عضو فراکسیون روحانیت مجلس: برخی روحانیون از ترس بی‌احترامی با لباس شخصی بیرون می‌آیند

رادیو فردا: محمدرضا مبلغی، عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که برخی از آخوندها در ایران از «ترس» اقداماتی چون عمامه‌پرانی، «با لباس شخصی بیرون» می‌آیند.

مبلغی روز دوشنبه هفتم آذر به سایت دیده‌بان ایران گفت: «طی دو ماه گذشته شاهد اتفاقاتی در کشور هستیم و نگاه‌ها به ما که روحانی هستیم سنگین‌تر شده‌، زیرا تبلیغات علیه روحانیت بیشتر شده است.»

او در همین زمینه خبر داد که به این خاطر، برخی از افراد معمم و طلبه‌ها اکنون «از بیم و ترس اینکه به لباس‌شان بی‌احترامی و توهین شود» با لباس شخصی بیرون می‌آیند.

رئیس فراکسیون امر به‌معروف و نهی‌از منکر مجلس سپس این ادعا را مطرح کرد که «لباس روحانیت لباس پیغمبر است.»

از زمان آغاز اعتراضات سراسری در ایران، ویدئوهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد معترضان در اقدامی اعتراضی عمامه افراد معمم را در خیابان‌ها یا وسایل حمل و نقل عمومی از سرشان پرت می‌کنند.

پیشتر در واکنش به این اقدام معترضان، محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی هشدار داده بود که معترضان «با دم شیر بازی می‌کنند» و «بدانند نتیجه عمل‌شان را خواهند دید».

همچنین غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی به کسانی که در جریان اعتراض‌ها به قول او، «بی‌ادبی» کردند هشدار داد.

این در حالی است که جوانان و معترضان در اعتراضات خود شعارهایی چون «آخوند برو گمشو» و «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر می‌دهند.

علاوه بر عمامه‌پرانی و شعار علیه آخوندها، در هفته‌های اخیر ساختمان حوزه‌های علمیه در چند شهر ایران از جمله شهر قم به آتش کشیده‌ شده است.

طبقه روحانیت در ایران دارای امتیازات ویژه‌ای است که منحصر به روحانیون حکومتی نمی‌شود؛ معافیت از خدمت اجباری سربازی و دریافت حقوق ماهیانه از این امتیازات است.
+41
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  آخوند بی ناموس رو نگاه کنید که چه موی کاشته از پیشانی و از شقیقهاش و خطتش تابلوی تابلوست چطور به خود رسیده با پولهای ملت, روزها در گوش ملت دروغ و خرافات بلغور کردن و شبها در پارتیهای خصوصی با انگلهای دیگه
  0
  12
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  حالا کجاشو دیدی؟ بعد از انقلاب لخت تو شهر می گردونیم شون .
  0
  18
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ali51reza - وستروس، سوئد
  خوب اگر ناراحت هستند جمع کنند از ایران بروند مطمئن باشند که در صورت اسرار به ماندن ممکن است از بلندی سقوط کنند یا خودکشی کنند یا در سانحه تصادف به درم واصل شوند یا جاسوسان اسرائیلی یا آمریکایی آنها را بکشند
  0
  13
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  امروز از ترس عمامه با لباس شخصی میای بیرون ولی بزودی از ترس جونت اصلا بیرون نمیاید و تو سوراخ موشش قایم میشید. خوبه پشمتون ریخته. بزودی خلع لباس و لخت میشید
  0
  13
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک
  لباس دلال محبت هست
  0
  13
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  ملا بجز مفتخوری به چه کاری می آید؟ هیچ تازه روزای خوششان است چنان صفی در مقابل سفارت انگلیس برپا خواهند کرد تماشایی
  0
  5
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.