه، دروغ، انگ زدن و احکام صد من یه غاز دادن تا حتی خودشون رو جای خدا مینشونن و از طرفش حکم صادر میکنن. اونهم برای هدف پول و مفتخوری. غیر از این هیچ هدفی هم ندارن
  1
  13
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  بله. من حرف شما رو قبول میکنم، فقط شما که با تفنگ بچه می‌کشید، بهش چی میگن؟ خفه شو تا روز موعود. اون وقت برات تعریف درست از تروریست رو خودم شخصا برای تو و عزیزانت در ایران و خارج از کشور میگم. ما آدمتون میکنیم.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  باز این اوا خواهر دهنشو بازکرد و گفت. در کلاس طوسی بهت یاد نداد که زیادی حرف نزنی؟
  1
  16
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد
  زکی، رو که نیست، سنگ پای قزوین، یادم به ضربلمثلی افتاد که میگه دیگ به دیگ میگه روت سیا. سر راهی‌های لمپن و جنایت کار تو ادمکشی و کارهای ترریستی و تروریست پروری تو دنیا لنگه ندارن و حالا با کمال پروی انگه تروریست بودن به دیگران میزانه. برین گورتنو گم کنین زنازاد‌های جنایتکار.
  0
  6
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.