سرقت بیش از ۴۵۰ سکه باستانی از موزه‌ای در آلمان

یورونیوز: در سرقت از یک موزه در آلمان سارقان توانستند بیش از ۴۵۰ سکه باستانی را بدزدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد آلمانی گزارش داده که احتمالا گروه‌های جنایت‌کار سازمان‌یافته پشت این عملیات سرقت بوده‌اند. ۴۸۳ سکه در سال ۱۹۹۹ در حفاری‌های یک سکونتگاه باستانی در نزدیکی شهر مانشینگ کشف و در موزه محلی این شهر قرار داده شد.

اما کارکنان این موزه روز سه‌شنبه دریافتند که یکی از محفظه‌های نمایشی موزه شکسته و مجموعه‌ای شامل ۴۸۳ سکه به سرقت رفته است.

مارکوس بلوم، وزیر علوم و هنر باواریا در این خصوص به خبرنگاران گفت: «واضح است که شما به سادگی نمی‌توانید وارد یک موزه شوید و چنین گنجی را با خود به بیرون ببرید. اینجا مکانی بسیار امن و حفاظت شده است و به همین دلیل ما فکر می‌کنیم که با یک گروه سارقان و جنایتکاران سازمان یافته سر و کار داریم.»

بلوم همچنین افزود که در جریان این سرقت تمام سیستم‌های امنیتی موزه به همراه کل شبکه تلفنی شهر مانشینگ غیرفعال شده بوده است. سکه‌های سرقت شده مربوط به حدود یکصد سال پیش از میلاد مسیح بوده است.

پلیس می‌گوید هنوز کسی در خصوص این پرونده بازداشت نشده و تحقیقات درباره یافتن ابعاد این سرقت همچنان در جریان است. دادستانی و پلیس آلمان اعلام کردند که به زودی نشست خبری در این رابطه برگزار خواهند کرد و نتایج آخرین سرنخ‌ها و یافته‌ها درباره این پرونده را اطلاع‌رسانی خواهند کرد.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.