از کنست تا فرودگاه‌ها؛ تهران اهداف «حساس» اسرائیل در جنگ احتمالی آینده را منتشر کرد

نشریه اسرائیلی اورشلیم‌پست در گزارشی نوشت که رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران، تحت پوشش گزارشی که اخیرا در شبکه المیادین منتشر شده، فهرستی از اماکن «حساس» اسرائیل را منتشر کرده‌ و نوشته‌اند که این اماکن اهدافی بالقوه در یک جنگ احتمالی آینده‌اند. المیادین شبکه‌ای خبری نزدیک به حزب‌الله لبنان و مستقر در بیروت است.

در گزارش المیادین و سپس رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران، ساختمان‌ها و مکان‌های مختلف در اسرائیل فهرست شده است و اورشلیم‌پست انتشار چنین فهرستی را تهدیدی آشکار علیه اسرائیل خوانده است.

خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه هفتم آذر (۲۸ نوامبر) نوشت: «در این راستا شبکه المیادین با انتشار گزارشی به بررسی بانک اهداف اسرائیل و مواضع حساس این رژیم که در هرجنگی می‌توانند مورد هدف قرار بگیرند اشاره کرده است. در ابتدای این گزارش وضعیت کلی رژیم صهیونیستی در سطح نظامی و تجهیزات آن مورد بررسی قرار گرفته است.»

تسنیم سپس فهرستی از سایت‌های موجود در اسرائیل را برشمرده است؛ فهرستی که شامل کنست یا دفتر نخست‌وزیری، وزارت دفاع، وزارت دارایی، وزارت خارجه، و وزارت ارتباطات است.

فهرست فوق در ادامه از اماکن دیگری یاد کرده که آن‌ها را «مواضع و تاسیسات هسته‌ای» خوانده است. در این بخش رآکتور دیمونا، تاسیسات و انبارهای «تیروش» و «یودیوات» و «ایلبون»، مرکز سامانه‌های دفاع پیشرفته رافائل در حیفا، موسسه علوم ویزمن، و همچنین دانشگاه تکنولوژی تخنیون در حیفا، فهرست شده است.

تسنیم وعده داده است که این بخش اول از اهداف «جبهه مقاومت» است. جبهه مقاومت، یا محور مقاومت، ائتلافی نانوشته میان جمهوری اسلامی ایران، حکومت بشار اسد در سوریه و حزب‌الله لبنان، است وگروه‌ها شبه‌نظامی از مناطق فلسطینی، عراق‌‌ و سوریه و یمن تا افغانستان و پاکستان را دربرمی‌گیرد و هدف آن عمدتا مبارزه با اسرائیل و منافع غرب در خاورمیانه تعریف شده است.

این گزارش سپس «فرودگاه‌ها و پایگاه‌های نظامی و اطلاعاتی» را بررسی کرده و از فرودگاه‌های غیرنظامی مانند فرودگاه بین‌المللی بن‌گوریون و فرودگاه بین‌المللی حیفا، و فرودگاه بین‌المللی رامون در نزدیکی ایلات نام می‌برد، و در ادامه شماری از پایگاه‌های نظامی را فهرست می‌کند.

به نوشته اورشلیم‌پست، فهرستی که در تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انتشار یافته است، آشکارا مناطق غیرنظامی، موسسات و تاسیساتی را نام برده که از نظر جمهوری اسلامی ایران برای تحقیقات نظامی و غیرنظامی و صنعتی اسرائیل، اماکنی حساس به شمار می‌روند.

اورشلیم‌پست نوشته است که این یکی از معدود دفعاتی است که ‌رسانه‌های نزدیک به رژیم جمهوری اسلامی، به صراحت با انتشار فهرستی از سایت‌های اسرائیلی ‌می‌گویند که در جنگ آینده هدف قرار می‌گیرند - و این روزها جمهوری اسلامی ایران و گروه‌های نیابتی‌اش درباره اولویت‌های بالقوه اهداف حمله در اسرائیل فکر می‌کنند.

فرودگاه رامون در جریان درگیری اخیر اسرائیل با شبه‌نظامیان فلسطینی حماس در نوار غزه هدف حمله قرار گرفت و فعالیت‌هایش موقتا متوقف شد. به نظر می‌رسد که حماس با پرتاب شمار بالایی موشک برای از پا درآوردن سامانه دفاع هوایی گنبد آهنین، تلاش می‌کند ‌زیرساخت‌های دیگر در اسرائیل را نیز هدف قرار دهد. حزب‌الله لبنان نیز تهدید کرده است که به سکوهای گاز و سایت‌های صنعتی در نزدیکی حیفا حمله می‌کند.
هدف ایران از انتشار فهرست چیست؟
اورشلیم‌پست نوشته است که این هدف را می‌توان در پیش‌زمینه کلی لاف‌زنی و تهدید بررسی کرد و در عین حال تاکید کرده است که این اقدام نشان‌دهنده تغییر نگرش در تهران و گروه های نیابتی جمهوری اسلامی، از جمله حزب‌الله، جهاد اسلامی، حوثی‌های یمن و حشد شعبی در عراق، است.

گزارش‌های اخیر مبنی بر کشته شدن یک عضو سپاه پاسداران که با برنامه پهپادی ایران در سوریه مرتبط بود، و قصد ایران برای انتقال ‌سامانه‌های پدافند هوایی به سوریه، نگرانی‌های احتمالی جمهوری اسلامی در مورد تنش‌ها و تهدیدهای اخیر را نشان می‌دهد.

فهرستی که رسانه‌های وابسته به رژیم ایران روز دوشنبه منتشر کردن، حاوی پیامی برای اسرائیل است و به نوشته اورشلیم‌پست می‌تواند نشان‌دهنده این موضوع باشد که از نظر تهران درگیری با اسرائیل به در حال ورود به مرحله استراتژیک است؛ مرحله‌ای که در جریان آن تسلیحات پیشرفته‌تر مانند پهپاد و مهمات هدایت‌شونده نقطه‌زن، را در اختیار ‌گروه‌های نیابتی خود در لبنان و سوریه قرار می‌دهد تا سایت‌هایی که جمهوری اسلامی و المیادین فهرست کرده‌اند را هدف قرار دهند.

به نوشته اورشلیم‌پست، جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر تهدیدهای پهپادی خود علیه اسرائیل را افزایش داده است و برای استفاده از تجربیات درگیری‌های گذشته حماس و حزب‌الله با اسرائیل، همکاری با آنها را افزایش داده است.
+20
رأی دهید
-185

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  تا دیروز که چندین نیروگاه در 5 شهر فلسطین اشغالی منفجر شد که باعث ساعت ها قطع برق شده بود ولی نمیدونم چرا؟. چون همانطور که همتون میگید این سرزمین اشغالی خیلی برای شما قدرت مند و خدشه ناپزیر است . جل الخالق. علی یارمون
  132
  11
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  حکومتیها و مزدورانشون فعلاً باید خشتکها و عمامه ها رو سفت بچسبند و دنبال سوراخ موش باشند ، که تصمیم ملت برای سرنگونی غیرقابل بازگشته ! گُنده تر از دهنشون هم نخورند که قبل از اعدام خفه نشند .
  10
  136
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  اینقدر خنده دارید که حتی مرغ پخته توی دیگه به همتون میخنده. علی یارمون
  127
  12
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران

  این حکومت هر چه زودتر ساقط بشود نه تنها برای مردم ایران بهتره بلکه برای کل دنیا و موجودات درونش ائم از امسان و حیوان هم بهتره. ایمها خودشون نجس هستند بعد به سگ تهمت نجسی میزنند، دشمن حیوان و انسانند، دروغگو و ... باید نسل آخوند و آخوند زاده از روی خاک زمین برداشته شود و دی ا آنها را خشک کرد و نابود. اینها سر کار باشند، دنیا خواب راحت نخواهد داشت. اسرائیل، امریکا، اروپا، این حکومت پتانسیل کارها و جنایاتی به مراتب بد تر از هیتلر و موسیلینی را دارد، خود دانید، هر یک روز اجازه به دوام این حکومت یک قرن عقب افتادگی از تمدن بشریت است.
  2
  50
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  ببین شبها سبزی پلو با ماهی نخور خوابهای عجیب غریب میبینی
  3
  45
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  برجعلی - کلن، آلمان

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  ساندیس کوفتت بشه. رهبر معظم که ری...ه به خودش .
  2
  37
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دوشنبه - تهران ، ایران

  نقشه های ماسداران عن قلاب عصلامی،به هیچ‌وجه به مرحله اجرا در نخواهد آمد بعبارتی چون مرگشان فرا رسیده به این خیال احمقانه که با تحریک اسرائیل و حمله به آنها، که احتمالا این کار را به واقع میخواهند انجام دهند! تصورشان این است که در هرحال توسط مردم و انقلاب نوین ملی از بین میرویم پس کاری خواهیم کرد تا اسرائیل نیز تمام زیر ساخت‌های ایران را از بین ببرد. تحلیلی که دارنداین خواهد بود که دیگی که برای ما نجوشه سر سگ توش بجوشه!! حتما معادلات دیگری هم در نظر دارند که از بحث من در اینجا خارج است ولی به این احمق ها ی مغز فندوقی باید گفت کار شما بسیار زودتر از آنچه فکر میکنید توسط نیروهای مردمی به اتمام میرسد! حتی قبل از اینکه فردا را ببینید! زودتر از اینکه فرصت شلیک حتی یک گلوله به سمت اسرائیل داشته باشید!! با پیروزی انقلاب نوین ملی آزادیخواهان و جوانان شرافتمند و مردم هوشمند ایران و سرنگونی برق آسای ملایان اشغالگر میهن، همه را غافلگیر خواهیم کرد ✋✌️🌷. #زن_زندگی_آزادی
  0
  34
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Salabat - تهران، ایران

  اینقدر وقیح و کثیفید که حتی مرغ پخته توی دیگه هم توی صورتتون تف می اندازه! یزید همراهتون
  1
  30
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  سنگ بزرگ علامت تلنگ در رفتنه! تا موشکهاتون به یاری هدف یاب مستعان اون دور و اطراف هست چند تا هدف دیگه رو هم مد نظر قرار بدین بعون الله! شاعر در بازار مسگر ها فرموده « سرشب نشئه بودم باغ ونک بخشیدم // دم صبح هوش اومدم به گور بابام خندیدم» !
  0
  31
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  شما که ماشالله موشک هاتون سه برابر سرعت نور سرعت داره اصن بزنین خاور میانه رو بترکونین! ما هم میگیم زدین!
  1
  29
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  دیگه جنگ بزرگ نمیشه، اینا باهم تجارت میکنن مگراینکه دوباره یه دیوانه مثل صدام و هیتلر پیدا بشه که اهل تجارت متقابل نباشن.بااینحال اسراییل خیلی قویه چون توی یوم کیپور در عرض۶ روز ۴تا ارتش منطقه رو خورد و خاکشیر کرد.سینا،جولان،حتی تانزدیکی کانال سوئز رو اشغال کردمصراز ترس سوئز صلح کرد، اسراییل اینطورنیست که مثل ژنرالهای صدام و خامنه ای توی ۲۰سالگی مثل قالیباف تیمساربشی بایدسلسله مراتب طی بشه شاید۵۰سالگی
  10
  16
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  رژیم ضد بشری و دیکتاتوری شکنجه گر و کودک کش جمهوری اسلامی هیچ غلطی نمیتونه بکنه.تمام دنیا پشت اسرائیل هست و خود اسرائیل یک تنه تمام سپاه رو شخم میزنه.
  0
  31
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  ما تو این سایت خیلی ادم اسکول زیاد داریم. انگار کسی بهشون بیغیرت و ....بگه حال میکنند. یکی از عوامل رژیم به اسم بلوچ بنام universal امده به همه مردم ایران بیغرت و ....میگه که مثلا در کردستان هزاری میایند بیرون و اصفهانی ها و تهرانی ها در گروههای 30 نفری. باورم نمیشد. بالای چهل تا .....بهش مثبت دادند. من باورم نمیشد. منکه دیگر تک و توک به این سایت میایم.این همه ای کیو یکجا جمع شدن نوبره والا
  16
  4
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  سبزی پلو با ماهی رو با دست می‌خوری یا قاشق چنگال؟
  0
  28
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  Munchen - مونیخ، آلمان
  تمام دنیا پشت سر اسراییل . به تو چه ربطی داره ؟ ایا تو این ارتش را داره میکنی یا اربابانت ؟ . وقتی خودتون تونیستید کاری بکنید بیایید اینجا مثل من نطر بدبد. در سه چها روز اخیر در 5 شهر ایراییل نیروگاه برقشان منفجر شد. البته من نمیدونم چرآ
  4
  0
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  وقتی زیادی ساندیس با سبزی پلو ماهی میخوری اینجوری قاطی میکنی و فکر میکنی نیروگاه برق منفجر شده!! یک خورده ام روی املاء و انشاء کار کن اینقدر غلط داری که اگر اینجوری امتحان کلاس سوم دبستان رو بدی حتماً رفوزه میشی
  0
  1
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  من املا و انشا بلد نیستم چون قدیما به اکابر میرفتم و به همت جمهوری اسلامی ایران و نهضت سواد اموزی مدرک کلاس ششم را با نمره 11 قبول شدم که توی دهاتمون خیلی اسم در کردم ولی با این بی سوادی دنیا را مترکونم
  2
  0
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  اون قسمت آخر میترکونی که نوشتی یعنی اونجات باد کرده؟ مگه سوراخ نداره که نترکه
  0
  1
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  اخه من خیلی ترکوندم خودت میدونی جی میگم . توی کلاس های نهضت سواد اموزی یه بنا بود که من همیشه دیکته را از روی دست اون مینوشتم و گرنه نمره ام 2 هم نمیشد. نمیدونم الن کجاست فکر کنم رفته حارج پناهنده شده ولی انشالله که دستش همیشه اجری خوب باشه که خیلی حال رسوند. مولا علی یارو و نگهدار مون
  0
  0
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  لابد وقتی از رو دستش مینوشتی مفتی این کار رو نمیکردی بعد یک چیزهایی بهش نمیدادی مثل ترکون دن!!
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  خب آقا این یاردانقلی خودش سطح معلوماتش رو روکرد،شرط میبندم واسه رئیس جمهور شدن دور خیز کرده! واجد شرایط کامل هست!
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  کاملاً واجد شرایطی که دوره بعد رئیس جمهور بشی! رئیسی بامید خدا دوره بعد میره کلاس هفتم، بدو جاشو بگیر!
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.