سکه تمام ۱۶ میلیون و ۷۰۰هزار تومان شد و رکورد شکست

دویچه وله: بهای سکه و دلار بار دیگر رکورد شکست. در بازار تهران قیمت سکه بیش از ۱۶میلیون و ۷۰۰هزار تومان شد. یورو نیز ۳۵هزار و ۶۴۰تومان معامله شد. تحلیل‌گران می‌گویند، ریسک بازار ارز این روزها در بالاترین سطح قرار دارد.

روز شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ بهای سکه تمام بهار آزادی با افزایش ۱.۲ درصدی روبرو شد و به بیش از ۱۶میلیون و ۷۰۰هزار تومان رسید.

با اینکه قیمت طلا در بازارهای جهانی و در ایران با افت قیمت روبرو بوده است، اما سکه تمام امامی به رکوردی تاریخی رسیده است.

به گزارش سایت طلا، قیمت اونس جهانی در معاملات روز شنبه ۵ آذر با ۳ دلار کاهش به ۱۷۵۴ دلار رسید.

با این حال قیمت طلا و سکه در بازار ایران در این روز با نوسان نرخ ارز صعودی شد، به طوری که قیمت سکه طرح قدیم با ۱۰۰هزار تومان افزایش، سکه طرح جدید با ۱۷۰هزار تومان افزایش، قیمت نیم سکه و ربع سکه بدون تغییر و سکه‌های گرمی نیز با ۱۰۰هزار تومان افزایش، هر مثقال طلای آب شده با ۸۰هزار تومان افزایش و هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۲۱هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته معامله شدند.

قیمت طلای ۱۸ عیار روز شنبه ۵ آذر با یک میلیون و ۵۲۶هزار و ۹۰۰ تومان مبادله شد که نسبت به دو روز پیش ۲۱هزار تومان رشد را نشان می‌دهد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده ۶میلیون و ۶۱۴هزار تومان به فروش رسید.

هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۵۲۲هزار و ۴۴۵ تومان معامله شد.

نرخ دلار متشکل روز شنبه ۵ آذر ۶۳ تومان صعود کرد بر روی ۳۲ هزارو ۹۵۰ تومان قرار گرفت.
افزایش نرخ ارز
نرخ یورو توافقی (بین صراف و صادرکننده) روز شنبه ۵ آذر به رقم ۳۵هزار و ۲۵۰تومان رسیده است که نسبت به روز کاری قبل، رشد ۱.۸۹ درصدی دارد. این در حالی است که نرخ فروش یورو نیز در صرافی‌ها، به رقم ۳۵هزار و ۶۰۲تومان رسیده است. حجم معاملات یورو نیز امروز به یک میلیون و ۲۵۴هزار یورو رسیده است.

نرخ فروش دلار توافقی در صرافی‌های مجاز به رقم ۳۳هزار و ۹۷۷ تومان رسیده است. این در حالی است که امروز ۱۴میلیون دلار به صورت اسکناس در بازار توافقی معامله شده است.
توصیه تحلیل‌گران به معامله‌گران ارز
به گزارش سایت "نبض بورس"، تحلیل‌گران به معامله‌گران ارز توصیه کرده‌اند "باید از خرید و فروش‌های هیجانی خودداری کنند، وضعیت بازار به گونه‌ای است که هر لحظه امکان تغییر مسیر وجود دارد".

این تحلیل‌گران به معامله‌گران گفته‌اند، به صورت پله‌ای اقدام به خریدوفروش کنند، زیرا ریسک بازار این روزها در بالاترین سطح قرار دارد.
+99
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.