افشای فایل صوتی جانشین سازمان بسیج: ایران لیست کامل مسافران ایرانی را از قطر دریافت کرده

ایران اینترنشنال: گروه هکری بلک‌ریوارد فایل صوتی دیدار قاسم قریشی جانشین سازمان بسیج با گروهی از خبرنگاران بسیجی را در اختیار ایران اینترنشنال قرار داده که در آن اعلام می‌شود ایران از قطر لیست تمام مسافران ایرانی دارای بلیت‌های جام جهانی را درخواست کرده و از همکاری قطر ابراز رضایت کرده‌اند.

بر اساس این فایل صوتی که در پی هک خبرگزاری فارس به دست آمده، قریشی در نشست با بسیجی‌ها در روز سه‌شنبه ۲۴ آبان همچنین می گوید قطر قول داده مانع حضور افراد مدنظر جمهوری اسلامی از جمله خبرنگاران ایران اینترنشنال در جام جهانی شود.
اظهارات افشا شده قریشی درباره همکاری امنیتی با قطر تنها بخشی از سخنان او در جمع بسیجیان است و در برنامه تیتر اول روز دوشنبه ۷ آذرماه دیگر بخش‌های این نشست که مرتبط با خیزش انقلابی مردم است پخش خواهد شد.

قریشی در این فایل افشا شده می‌گوید: «گروه‌های مخالف ایرانی در خارج از کشور روی جام جهانی «سرمایه‌گذاری کرده» و «۵۳۰۰ بلیت خریده‌اند».

او در ادامه می‌گوید: «بچه‌ها بررسی کرده‌اند و بیش از ۵۰۰ عدد از این ۵۳۰۰ بلیت را منافقین شناخته‌شده خریده‌اند. یا سابقه دارند و یا افرادی که اینجا مشکلات حاد داشتند و رفتند. مابقی هم وضع بهتری ندارند.»

عبارت «‌بچه‌ها بررسی کردند» تایید بر این است که قطر پیرو خواست حکومت ایران، لیست خریداران بلیت را در اختیار جمهوری اسلامی قرار داده است.

به گفته جانشین فرمانده بسیج، قطر به ایران قول داده برای افرادی که جمهوری اسلامی وجود آنان را «مضر» تشخیص داده، ویزا صادر نکند و اعلام کرده «شما اسم بدهید، ما حل می‌کنیم.»

آنچه تا به حال در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دیده‌ شده است نیز همراهی دوحه با تهران برای سرکوب معترضان را به خوبی آشکار می‌کند. از جمله با همکاری دولت قطر، جمهوری اسلامی در راه رسیدن خبرنگاران ایران‌اینترنشنال به این رقابت‌ها، سنگ‌اندازی کرد. همچنین مسوولان قطری در ورزشگاه محل بازی تیم‌های فوتبال جمهوری اسلامی و ولز، با ایرانیانی که با پرچم و نمادهای حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران به استادیوم رفته‌ بودند، برخورد کردند.

در همین حال به گفته قریشی، مقام‌های قطر به مقام‌های جمهوری اسلامی گفته‌اند: «درباره ایران اینترنشنال اگر شما مدارکی ارائه کنید که ما بتوانیم بهانه‌ای بیاوریم، آن‌ها را راه نخواهیم داد.»

او همچنین گفت که جمهوری اسلامی مدارکی را درباره پوشش اعتراضات و «درگیری‌ها» در ایران اینترنشنال آماده کرده تا برای مقام‌های قطر ارسال کند.

قریشی در این نشست می‌گوید: «رابطه قطر با ما خوب است. به ما گفته‌اند حتی اگر شما بگویید چه پرچم یا علامتی وارد استادیوم نشود ما همکاری می‌کنیم. حالا اینکه چقدر عمل کنند باید در صحنه دید.»

طرح بسیج برای ایجاد چادرهایی در قطر شبیه «موکب» اربعین

جانشین فرمانده بسیج نیز می گوید که شهروندان اسرائیل ۱۵ هزار بلیت برای شرکت در مسابقات جام جهانی خریده‌اند.

قریشی همچنین می‌گوید که ۲۲ هزار نفر از ایران برای شرکت در جام جهانی بلیت خریده‌اند اما اکثر آنها طرفداران حکومت نیستند و «برای عیش و نوش می‌روند.»

قریشی همچنین می گوید که دولت، پیشنهاد بسیج برای حضور دو هزار نفر از نیروهای این نهاد در قطر را نپذیرفت اما اخیرا «یک تعداد» بلیت در اختیارنیروهای این نهاد قرار گرفته که «بروند و کمک بشود به فضا.»

او اضافه کرد:« طرح ما این بود که هم فضای عمومی را داشته باشیم و هم فضای استادیوم.»
به گفته قریشی، بسیج طرح داشته در محل استقرار تیم‌ها چادرهایی شبیه «موکب» زده شود. «موکب» به چادرهایی گفته می‌شود که نهادهای جمهوری اسلامی در مراسم اربعین ایجاد می‌کنند و در آن خوراکی و اقلام تبلیغاتی توزیع می‌شود.

دو سند دیگر گروه بلک ریوارد از هک خبرگزاری فارس که ایران‌اینترنشنال منتشر کرده، نشان می‌دهند اتاق‌های فکر و رسانه‌های وابسته به نظام، پیش از جام جهانی برای بهره‌برداری از تیم ملی و جلوگیری از همراهی آن با خیزش انقلابی مردم، برنامه‌ریزی کرده بودند.

این طرح شامل تهدید و تطمیع بازیکنان تیم فوتبال جمهوری اسلامی، برگزاری جشن برای برد تیم، استفاده از کارلوس کیروش، سرمربی تیم برای مدیریت بازیکنان، تابو اعلام شدن مصاحبه با رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور، هراس‌افکنی از تجزیه‌طلبی و هماهنگی با قطر برای انجام نشدن هیچ‌گونه اقدامی علیه جمهوری اسلامی در این مسابقات است. قریشی در این نشست همچنین می گوید که افراد اعزام شده از ایران برای جام جهانی باید بتوانند «میدان‌داری کنند.»

او اضافه کرد: «گفتیم این جمع و برخی بسیجیان رسانه هر دو کار را می‌توانند انجام دهند. هم خبر تهیه کنند و هم پرچم به لپشان بزنند یا دستشان بگیرند و به بازویشان ببندند. البته شما بررسی کنید. چون فقط بلیت نیست. ما هزینه هم می‌دهیم. بلیت هواپیما و ناهار هم می‌دهیم.»در روزهای گذشته نیروهای حامی جمهوری اسلامی در قطر معترضان را تهدید کرده‌اند. ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهوری ایران، یک‌شنبه هشتم آبان، نگرانی حکومت جمهوری اسلامی را از پوشش آزادانه اخبار مرتبط با تیم فوتبال جمهوری اسلامی در جریان جام جهانی قطر ابراز کرد و در جلسه هیات دولت، به وزارت امور خارجه دستور داد در تعامل با مسوولان قطری، در این رویداد مهم ورزشی از بروز مشکلات احتمالی برای جمهوری اسلامی پیشگیری کند.
+275
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  کسی تا بحال به امریکا سفر کرده؟. قبل از اینکه بلیط شما اوکی بشه تمام خصوصیات فردی و حتی بانک های که شما با ان بلیط راپرداختی . تمام را قبل از اوکی بلیط باید به امریکا ارسال شود. بدون اینکه شما را ایا به امریکا راه بدهند یا نه.
  111
  12
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  ورزش مخصوصا فوتبال همیشه توأم با سیاست و تقلب بوده . اینکه بعضی از خبرگزاریها روش خصمانه با ایران و ایرانی دارند را قبول داریم ولی ورود خبرنگار محل تمرین و ورزشگاه و گزارش تماشاگران به هر کشوری صحیح نیست . فیفا باید قطر را توبیخ و جریمه کند . اینهم پاداش همیاری ایران به قطر.
  4
  73
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  کلا هیچ کس نبایستی میرفت منظورم هموطنان معترض انقلابی. بایستی میزاشتند همون چهار تا شپشو تشویق کنند تا تیم ملی بفهمه بدون پشتیبانی مردم پشم هم نیست قطر که یک کشور اروپایی نیست. ولی حالا که رفتند برن تو جایگاه تماشاچی های یو اس ای
  6
  49
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  فرمانده نیروهای اوکراینی در روز ناامیدی در استان خرسون به سربازان گفت، گفت ما هیچ کدام حق نداریم این جنگ را برای فرزندانمان به ارث بگذاریم.مردم نباید به هیچ کدام از این چرت و پرتها توجه کنند از دولتها چه توقعی دارید همه دنبال منافع خودشانند.مردم باید کار خود را بکنند تا این رژیم هزینه بده و یا عقب نشینی کامل کنه یا اینکه مردم بریزنشون تو دریا. نزارید دوباره با اخبار حاشیه دیگ این اعتراضات سرد بشه. هدف و تکلیف این انقلاب مشخصه، هیچ دولتی هم کمک نمیکنه بزرگترین ثروت و صدای ما خودمانیم و میلیونها مهاجر ایرانی در سراسر دنیا. زود این اعتراضات به ۵ ماه و ۶ ماه خواهد کشید آنوقت دیگر رژیم توان نخواهد داشت یا باید بمیرد یا تن بدهد. در ادامه این اعتراضات موج عظیمی از تظاهرات ایرانیانی که ترس دارند و اعتصابات هماهنگتر و سراسری کمر آخوندها را خواهد شکست. تمام توانمان باید کنار گذاشتن اختلافها ، اتحاد و بپایان رسانی کار باشد. من با مذهبی ‌ها هم در تماسم حتی آنها هم به مرحله تهوع رسیده‌اند باور کنید اتمسفر رژیم در ایران حتی برای آنان هم تبدیل به باد معده و هذیانهای فکر پیر و پلید خامنه‌ای شد
  3
  41
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  کم خالی ببند،طبق قوانین هواپیمایی قبل از پرواز به کشور متبوع اطلاع میدهند که اگر موردی داشت از ورودش جلوگیری کنند آدم هایی مثل خودت طرفدار تروریست و غیره
  3
  40
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  این ایرانی ها باید یه وکیل بگیرن ادعای خسارت کنن
  3
  35
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  الان اکثر سایت ها و اپلیکیشن‌ها، اطلاعات شخصی شما بعلاوه عادات و رفتارهای اجتماعی شما رو بهتر از خودت در اختیار دارند. ولی نترس، اگر روزی خواستی از ملایر بری نیویورک اطلاعات شخصی شما رو در اختیار دولت ایران قرار نمیدند. این اون فرقی هست که متوجه نشدی هموطن
  3
  38
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد

  حکومتی که دغدغه اش این باشه که چند نفر در جریان چند تا بازی فوتبال در یک کشور خارجی بر علیه اش شعار داده اند نشانگر این هست که آن حکومت با دستگاه اکسیژن نفس میکشه.
  2
  42
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  اینو آیت الله بی بی سی پخش کرده هدفشم ترساندن مردم هستش.
  7
  23
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  خوب در این مثال شما کشور مقصد به اطلاعات شما به عنوان مسافر کار داره, دلیلش هم امنیتی و مهاجرتی هست, مثلا ممکنه اداره مرزی حتی یک ایتالیایی یا یک هلندی را هم از ورود به کشور منع کنه و از فرودگاه به بازداشتگاه مهاجرین برده و با اولین پرواز به کشورشون برگردونه . کسی که هتل رزرو نکرده باشه یا پول کافی همراهش نباشه اینها فرض بر این هست که یک فرد آویزون وارد کشور میشه . ولی در این قضیه ایران و قطر کشور مقصد اطلاعات مسافر را به کشور مبداء و کشور سوم (ایران برای یک ایرانی که از امریکا به قطر رفته میشه کشور سوم و نه کشور مبدآ ) میده برای کمک به شناسایی مخالفین و مواقین حکومت در جریان یک تورنمنت ورزشی
  2
  29
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  زر الکی‌ نزن آمریکا کاری به بانک ندارد. فرم که پر می‌‌کنی‌ بر این است که بزمجه مثل شما وارد مملکت نشود.اون ها برا ورود کنترل می‌‌کنند. خارج از آمریکا هر....دلت می‌‌خواد بخور. شما فاشیست‌ها بچه کش مسلمان خارج از کشور را جاسوسی می‌‌کنید. ضمنا کارنامه آخوند‌ها و اسراهیل. بچه کشته شده فلسطینی توسط اسراهیل در طی‌ ۲ سال گذشته ۳ نفر. دولت امام زمان در عرض دو ما ۱۷۸ بچه کشته. آخ "ج،،" کش شیخ چرا اینقدر عشوه می‌‌یاد ؟ خوب بگو مزدور هستم. بچه کش هستم. هم خودت را راحت کن هم دیگران مسعود چاخان
  4
  29
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.