افشای فایل صوتی جانشین ریاست بسیج: هر دو پای حسین رونقی را شکسته بودند و هرلحظه امکان مرگش وجود داشت

 حسین رونقی در کنار مادرش در بیمارستان، زمان و مکان عکس نامعلوم استصدای آمریکا: انتشار یک فایل صوتی فاش شده از یک جلسه امنیتی با حضور جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، شاخه‌ای از سپاه پاسداران، ابعاد مختلفی از برنامه‌ریزی‌های جمهوری اسلامی برای مقابله با اعتراضات سراسری ایران، از جمله خطر مرگ برای حسین رونقی در زمان بازداشت، را روشن کرده است.

بر اساس فایل صوتی حدوداً دو ساعت و نیمی که کانال تلگرام گروه هکری بلک ریوارد روز دوشنبه ۸ آذر منتشر کرده، فردی که گفته شده قاسم قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین است، می‌گوید پاهای حسین رونقی را شکسته‌اند و هر لحظه امکان مرگش وجود داشته و برای این که با موضوعی مثل کشته شدن مهسا امینی مواجه نشوند، «بچه‌های واجا» (وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی) برای تصمیم‌گیری دست به کار شدند.

اشاره قریشی به عکسی است که پس از روزها بی‌خبری از حسین رونقی، زندانی سیاسی در اعتصاب غذا، از سوی خبرگزاری قوه قضاییه منتشر شد که او را در فضایی مانند بیمارستان نشان می‌داد در حالی که مادرش کنارش نشسته بود.

فردی که گفته می‌شود معاون سازمان بسیج است، در این فایل صوتی درباره حسین رونقی می‌گوید، «هر لحظه احتمال فوتش وجود دارد» و برای همین «به مادرش اجازه دادند پیش او برود.»
او شرح می‌دهد: «دیروز بچه‌های واجا زیر بار نرفتند. قصه عملیاتی این جوری خوب پیش رفت. گفتند تصمیم‌گیری، الان چه کار کنیم؟ تصمیم‌گیری شد که مثل مهسا (امینی) نشود این موضوع هم. گفتند هر طور شده عکسی از او منتشر بشود که این سالم است، نشسته و این که از قضا خونواده‌ش هم کنارشند. که اتفاقا مادرش است، چون مادرش هم مصاحبه کرده بود. مادرش و برادرش، یعنی هر گونه سخنگو دارند. این طور تصمیم‌گیری شد و ظرف دو ساعت مادرش را بردند آن جا عکس هم گرفتند و منتشر شد.»

حسین رونقی که روز دوم مهر حین مراجعه داوطلبانه در مقابل دادسرای اوین با ضرب و جرح بازداشت شده و از همان روز اعتصاب غذا کرده بود، شنبه ۶ آذر با سپردن وثیقه به طور موقت آزاد شد و از آن زمان در بیمارستان بستری است.

پدر و مادر حسین رونقی پس از بازداشت او، روزهای متمادی در مقابل دادسرای اوین پیگیر وضعیت این فعال حقوق بشر بودند و طی این مدت احمد رونقی یک بار در مقابل زندان سکته کرد و یک بار نیز مادرش زلیخا موسوی در پی حمله قلبی به بیمارستان انتقال یافت.
+143
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  جمهوری دزدان و قاتلین اسلامی هیچگونه خجالتی حتی در بین خودشان هم ندارند. بیشرف تمام دقدقه اش این است که حسین رونقی هم مثل مهسا نشود. انگار نه انگار که راجع به مرگ و زندگی یک آدم حرف می‌زند.
  0
  24
  ‌سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.