مولوی عبدالحمید: آیا منصفانه است که اعتراض‌ کردها با گلوله جنگی پاسخ داده شود؟

 مولوی عبدالحمید، نمازجمعه زاهدانرادیو فردا: عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، چهارشنبه در توییتی به اعتراضات در مناطق کردنشین ایران نوشت: «کردهای عزیز ایران رنج‌های زیادی را از قبیل تبعیض‌های شدید قومی، فشارهای سخت مذهبی، فقر و مشکلات اقتصادی تحمل کرده‌اند؛ آیا منصفانه است که اعتراض‌شان با گلوله جنگی پاسخ داده شود؟»
شهرهای مختلف کردنشین در استان های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه از زمان جان باختن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد، شاهد تظاهرات اعتراضی بوده‌اند. اما طی هفته‌های اخیر سرکوب اعتراضات در این شهرها تشدید شده است.

منابع حقوق بشری از جمله شبکه حقوق بشر کردستان شمار شهروندان کُرد کشته‌شده در جریان سرکوب اعتراضات طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ آبان را «دست‌کم ۱۴ نفر» اعلام کرده است. سازمان حقوق‌بشری هه‌نگاو نیز از آمار ۴۲ کشته طی یک هفته از ۲۴ تا ۳۰ آبان خبر داد.

اعتراضات هفته آخر آبان در سالگرد اعتراضات آبان ۹۸ و در ادامه اعتراضات سراسری «زن، زندگی، آزادی» در شمار بسیاری از شهرهای ایران شکل گرفت، اما سرکوب این اعتراضات در شهرهای مختلف کردنشین به‌ویژه مهاباد، جوانرود و بوکان با خشونت شدیدتری همراه شده است.
+50
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  خب الان وقتشه که مردم بلوچستان دوباره به خیابان بیایند و تظاهرات کنند، مردم بلوچستان همبستگیشون مثل مردم کردستان میمونه میتوانند تظاهرات چند ده هزار نفری راه بیاندازند و فشار را از روی کردستان بردارند
  1
  18
  ‌پنجشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  تو هم فقط بشین تو کنج عافیت و اعلامیه صد تا یه غاز بده، درست مثل همقطارهای شیعه ت! از ترکمن صحرا تا کردستان تا خوزستان و سیستان و بلوچستان اینهمه هموطن سنی مذهب داریم که مخالف خامنه ای «حلالزاده» هستن، یک اعلامیه در حمایت مردم جون به لب رسیده صادر کن که کارساز باشه! خب تو میپرسی،،،« آیا منصفانه است که اعتراض‌ کردها با گلوله جنگی پاسخ داده شود؟ »!! اونهام میگن زرت و پرت نکن بابا، برو اون گوشه بشین ماستت رو بخور!
  2
  6
  ‌پنجشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  امیدوارم جناب مولوی شما که میدانید طرفداران زیادی در ایران دارید اعم از شیعه و سنی، از وجهه ملی خود استفاده کنید و از مردم بخواهید به خیابان بیایند. مطمئن هستم این رژیم درمانده جرات صدمه زدن به شما را ندارد
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  رژیم منحوس و ظالم و متعفن از بدو پیدایش نا میمونش با هموطنان اهل سنت تخاصم و دشمنی داشته و تا به امروز از کشتن کولبرها در کردستان و امنیتی کردن مناطق کوردنشین تا تخریب مسجد اهل سنت در زاهدان و دستگیری و اعدام هموطنان بلوچ به دلایل و جُرمهای واهی ( عمدتاً قاچاق سوخت و مواد مخدر و عضویت در گروه‌های تروریست وابسته ملحد و مخالف رژیم ) ! این جماعت بیشرف و زنازاده ، جنایتکار ، جز مذهب اسلام شیعه فریبکار و ملعون ، وجود هیچ کیش و آئین و مذهبی رو تحمل نمیکنه و همیشه در حال سرکوب و کنترل آنهاست !! البته به زودی با همت و فداکاری هموطنان در سراسر کشور ، بساط اهریمنی این رژیم وابسطه به اجنبی ، برچیده خواهد شد .
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.