جام جهانی قطر ۲۰۲۲؛ وزیر ورزش بریتانیا با بازوبند رنگین‌کمانی به تماشای بازی انگلیس و ولز می‌رود

 وزیر کشور آلمان با بازوبند رنگین‌کمانی در حال تماشای بازی تیم‌های آلمان و ژاپنیورونیوز: استوارت اندرو، وزیر ورزش بریتانیا اعلام کرد که با بستن بازوبند رنگین‌کمانی موسوم به «یک عشق» به تماشای بازی روز سه‌شنبه بین تیم‌های فوتبال انگلیس و ولز خواهد رفت. پیش‌تر فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پوشیدن این بازوبندها توسط فوتبالیست‌ها را ممنوع اعلام کرده بود.

بازیکنان  تیم‌های فوتبال انگلیس و ولز از جمله هفت تیم اروپایی بودند قصد پوشیدن این نوع بازوبند را به عنوان نماد ضد تبعیض علیه دگرباشان جنسی داشتند که پس از اعلام فیفا مبنی بر احتمال محرومیت، از پوشیدن آن صرف نظر کردند.

با این حال خانم نانسی فزر، وزیر کشور آلمان، درحالی که در کنار اینفانتینو رئیس فیفا مشغول تماشای بازی تیم کشورش در مقابل ژاپن بود با پوشیدن بازوبند حمایت از «جامعه رنگین کمانی» از احقاق حقوق این اقلیت جنسی حمایت کرد.

ار آنجا که همجنس‌گرایی در قطر غیرقانونی است؛ تا کنون گزارش‌های متعددی رسیده است که آن دسته از طرفداران فوتبال که علایم رنگین کمانی حمل می‌کردند با برخورد نیروهای امنیتی کشور قطر مواجه شده‌اند.

آقای اندرو که خود یک همجنس‌گرا است گفت: «من قطعا بازوبند «OneLove» را خواهم بست.»

او افزود: «من می خواهم حمایت خودم را نشان دهم و از اینکه دیدم وزیر آلمانی اخیرا در یک مسابقه حضور داشت و آن (بازوبند) را به دست کرده بود خوشنود هستم و من فکر می‌کنم که مهم است که من هم این اقدام را انجام دهم.»

وزیر ورزش دولت بریتانیا در ادامه تاکید کرد: «به اعتقاد من خیلی ناعادلانه بود که در لحظه آخر فیفا تیم‌های انگلیس و ولز را از انجام این کار منع کرد.»

گروه هواداران انگلیسی موسوم به «افتخار سه شیرها» که جامعه دگرباش‌ها را نمایندگی می‌کند، پیش از شروع مسابقات فوتبال جام‌جهانی اعلام کرده بود که هیچ‌کدام از نفراتشان را به قطر نخواهند فرستاد.

به گفته وزیر ورزش بریتانیا «انگار که اصلا این رقابت برای آنها (دگرباش‌ها) نیست. من با دگرباشان جنسی که طرفدار فوتبال بودند ملاقات کردم و واقعاً ناراحت کننده بود که ببینم آن‌ها نمی‌توانند در این رویداد شرکت کنند و این قابل قبول نیست.»

در پی تهدید فیفا مبنی بر محرومیت تیم‌هایی که از نشان‌های حمایت از دگرباشان استفاده کنند، بازیکنان تیم ملی آلمان پیش از آغاز نخستین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در اعتراض به اقدام فیفا، دست‌های خود را مقابل دهانشان قرار دادند.
+19
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.