روزنامه وابسته به سپاه: این‌که بیش از ۵۰ درصد صندلی‌های دانشگاه دست دخترهاست، ثمره برنامه‌ریزی غلط است

دکتر محمدرضا ابن‌الدین حمیدی؛ عضو هیات علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه امام حسینروزنامه جوان، وابسته به سپاه، در شماره روز شنبه پنجم آذر به نقل از یک استاد جامعه‌شناسی دانشگاه امام حسین، جامعه کنونی ایران را تحت سلطه «زن‌سالاری» و جنبش «فمینیسم» توصیف کرد و آن را از عوامل دامن‌زننده به اعتراضات جاری در ایران دانست.

ابن‌الدین حمیدی، عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین، به این روزنامه گفته است: «اگر امروز بیش از ۵۰ درصد صندلی کلاس‌های دانشگاه دست دخترهاست، این ثمره برنامه‌ریزی غلط است».

او نتیجه‌گیری کرده است که چنین برنامه‌ریزی «غلطی» موجب شده مردها عملاً بیکار شوند و جامعه زن‌سالار شود و این زن‌سالاری در همه عرصه‌ها نمود یافته است.

این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که زنان و دختران به‌ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان در اعتراضات کنونی ایران، موسوم به «زن، زندگی،‌ آزادی» نقشی محوری ایفا کرده‌اند و با برداشتن حجاب اجباری و آتش زدن روسری‌ها به اعتراضات ضدحکومتی اخیر پیوسته‌اند.

حمیدی همچنین اصلاح‌طلبان و به‌ویژه «جبهه مشارکت» را به شکل‌گیری سبک زندگی آمریکایی و اختلاف طبقاتی در کشور متهم کرده و افزوده است: « میرحسین موسوی، مرحوم هاشمی، خاتمی، روحانی و امثال این‌ها در این ۴۰ سال گذشته تقریباً ۳۰ سال سر کار بودند و این‌ها این مسائل را به وجود آورده‌اند. آیا می‌شود دفعتاً جلویش را گرفت؟ معلوم است که نمی‌شود. تمام سازوکار این طور طرحی شده است. اگر امروز بیش از ۵۰ درصد صندلی کلاس‌های دانشگاه دست دخترهاست، این ثمره برنامه‌ریزی غلط است. ثمره این تفکر این می‌شود که مردها عملاً بیکار می‌شوند. ثمره این نوع تفکر این می‌شود که جامعه زن‌سالار می‌شود. جامعه ما اکنون زن‌سالار شده و این زن‌سالاری در همه عرصه‌ها خودش را نشان داده است. اصلاً فمنیسم بخشی از ویژگی پست‌مدرن است. امروز فیلم‌هایی که در همین سی‌دی‌ها می‌فروشند، فیلم‌هایی که شبکه خانگی توزیع می‌کند و فیلم‌هایی که تلویزیون‌های اینترنتی پخش می‌کنند، در همه آن‌ها یک وجه مشترک وجود دارد. مردها احمقند و زن‌ها باهوش، مردها بی‌عرضه‌اند و زن‌ها توانمند، این یعنی فمنیسم.
+5
رأی دهید
-86

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  من شک‌ندارم که سواد تو از رییس جمهورت پایینته آقای دووکتووور
  2
  42
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان

  کم چرند بگو شماها همیشه در حال تفرقه افکنی هستید حالا نوبت تفرقه افکنی بین زن و مرد هست. من شخصا به مردان آزاده جامعه خودم افتخار میکنم که هم اکنون دوش به دوش ما از حق ما دفاع میکنند.
  2
  41
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  از هر طرفش بهش نزدیک میشی، یا به شاخ گاو میخوری، یا به سم خر یا اینکه بع بع گوسفند و شعور گوساله. زبان واقعا از توصیف قاصره! 😀
  2
  40
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران

  تو از کثافت بد تر خوردی که همچین نظری میدی، عوضی ورق برگرده هر چی از نسل تو هست رو از تحصیل کردن محروم میکنیم که افرادی با افکاری این چنین هیچوقت پا نگیرند.
  2
  36
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  مثلا چه برنامه ریزی میخواستید بکنید حـ... های متحجر؟ اوج سخت گیریها و برنامه ریزیهای طالبانیتون در دهه های ۶۰ و ۷۰ بود که نتیجه اش شد جامعه سکولار و بیزار از اسلام فعلی.
  2
  30
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  rood120 - منچستر، انگلستان

  تو باید ۱۴۰۰‌ پیش تو عربستان به دنیا می آمدی احمق جان نه الان .  
  2
  37
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  غلط قیافه نکبت توست که با دیدنش آدم بیرونرویی پیدا میکنه
  2
  37
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  در عجبم از اون احمقی که بتو دکترا داده!
  2
  32
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  kourosh2369 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  ای ..... به اون پیشونیت
  1
  8
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ
  من تا حالا فکر می‌کردم نتیجه آمیزش و تولد تعداد بیشتر دختران نسبت به پسران است.
  1
  7
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  ضحاک ماردوش - سالزبورگ، اتریش
  مرتیکه بوزینه بد ترکیب فکر میکنه دوران پیغبرشونه که دخترها رو زنده به گور میکردن تاریخ انقضای شما رسیده به امید خدا و مردم همون دخترها همچین نفلت کنن آدم منفور که تاریخ بپیوندی
  1
  9
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  کاملا واضح و مبرهن است شخصی که در عکس بالا مشاهده میکنید از دست همسرش کتک میخورد. اما در اینکه همسرش قاطر یا کرگدن است مشخص نیست.
  1
  9
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  از چهره کریهش پیداست دکترای وافور و منقل داره ! یه قطره خونش رو با بیست لیتر آب قاطی کنی و پانصد نفر معتاد خمار رو بصف کنی و به هر کدوم یه استکان از اون محلول سمی بدی بخورند ، همه از خماری در میان و شروع میکنن به بریک دنس ! دخترای بیچاره ما ، در اون جامعه هرج و مرج که نمیتونن کاری با شرایط مطلوب خصوصاً به لحاظ امنیت پیدا کنند ( کارفرماها اکثرا زمان مصاحبه یک اتاق با تخت رو هم نشون دختر بینوا میدن که زمان استراحت کارفرما باید در اون اتاق سرویس بده ) مجبورن درس بخونن و منتظر خواستگار ( پولدار ، شغل عالی با درآمد آنچنانی ، خانه و ویلا و اتومبیل در خور توجه ، هر سال سفر خارج ) بمونن ! پسرامون هم که امیدی به آینده ندارند و میدونند فارغ التحصیل هم که بشن از بیکاری یا معتاد بشن یا بزهکار اجتماعی و یا سربار پدر و مادر و یا اگر کمی دستشون به دهنشون برسه از مملکت خارج بشن و مهاجرت کنند !! خاکبرسرتون با این مملکتی که درست کردین....!!
  0
  5
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.