طرح مجلس ایران برای تشدید مجازات همکاری با «کشورهای متخاصم»

رادیو فردا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارائه طرحی قصد دارند تا احکام قضایی علیه کسانی را که با کشورهای به‌گفته آنان «متخاصم» همکاری می‌کنند، سنگین‌تر کنند.

عنوان این طرح «تشدید مجازات همکاری‌کنندگان با اقدامات کشور‌های متخاصم علیه امنیت و منافع ملی» است و می‌گوید جاسوسی یا همکاری با دول متخاصم از جمله دولت ایالات متحده آمریکا برخلاف امنیت کشور یا منافع ملی، «افساد فی الارض» محسوب می‌شود؛ اتهامی که حکم اعدام دارد.

این طرح، هرگونه ارتباط با نهادهای غربی و رسانه‌ها و حتی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را نیز با ریسک مواجه می‌کند، به‌طوری که ماده هفتم آن می‌گوید: «هرگونه فیلمبرداری یا تصویربرداری از صحنه جرائم منجر به سلب حیات، حبس ابد یا جرائم موجب مجازات قطع عضو یا جنایات عمدی علیه تمامیت جسمانی و یا سوانح و حوادث منجر به فوت یا صدمات بدنی یا اقدامات تروریستی، جرم محسوب می‌شود.»

طی سه ماهی که از اعتراضات خیابانی و سرکوب خونین اعتراضات مردمی می‌گذرد، تصاویر متعددی از شلیک مستقیم گلوله جنگی به معترضان و ضرب و شتم آنها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و برخی از شهروندان تصاویر خود را مستقیما به رسانه‌های خارج از کشور ارسال کرده‌اند.

طرح جدید نمایندگان مجلس می‌گوید در صورت ارسال فیلم یا تصاویر فوق به شبکه‌­های معاند یا بیگانه، مرتکب به حداکثر مجازات مذکور محکوم می‌شود.

بر اساس این طرح همچنین اشخاص ایرانی که در فهرست تحریم‌های کشورهای غربی قرار گرفته‌اند مشمول «قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران» خواهند شد.
+3
رأی دهید
-115

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  خداییش خیلی مسخره هست مثل این میمونه که پدر یک خانواده با همسایه دعوا کنه به بچه هاش بگه اگر تو با این همسایه حرف بزنی یا تلفنی بهش بگی پدرمون ما رو میزنه، بگیری اون بچه رو بکشی. بگی مگه ما با اون قهر نبودیم تو چرا باهاشون حرف زدی
  3
  8
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  این طویله بود ونبودش هیچ فرقی نداره و تصمیماتش هم از ارزش یه تاپاله گاو کمتره !! یک مشت مفتخور بیسواد و بله قربانگوی بی خاصیت که البته نمایندگان واقعی مردم نیستند !!
  2
  18
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این مجلس نیست گاوداری
  2
  19
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  انتظاری از یک حکومت دیکتاتوری نیست. اگر غیر از این عمل کنند باید تعجب کنید. صحنه جرم های خودشون رو میخوان هیچ شاهدی نداشته باشه و جالبه هر چقدر تندتر و شدیدتر برخورد میکنند مردم هم شدیدتر و تندتر میشوند و این طبیعت ذاتی بشر هستش که در هر صورت نشون میده ظالم و مجرم و قاتل کدوم طرف هستش وگرنه چرا باید حکومتی از اینکه مردم از صحنه جرم و خلاف عامران خودش ترس داشته باشه؟ چرا نباید به دنبال عدالت باشه حتی اگر از خودتون باشه و خلاف کنه؟ این حکومت حکومت معاویه و یزید رو دوباره زنده کرده و باید تبریک گفت به خامنه ای که هر آنچه از حسین خونده دقیقا حواسش به سمت اعمال و سیاستها و رفتارهای معاویه یا به قول خودشون امیرالمونین معاویه بوده و تنها چیزی که نمیشه در این حکومت یافت از علی و امام حسین هستش و واقعا نهج البلاغه هم به زودی بعنوان کتاب نایاب یا کتابی که باید سانسور بشه خواهیم داشت خخخخخ حکومت اسلامی . ولی در نهایت یه چیز خوشایند اتفاق خواهد افتاد یعنی ریشه کن شدن اسلام و برملا شدن دروغهای اینها به اسم اسلام و شیعه و علی و حسین و فاطمه
  1
  2
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.