آیا واقعا یک سیب در روز ما را از پزشک دور نگه می‌دارد؟

دویچه وله: محققان بریتانیایی و آمریکایی می‌گویند سیب، در صورت مصرف روزانه از سلامت قلب محافظت می‌کند.

به‌گزارش دیلی‌میل، همراه با انواع توت‌ها و چای، سیب حاوی ترکیباتی به نام فلاوان-۳-ال است که به بهبود سلامت کلی بدن کمک می‌کند.

دانشمندان به مردم توصیه می‌کنند که روزانه یک سیب، مقداری توت و دو فنجان چای مصرف کنند. این میزان تقریباً حاوی ۵۰۰ میلی‌گرم فلاوان-۳-ال است؛ یک ترکیب «زیست فعال» که گفته می‌شود برای قلب نیز مفید است.

بیش از ۱۵۰ مطالعه به این نتیجه رسیده که این ماده شیمیایی که در شراب قرمز و شکلات تلخ نیز یافت می‌شود، می‌تواند فشار خون، کلسترول و قند خون را بهبود بخشد و منجر به کاهش خطر بیماری قلبی، حملات قلبی و سکته مغزی شود.

همچنین فلاوان-۳-ال سطح کلسترول ال‌دی‌ال یا کلسترول بد را بهبود می‌بخشد که در صورت بالا بودن می‌تواند به قلب آسیب برساند.

فلاوان ۳-ال‌ها همچنین خطر آسیب عصبی و چشمی را کاهش می‌دهند.

دکتر کوهنل متخصص تغذیه از دانشگاه ریدینگ بریتانیا می‌گوید: «برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی‌عروقی، توصیه می‌کنیم روزانه ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی‌گرم فلاوان ۳-ال مصرف کنید. مصرف روزانه این ترکیب از طریق غذا یا نوشیدنی سالم، بسیار موثرتر از مصرف مکمل است. محتوای فلاوان ۳-ال در هر فنجان چای سبز ۳۲۰ میلی‌گرم و هر فنجان چای سیاه ۲۸۰ میلی‌گرم است.»

شکلات تلخ نیز در هر ۱۸ گرم ۲۰ میلی‌گرم فلاوان ۳-ال دارد. در هر ۱۵۰ میلی‌لیتر شراب قرمز نیز ۱۵ میلی‌گرم فلاوان ۳-ال وجود دارد و هر سیب کوچک ۱۵ میلی‌گرم از این ترکیب را در خود جای داده است. البته به‌ گفته دانشمندان خطرات سلامتی ناشی از مصرف بیش از حد الکل و اقلام پرچرب، مانند شکلات تلخ، احتمالاً از فواید فلاوان-۳-ال بیشتر است.

محققان همچنین می‌گویند مصرف مکمل‌های این ترکیب در دوزهای بالا می‌تواند باعث آسیب کبدی و مشکلات معده شود.
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.