تظاهرات شبانه در تهران، کرج و اصفهان با شعار «مرگ بر دیکتاتور»

بر اساس ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، برغم جو امنیت شدید اعتراضات در زاهدان امروز ۴ آذر با فرا رسیدن شب ادامه یافت.
بنا بر گزارش‌ها دهها نفر در اعتراضات امروز در این شهر مجروح شده اند که تعدادی زیادی از آن ها هدف شلیک مستقیم نیروهای نظامی قرار گرفتند.

مردم معترض شعارهایی علیه حکومت و در بستگی با شهرهای کردنشین ایران سر دادند.

اعتراضاتی هم از شهرهای دیگر استان سیستان و بلوچستان از جمله در خاش و چابهار گزارش شده است
اعتراضات در زاهدان؛ ویدیویی از انتقال زخمی‌ها به بیمارستانویدیوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، نشان می دهد امروز ۴ آذر نیروهای امنیتی با شلیک مستقیم به سمت معترضان، تعدادی از معترضان را کشته و زخمی کرده اند. از آمار دقیق کشته و زخمی ها در زاهدان تا این لحظه اطلاعی در دست نیست
*************************************
«پیکر عباس شفیعی از کشته شدگان اعتراضات یک هفته گروگان نیروهای امنیتی بود»
برادر عباس شفیعی از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر در یک ویدیو توضیح داده که چگونه نیروهای امنیتی یک هفته پیکر برادرش را برای ساکت نگه‌داشتن پدر و مادر او گروگان گرفتند.
 
آقای شفیعی که از آنچه بر برادرش و خانواده‌اش گذشته است صحبت کرده در این ویدیو می‌گوید «عباس شفیعی در روز ۱۲ آبان، چهلم حدیث نجفی از محل کارش خارج می شود و نیروهای امنیتی با باتوم و پوتین هایشان او را مورد ضرب و شتم شدید قرار می دهند. در حالیکه او فریاد می زد «محل کارم اینجاست». سپس از فاصله نزدیک با گلوله ساچمه ای به او شلیک کردند.»
 
به گفته آقای شفیعی عباس سرانجام بعد از عمل پیوند رگ در ۱۴ آبان جان باخت.آقای شفیعی می‌گوید ماموران پیکر عباس را برای ساکت نگه‌داشتن خانواده‌اش یک هفته گروگان گرفتند و اجازه دفن ندادند. و در نهایت در آرامگاهی دور افتاده که خواسته خانواده‌اش نبود، به خاک سپردند.
***********************************************************************
حمایت از وریا غفوری فوتبالیست بازداشت شده پس از برد ایران از ولز
جمعی از معترضان در نازی‌آباد تهران، در پی پیروزی تیم فوتبال ایران در برابر ولز به خیابان آمدند و در حمایت از وریا غفوری، بازیکن سرشناس فوتبال ایران شعار دادند.
آقای غفوری که سال‌هاست سخنانی در نقد تبعیض در جمهوری اسلامی به زبان آورده و از حامیان اعتراض‌های اخیر در ایران است روز پنجشنبه دستگیر شد.
 
حمایت از آقای غفوری از سوی چهر‌ه‌های شناخته شده داخل و خارج از ایران گسترش یافته است.
 
خسرو حیدری از مربیان تیم استقلال در حساب اینستاگرام خود با انتشار عکس‌هایی از آقای غفوری و پرویز برومند، فوتبالیست دیگری که او هم در جریان اعتراضات بازداشت شده نوشت: «جای ورزشکار در زندان نیست.»
 
جواد نکونام، سرمربی تیم فولاد خوزستان در استوری اینستاگرامی‌اش نوشت: «وریا جزء خانواده ماست. جای او در بازداشتگاه نیست.»
 
کریم باقری مربی پرسپولیس، در حساب اینستاگرام خود عکس آقای غفوری را با دو قلب قرمز و آبی منتشر کرده است.
 
پیشتر شاهزاده رضا پهلوی هم با انتشار ویدیوهایی از اظهارات انتقادی آقای غفوری در حساب توییتری خود نوشته بود: «صدای وریا غفوری و دیگر زندانیان سیاسی هستیم و به چیزی کمتر از آزادی قانع نیستیم.».
+47
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.