روایت مجروح اعتراضات از تلاش نیروهای امنیتی برای بازداشت او در بیمارستان

العربیه: یک معترض ایرانی که خود را «سامان» معرفی کرده است، در مصاحبه‌ با «العربیه» گفت، پس از این‌که چشم خود را در جریان اعتراضات از دست داد، نیروهای حکومتی تلاش کردند تا او را در بیمارستان بازداشت کنند. سامان در این زمینه افزود: «در جریان اعتراضات و در دو هفته اول به چشم چپ من با اسلحه پینت‌بال و از فاصله خیلی نزدیک شلیک شد.در اثر این اتفاق چشم چپ خود را برای همیشه از دست دادم. همچنین رگ‌های پشت چشم التهاب شدیدی داشت که تا نزدیکی مرگ مغزی ادامه داشت. اما الان خوشبختانه در شرایط مساعدتری هستیم.» این معترض در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا از آسیب‌های احتمالی اعتراضات و ایجاد آسیب جسمی نگران بوده است، گفت: «هر شخصی که در اعتراضات ایران حضور پیدا می کند، می‌پذیرد که هر اتفاقی، حتی مرگ، ممکن است برایش رخ دهد. من هم زمانی که از روز اول اعتراضات از خانه بیرون شدم، میدانستم که ممکن است حتی بدتر از چیزی که الان برایم رخ داده، اتفاقی صورت گیرد.»

به گفته سامان حوادث بسیار تلخی در بازداشتگاه‌های جمهوری اسلامی رخ می‌دهد و او در این زمینه پیام‌هایی را از سایر معترضین بازداشت‌شده دریافت کرده است.

سامان ضمن اذعان بر وجود این خطرها تأکید کرد: «اما همه ایرانی‌ها این بار هم‌صدا شده‌اند که این‌ها را هر طور که شده از کشور بیرون کنند.»

این معترض ایرانی در ادامه افزود: «جمهوری اسلامی بیشتر از این‌که شبیه به یک حکومت باشد، شبیه به یک سازمان تروریستی است... ما فقط خواستار حقوق طبیعی خود بودیم.خواستار آزادی بودیم. جمهوری اسلامی با سلاح جنگی به این خواسته‌ها جواب داد و اصلاحات واقعی صورت نگرفت.»

سامان در ادامه گفت: «ما خیلی خواستیم تا صدای مردم ایران به جهان رسیده شود. به نظر من این صدا شنیده شده و همه مردم دنیا می‌دانند چه اتفاقی در ایران در حال رخ‌دادن است.»

او درباره قطع اینترنت در ایران نیز افزود: «این بار اینترنت را به صورت کامل قطع ندارند. اینترنت را محدود کردند.مردم با وی‌پی‌ان و ابزارهایی که وجود دارد سعی می کنند صدای خود را به دنیا برسانند.»

او به اتفاقات پس از آسیب‌دیدگی خود نیز اشاره کرد و گفت: «هنگامی که به من شلیک شد، برای این‌که بازداشت نشوم از آنجا فرار کردم. خود را به بیمارستان رساندم. در بیمارستان پلیس به دنبالم آمد و از آنجا فرار کردم. در نهایت از خانه و سپس از کشور فرار کردم و الان در کشور دیگری هستم.»

به گفته این معترض ایرانی، ادعای جمهوری اسلامی درباره دخالت کشورهای دیگر در اعتراضات ایران اشتباه است.

او در این زمینه تصریح کرد: «هیچ شخص خارجی این اعتراضات را هدایت نمی‌کند. خود مردم هستند که برای سال‌ها حقوق خود را می‌خواهند. به نظر من کشورهای دیگر هیچ نقشی در این اعتراضات ندارند. حتی حمایت درستی از کشورهای دیگر دریافت نکردیم و خودمان باید برای خودمان کاری انجام دهیم. سازمان‌های بین‌المللی مانند یونیسف نیز کاری برای ایران انجام ندادند.»
+51
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  حالا یک آشغالی میاد کامنت میزاره که همه این سر و صدا هات و از دست دادن چشمت بخاطر گرفتن پناهندگی بود الحق که این جور افراد خیلی پوفیوزند
  2
  30
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  100Haloo - تهران، ایران

  خطابم به اون بی غیرتها هست مع نشسته اند تو خونه ، بی غیرتها هزینه نا بینا شدن این حوان رعنا رو کی میده، بی شرفها بی غیرتیتون تا کی و تا کجا، عیبی نداره، وقتی خودتو یا عزیزتون همین بلا به سرش آمد یا بد تو به سرتون آمد، یاد کثیفتون به این متن بیافته ، من هر روز میرم هر روز شعار مینویسم، خیلی کارهای علیه رژیم هم داریم با یه عده انجام میدیم و وابسته به هیچ شخص یا سازمان یا گروه خاصی هم نیستیم و نیستم، هدفملن فقط بفقط سرنگونی رژیم خامنهای مفعول هست
  3
  24
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.