درخواست خواهرزاده خامنه‌ای برای اخراج سفرای جمهوری اسلامی از «کشورهای آزادی‌خواه»

 فریده مرادخانی،‌ خواهرزاده علی خامنه‌ای که اکنون در زندان است
رادیو فردا: ویدئویی از فریده مرادخانی،‌ خواهرزاده علی خامنه‌ای که اکنون در زندان است، منتشر شده که در آن، او از کشورهای «آزادی‌خواه» جهان می‌خواهد در حمایت از مردم معترض ایران، سفیران جمهوری اسلامی را اخراج کنند.

خانم مرادخانی این ویدئو را پیش از بازداشت خود ضبط کرده است. او روز چهارشنبه دوم آذر پس از مراجعه به دادسرا جهت ابلاغ حکم دادگاه به او، بازداشت و زندانی شد.

خواهرزاده رهبر جمهوری اسلامی در این ویدئو می‌گوید: «انتظار آن است که سازمان ملل متحد و تمامی سازمان‌هایی که ارزش و اعتبار خود را از هدف آزادی و عدالت برای تمام بشریت می‌گیرند با اجرای فعالیت‌های عملی و بازدارنده و موثر در قبال جنایات عریان و هولناکی که در ایران بر علیه زنان و مردان و کودکان در جریان است، دست از بی‌تفاوتی برداشته و از این آدمکشی وحشتاک جلوگیری کنند.»

این فعال مدنی با تاکید بر عدم حمایت بین‌المللی از حکومت ایران تاکید می‌کند: «حال زمان آن رسیده است که تمام کشورهای آزادی‌خواه به عنوان حرکتی نمادین تمامی نمایندگان خود را از ایران فرا بخوانند و نمایندگان و وابستگان این رژیم سفاک را از کشورهای خود اخراج و به این طریق با مردم آزادی‌خواه ایران اظهار همبستگی کنند.»

اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سوم آذر با تصویب قطعنامه‌ای به تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی برای بررسی نقض حقوق بشر در جریان اعتراضات سراسری جاری در ایران رای مثبت دادند.

خانم مرادخانی ۲۳ دی پارسال نیز در مسیر بازگشت به خانه خود در تهران از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و اردیبهشت امسال با قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی و اعمال محدودیت برای خروج از استان تهران تا پایان دوره دادرسی و جلسات بازپرسی، به‌صورت موقت آزاد شده بود.

او چند ماه پیش از بازداشت کارزاری را در حمایت از زندانیان راه‌اندازی کرده بود.

این فعال مدنی همچنین خرداد سال ۱۳۹۷ هم پس از سفر به سنندج و دیدار با خانواده رامین حسین‌پناهی،‌ زندانی سیاسی کُرد که به اتهام فعالیت علیه جمهوری اسلامی اعدام شده بود، بازداشت شد.

فریده مرادخانی، فرزند علی مرادخانی مشهور به «شیخ علی تهرانی» است که از روحانیون مخالف حکومت شاهنشاهی ایران بود و بعد از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ نیز به یکی از منتقدان حکومت جمهوری اسلامی تبدیل شد.

شیخ علی تهرانی روز ۲۷ مهرماه امسال در ۹۶ سالگی در تهران درگذشت.
+181
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  juvel - اسلو، نروژ

  چرا زمانی که با این دایی حروم لقمت ارتباط داشتی یه سمی چیزی خوراش نکردی بفرستیش به درک که یه ایرانو از شرش خلاص کنی ؟
  20
  75
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  کل دنیا سفارتش رو ببنده این رژیم همینه. اون خارجی اینو میفهمه تو نمی فهمی خودتون رو مسخره دنیا کردین،
  79
  21
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  خل وزن خان ی درخواست می کردی قابل براورده شدن بود.
  50
  11
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  این خواهر زادش همراه پدر و مادرش در زمان جنگ ایران و عراق به عراق پناهده شدند و از حامیان مجاهدین خلق هستند. شما چرا از مجاهدین خلق طرفداری میکنید ؟. حتما انهایی که مثبت دادند خودشان هم از مجاهیدین خلق هستند.
  61
  14
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  درود بر شما خانم مبارز هموطنان همرزمان ببینید و درک کنید که حکومت این مردک رذل چنان سست و تو خالی هست که حتی اقوام این خانواده پلید هم حتی حاضر به حمایتش نیستند و بر علیه این مردک عقده ای چلاق به ما مردم مبارز پیوسته اند. هموطنان به ما در خیابان بپیوندید تا با هم در کوتاهترین زمان پیکر پوچ و پوسیده این نظام کثیف را سرنگون کنیم.از این لات و اوباشهای انگل تهی مغز نهراسید اینها تو خالیتر از ان رهبر عقده ایشان میباشند. مردم به ما بپیوندید مرگ بر نظام پوسیده خاینه ای و خانواده کثیفش پاینده باد ایران و ایرانی
  14
  53
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  تنها فردی که در خاندان خامنه ای بیضه داره ایشونه . کاش یکیشو میداد به مجتبی که مجبور نشه از انگلیس برای زنش اسپرم قرض کنه .
  10
  38
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  Chokam - ری، ایران
  باز تو‌رز زر بیخود کردی طرفدار رژیم؟ فکر کرده کسی نمیفهمه کی هست با کامنتهای دو پهلو و گاها انحرافی اش.ببند جیره خور
  11
  23
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  این هاییکه هیچکس را قبول ندارند از خود حکومت هستند خودشان نشستند در اروپا و آمریکا بیست و چهارساعت هم در اینترنت و دوتا شعار مرک بر این و آن میدهد و تمام، داداش بیا ایران در کف خیابون نشون بده چندمرده حلاجی
  12
  12
  یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  [::Munchen - مونیخ، آلمان::]. بیسواد تو این زر نیست حقیقته، این رژیم از جنس اون رژیمایی نیست که بااین سوسول بازیا عقب نشینی کنه، تو نمیخوای بفهمی نفهم، مگه سر قضیه رشدی همه سفارتا نبستن؟عقب نشینی کرد؟‌
  6
  6
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  Aztek قم ایران. دمت کرم قشنگ اومدی اخه این مزدک خواجه انقدر ناتوان هست که با یک میلیون پوند هم نتونستن کاری براش کنن ودر انتها یک انگلیسی به کمکش اومد و یک طوله مو قرمز براش درست کرد
  4
  5
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.