محمدتقی رهبر: خانم‌ها از فکر دوچرخه سواری و این کار‌ها بیرون بیایند تا حرمتشان حفظ شود

سایت رویداد 24: محمدتقی رهبر می‌گوید: از روحانیون و امامان جماعت تقاضا دارم در اظهارنظر‌هایشان دقت بیشتری کنند تا ذهنیت منفی جامعه به روحانیت را پاک کنیم. به خانم‌ها هم سفارش می‌کنم، حجاب را جدی بگیرند و از فکر دوچرخه سواری و این کار‌ها بیرون بیایند تا حرمت زنانه‌شان حفظ شود.

واقعیت چیزی جز این نیست که از سال‌ها پیش گروهی از مردم ذهنیتی منفی نسبت به روحانیون و روحانیت داشتند. با این توضیح که به نظر می‌رسد، فاصله مردم با روحانیون بیشتر شده و در حال بیشتر شدن هم است. برای چرایی این موضوع می‌توان به برخی از چهره‌های معمم اشاره کرد که از تریبون‌های رسمی و غیررسمی اظهاراتی تند و رادیکال مطرح می‌کنند که به قولی، مصداق ریختن بنزین روی آتش است. برای تحلیل این موضوع با محمدتقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان و عضو جامعه روحانیت مبارز گفت‌وگو کرده‌ایم.
به بچه‌های مدرسه‌ای گفتم چه خبر آقازاده‌ها و با همین مکالمه ساده با آنها ارتباط گرفتم
رهبر به رویداد۲۴ می‌گوید: اعتقاد من این است که روحانیت باید با نسل جوان و طیف‌های مختلف مردم بجوشد زیرا این سنت پیشوایان ما بوده است. مثلا من در احوالات پیغمبر اکرم می‌خوانم که رسول خدا بر کوچک و بزرگ سلام می‌کرد و همین باعث یک رابطه می‌شد. شخص بنده که الان با شما صحبت می‌کنم، هر وقت جوان‌ها را می‌بینم با آن‌ها حرف می‌زنم. مثلا در همین اعتراضات، در اطراف منزل‌مان با بچه‌هایی که از مدرسه می‌آمدند صحبت کردم و گفتم چه خبر آقا‌زاده‌ها؟ کلاس چندم هستید؟ ان‌شاءالله موفق باشید و ... در واقع با همین مکالمه‌های ساده می‌توانیم با مردم ارتباط بگیریم. بالاخره روحانیون باید قصور و تقصیر‌ها را جبران کنند که این در نگاه مردم به معممین خیلی سرنوشت‌ساز است.

روحانیون تقصیرها را جبران کنند
عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه گفت: مردم از ولادت تا وفات با روحانیت کار دارند. پس ما روحانیون نباید سرمان را زیر بیاندازیم و برویم. بلکه باید بایستیم و با آن‌ها حرف بزنیم. به نظر من ما تقصیر‌هایی داشتیم و این تقصیر‌ها را باید جبران کنیم که این خیلی در نزدیک‌تر شدن جوان‌ها به اسلام و روحانیت مؤثر است. وقتی ما از جوانی استقبال کردیم و او دید که روحانی به عنوان نماینده دین با او گرم می‌گیرد و صحبت می‌کند، نگاهش عوض می‌شود. اما اگر غیر از این باشد چپ‌چپ نگاه می‌کند و می‌رود.

او افزود: اینکه یکی از روحانیون [علم الهدی] می‌گوید «آن‌هایی که روسری‌تان را برمی دارید، بدانید که آمریکا شما را به چشم روسپی‌های ۲۸ مرداد می‌بیند» باید بداند که با این کار‌ها روحانیون را از چشم مردم می‌اندازد. در واقع این تعبیرات، تعبیرات غلطی است. این اظهارنظر‌ها نه تنها خانم‌ها را از بدحجابی پشیمان نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود کارشان را با جدیت بیشتری انجام بدهند.
راه برخورد با بی‌حجابان توهین و به کار بردن الفاظ نادرست نیست
حجت الاسلام رهبر می‌گوید: اگر با خانم‌ها با منطق صحبت کنیم، دیگر برای روسری با نظام معارضه نخواهد کرد. اگر می‌خواهیم اثرگذار باشیم راهش این نیست. باید بگوییم خواهرم اسلام کرامت شما را خواسته است، اسلام عزت شما را خواسته است و حکم حجاب برای من نیست بلکه برای قرآن است و قرآن هم کرامت شما را خواسته است. البته همه خانم‌ها با حجاب مشکل ندارند و بسیاری استادند، تدریس می‌کنند و حجابشان را رعایت می‌کنند. با این حال عده‌ای هم لجبازی می‌کنند که تاکید می‌کنم، راه برخورد با آن‌ها توهین و به کار بردن الفاظ نادرست نیست.
تعداد روحانیون در قدرت زیاد نیست
رهبر درباره انتقادهایی که به حضور روحانیون در منصب‌های مدیریتی می‌شود، می‌گوید: چه کسی گفته است، روحانیون دستی در اداره امور دارند؟ روحانیت در حکومت و قدرت زیاد نیستند. شما ببینید، الان در دولت چند روحانی داریم، درباره مجلس باید توضیح بدهم، چون یک مکتب قانونگذاری است بهتر است که روحانیون در آنجا باشند، اما در آنجا هم روحانیون در اقلیت هستند. زمانی که بنده عضو مجالس هفتم و هشتم بودم، مجلس حدود ۸۰ روحانی داشت. اما الان تعداد روحانیون مجلس به ۲۰ نفر هم نمی‌رسد. در دستگاه‌های حکومتی هم همینطور است. درباره ائمه جمعه هم که خب! امام جماعت منصبی حکومتی نیست! با این حال مردم روحانیون را مسبب اصلی مشکلات می‌دانند. خود من هر وقت به خیابان و میان مردم می‌روم، به من نق می‌زنند و اعتراض می‌کنند که این چه وضعیتی است؟
خانم‌ها از فکر دوچرخه سواری و این کار‌ها بیرون بیایند تا حرمت زنانه‌شان حفظ شود
رهبر در پایان گفت: به عنوان یک طلبه از روحانیون، مخصوصا امامان جماعت تقاضا دارم در اظهارنظر‌هایشان دقت بیشتری کنند تا بلکه بتوانیم ذهنیت منفی جامعه به روحانیت را پاک کنیم. به خانم‌ها هم سفارش می‌کنم، حجاب را جدی بگیرند و از فکر دوچرخه سواری و این کار‌ها بیرون بیایند تا حرمت زنانه‌شان حفظ شود.
+3
رأی دهید
-142

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  تو و رهبر مفعولت نقدا بیاین سوار این دوچرخه بشین .
  2
  55
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  شماها هم از فکر عبا و عمامه بیرون بیایید تا سرنوشت معمر القذافی دچار نشوید.
  2
  55
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  نجاست که پاک شدنی نیست توی اقیانوس بندازنتون اب اقیانوس الوده میشه فقط اتیش میتونه شما رو پاک کنه
  2
  50
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  بر طبق اسناد هکری گروه بلک ریوارد من یک راه حل برای پیدا کردن افراد حکومتی و لباس شخصی ها پیدا کردم کافیه به کف دست راست آنها نگاه کنید اگر سفیدتر از دست چپش بود حتما از اینهاست بسیجیها هم که چرک و پشمالو هستند مشکلی نیست. کلا همه تو کار عورتن برای همین به زن میگن عورت!!
  2
  40
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  در احادیث معتبر آمده است: از جمله نشانه‌هاى بدى که در آخرالزمان آشکار مى‌شود آن است که زنان بر زین سوار مى‌شوند. از امام صادق ع روایت شده است که فرمود: زین براى زنان، مرکب ملعونى است. امام باقر ع فرمود: جایز نیست زنان بر زین سوار شوند، مگر در سفر یا به هنگام ضرورت. این روایات شامل زین دوچرخه هم می‌شود. فقط روی موتور زین پهن، اونهم ترک و از بغل بشینن.
  17
  1
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  (خانم‌ها از فکر دوچرخه سواری و این کار‌ها بیرون بیایند تا حرمت زنانه‌شان حفظ شود). شما خانمها متوجه شدید!!! همین کارهارو میکنید که به اسلام و مسلمین ضربه میخوره. روحانیون محترم از دیدن شما سوار بر دوچرخه دچار نعوذ و انزال میشن و بعد جوابی برای عقدی ها وصیغه ای هاشون که چرا حاج آقا (حالشو) نداره, ندارن که بدن.شما که میدونید همه زندگی روحانیون گرامی شکم و زیر شکمشونه, یه کمی ملاحظه کنید!!!
  2
  37
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان

  مردم ذهنیت منفی از روحانیون ندارند بلکه میخوان سر به تن تون نباشه
  2
  41
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  تو هم اون ده متر پارچه رو از روی سرت وردار و اون لباس مسخره رو هم بنداز دور تا حرمت نداشتت حفظ بشه!
  2
  40
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خفه شو و دو دستی عمامه رو بچسب که پرواز نکنه ابله مُفنگی ، مزدور پفیوز .
  2
  42
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  تو‌برو فعلا یه دود بگیر از خماری بیای بیرون بعدا عرعر کن ملای دوزاری با اون ریختت.
  2
  40
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  یک مشت مغز پوسیده فاسد که همیشه دیدگاهش در فکر و افکار منفی زیر ناف است , به امید کوروش بزرگ این بزرگ مرد پارسی, ایرانیان که نوادگان این بزرگ مرد و این سرزمین هستند نسل هر چه آخوند رو از ریشه حل خواهند کرد. ایندفعه این تو بمیر از اون تو بمیریها نیست انگلها و مفتخورهای کثیف دروغگو . این بیشرفا هرموقعه بخوان حرام میکنن و هر وقت به نفعشون باشه حلال میکنن
  2
  35
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  راست میگه، تا وقتی الاغ و آخوند به وفور پیدا میشه چرا باید دوچرخه سوار شوند؟
  2
  39
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  خفه میمون، شما هم دیگه به بی‌خیال مفت خوری، دزدی و گشاد بازی بشین. به زودی شال و عبای تو و هم رنگتو لوله می‌کنیم و. خودت دیگه بقیه شو حدس بزن
  1
  23
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد

  برو بیشرف برو ، برو بی ناموس، با زن و بچه مردم چکار داری ؟
  1
  21
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  خیلی بیشرفی
  1
  20
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ساتراپ11 - تهران، ایران
  برو بابا ، این دریوری ها دیگه خریدار ندارن. قرن ۲۱ هست ،، دوران خر مذهبی ها تمام شده ،، برو آجیل بخور و ساکت باش....
  1
  16
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ساتراپ11 - تهران، ایران
  آخوند جان . نوه هایت هم بهت می‌خندند...۴۳ وقت داشتید از دوزاری به یک تومانی برسید ، ولی هنوز دوزاری هستید....قرن ۲۱ هست ،، خرفت جان ،،
  1
  19
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.