وخامت وضعیت پدر کیان پیرفلک؛ «قدرت تنفسی بیمار کاهش یافت و به آی‌سی‌یو منتقل شد»

نزدیک‌به ۱۰ روز پس از تیراندازی با گلوله جنگی به مردم ایذه، رئیس بیمارستان گلستان اهواز از وخیم‌تر شدن وضعیت پدر کیان پیرفلک به‌ دلیل «میزان آسیب ناشی از اصابت گلوله» خبر داد.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه، شامگاه یک‌شنبه به نقل از داوود شلیل احمدی گزارش داد که در پی افت قدرت تنفس میثم پیرفلک، تیم بیهوشی بیمارستان او را به دستگاه ونتیلاتور وصل کرده و شرایط بیمار هم‌اکنون به گونه‌ای است که «با دارو و در آی‌سی‌یو نگهداری می‌شود».

رئیس بیمارستان گلستان، این وضعیت را ناشی از «التهاب و عفونت ایجاد شده در بافت‌ها و استخوان‌های تخریب‌شده در اثر اصابت گلوله» و همچنین حجم آسیب وارده دانست.

او افزود: «پس از این التهاب، بیمار دچار سپسیس (واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن نسبت به عفونت) شد، که این موضوع باعث اختلال در تنفس و حرکت روده‌ها می‌شود».

شلیل احمدی ابراز امیدواری کرد بدن بیمار مقاومتش را حفاظ کند تا شرایط موجود را با بهبودی پشت سر بگذارد.

شامگاه ۲۵ آبان گزارش شد که در شهر ایذه مأموران با سلاح جنگی به سوی مردم شلیک کرده‌اند که در نتیجه آن چندین نفر از جمله کیان پیرفلک، کودک ۱۰ ساله، کشته شدند. رسانه‌های رسمی حکومت، شمار کشته‌شدگان این تیراندازی را هفت تن اعلام کرده‌اند.

از لحظه انتشار این خبر رسانه‌های حکومتی این واقعه را «تروریستی» خواندند و مقامات جمهوری اسلامی از جمله وزیر خارجه نیز طی روزهای گذشته، این ادعا را بارها تکرار کرده‌اند.
با این حال، حکومت ایران هنوز هیچ مدرکی برای این ادعای خود ارائه نداده است. زینب مولایی راد، مادر کیان پیرفلک، اما در مراسم خاکسپاری پسرش در برابر هزاران نفر و در حضور نیروهای امنیتی تأکید کرد که ادعای حکومت در مورد حمله تروریستی دروغ است و نیروهای حکومتی خود اتومبیل این خانواده را «به رگبار گلوله بستند».
+175
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  بر پدر و مادر و قبر هر چی حرب الهی و اسلامیست و پادوهاشون و جا اندازاشون ...یدم
  1
  76
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  احتمال اینکه نگذارند زنده بمونه زیاده، شاید خاموشش کنند. چون با توجه به اینکه نمیدونه پسرش کیان در این میان کشته شده، اگر زنده بمونه و متوجه بشه ،برای رژیم دردسر ساز تر میشه. البته امیدوارم اینطور نشه و زنده بمونه. #مهسا امینی# مسیح ایران زمین
  2
  63
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد

  کشوری که ظرفیت دآشت بهشتی برای کیان وکیان ها باشه شد کابوس خانواده کیان و کیان ها
  1
  64
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  بیماری سپیسس به عفونت خونی میگن، هر کس تا سوم دبیرستان مدرسه رفته باشه می‌دونه ،اینجت نباید افلاطون بود ،چرا در مورد چیزی که نمی‌دونید اشعار نظر میکنم ،بدبختی ایران و ایرانی اینه هر کس خودش را علامه دهر میدونه برای اینکه بگه چیزی حالیش است هم چند کلمه خارجی بلغور می‌کنه بدون اینکه معنی اونو بدونه. مثلاً اینجا جای سپیسس لاتین کلمه عفونت خون بکار می‌رفت ملت خالیشون نمیشد.به زبان فارسی یا چیزی که ته آن مونده رحم کنید
  48
  4
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  malek khorshid - روتردام، هلند

  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  کافر همه را به کیش خود پندارد. اگر خودت نمیدونی، دلیل نمیشه که مردم هم ندونن.
  1
  31
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  malek khorshid - روتردام، هلند
  بخوان ببین چی نوشتی
  12
  0
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  هی اینقدر گلوله جنگی جنگی نکنید. گلوله دو قسم هست، جنگی و شکاری. سر مرمی فشنگ شکاری، نرم و بعد از برخورد باز و تمام انرژی گلوله را به جسم وارد می‌کند (اگر رد نشود و احتمال رد شدنش کم است). ولی مرمی فشنگ جنگی سرش سفت و بعد از برخورد از بدن خارج و انرژی گلوله در فضا بصورت حرکتی به صفر می‌رسد (تقریبا 3 هزار متر پرواز میکنه). برای همین انرژی فشنگ جنگی، اندک کمیش به بدن وارد می‌شود. پس فشنگ جنگی بمراتب کشنده‌تر از فشنگ جنگی است. قانون ژنو هم این رو تثبیت کرده است.
  4
  1
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  اشتباه نوشته‌‌زنی شد. با پوزش، فشنگ شکاری بسیار کشنده‌تر است تا فشنگ جنگی.
  4
  1
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.