کتانی‌های نایکی را در متاورس طراحی کنید و بفروشید

طرفداران نایکی باید تا سال آینده منتظر بمانند تا اولین کتانی‌های مجازی تولید مشترک را به دست بیاورنداولین مجموعه مجازی این نشان تجاری از کفش، پوشاک و لوازم جانبی ژانویه ۲۰۲۳ در سووش از طریق فعالیت‌هایی مانند رای‌گیری تعاملی شکل خواهد گرفت.

جدیدترین سرمایه‌گذاری نایکی یک بازی متاورس به نام سووش (Swoosh)است؛ یک پلتفرم مجازی دارای فناوری وب‌۳ (Web3) که مردم می‌توانند محصولات مجازی آن را خریداری کنند.

بازی سووش در دامنه‌ای به نام «nike.» وجود دارد و یک فضای دیجیتال آزمایشی برای اعضای ثبت‌شده خواهد بود. این پروژه در حال حاضر در مرحله  آزمایشی (BETA) است و امکان ثبت‌نام کاربران برای عضویت در تاریخ ۱۸ نوامبر ایجاد شده است.

نام این پلتفرم مجازی از نشان تجاری شناخته‌شده نایکی می‌آید. علامت این نشان تجاری که از سال ۱۹۷۱ با تغییراتی اندک، علامت مشخصه این شرکت تجاری است، اکنون نشان فضای متاورس آن هم خواهد بود.

این پلتفرم مجازی در ابتدا بر ساختن جامعه تمرکز خواهد کرد و «چالش‌هایی» پیش روی اعضا قرار خواهد داد تا بهتر درک کند که چه می‌خواهند ببینند. اولین مجموعه مجازی این نشان تجاری از کفش، پوشاک و لوازم جانبی ژانویه ۲۰۲۳ در سووش از طریق فعالیت‌هایی مانند رای‌گیری تعاملی شکل خواهد گرفت. در ادامه، اعضا می‌توانند این محصولات دیجیتالی را جمع‌آوری و معامله کنند. این پلتفرم از پول نقد (دلار) استفاده می‌کند نه از رمزارز؛ اگرچه همه تراکنش‌ها در زنجیره پالیگان (Polygon) ثبت خواهند شد.

لباس‌های مجازی نشان‌های تجاری چیز جدیدی نیستند اما نایکی اعلام کرده است که چالش‌های جامعه سووش در سال آینده گسترش می‌یابد. از جمله مسابقاتی خواهد داشت که در آن، فرصت کدنویسی محصولات مجازی نایکی و رقابت با طراحان این نشان تجاری برای اعضا فراهم می‌شود تا بتوانند درصدی از حق امتیاز محصولات را کسب کنند.

اما قبل از اینکه طراحان بالقوه کتانی بیش از حد هیجان‌زده شوند، باید گفت که جزئیات در مورد نحوه عملکرد این طراحان آینده، مسائل اقتصادی، فرایند انتخاب، نحوه همکاری در طراحی، اینکه چند درصد از درآمد به طراحان پرداخت خواهد شد، چه چارچوب‌های قانونی برای اطمینان از پرداخت هزینه به کدنویسان وجود دارد و مسائلی از این قبیل هنوز بسیار مبهم‌اند.

طرفداران نایکی باید تا سال آینده منتظر بمانند تا اولین کتانی‌های مجازی تولید مشترک را به دست بیاورند. فرایند تکامل وب۳ همچنان نامشخص است، اما بدون شک این برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند محصولات خود را به بازار عرضه کنند، فرصتی دیگر است.
+0
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.