بریتانیا: ایران تهدیدی علیه جهان است و هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد

العربیه: جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا در توئیتی درباره پیشرفت‌های برنامه هسته‌ای ایران هشدار داده و نوشته است که «ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.»

کلورلی چهارشنبه 2 آذر‌ماه با تاکید بر این‌که «شواهد بیشتری از خطری که این رژیم برای امنیت جهانی ایجاد می‌کند، وجود دارد»، نوشته است: «رژیمی که به طرز وحشیانه‌ای مردم خود را در داخل سرکوب می‌کند، مطمئنا دوستان و متحدان ما را در خارج از کشور نیز تهدید خواهد کرد.»

این اظهارات وزیر خارجه بریتانیا در حالی صورت می‌گیرد که اخیرا رسانه‌های داخل ایران از بازداشت یک شهروند دو تابعیتی در اصفهان خبر داده‌اند.

وب‌سایت «همشهری آنلاین» در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر کرده، نوشته است که «سازمان اطلاعات سپاه پاسداران» یک شهروند ایرانی-بریتانیایی را که با «بی‌بی‌سی فارسی» و «ایران اینترنشنال» ارتباط داشته، بازداشت کرده است.

به گفته رسانه‌های ایران فرد بازداشت شده متولد بریتانیا است.

همچنین هفته پیش، رئیس سرویس اطلاعاتی بریتانیا MI5 گفته بود که تاکنون ده‌ها مورد سوء‌قصد و تهدید جانی مخالفان جمهوری اسلامی در خاک بریتانیا توسط این سازمان شناسایی و خنثی شده‌ است.

در ده هفته گذشته، همزمان با سرکوب معترضان در داخل خاک ایران، سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی نیز به تهدید روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و مدنی در کشورهای مختلف جهان، از جمله بریتانیا ادامه داده‌اند.

دو هفته پیش، شبکه خبری «ایران اینترنشنال» از تهدید جانی علیه دو نفر از روزنامه‌نگاران خود خبر داد. در واکنش به این تهدید، وزارت خارجه بریتانیا، کاردار ایران در لندن را فرا خواند.
+49
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نخیر دولت انگلستن ایران تهدیدی برای هیچ جای دنیا نیست , این حکومت یا نظام اخوندی است که تهدیدی اول برای مردم ایران است بعد برای دیگر کشورهای دنیا !
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران
  بریتانیای کبیر تازه داره یه چیزایی راجع به جمهوری اسلامی دستگیرش میشه.
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  بریتانیای کبیر روزی به بریتانیای صغیر تبدیل میشه. خر خودتونید.شما از خداتون هست که این آخوندهای متعفن سر کار باشن. شما ایران پیشرفته رو نمیخواید اما
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  خود بریتانیای کثیفف تهدید جدی برای کل کره زمین است. امیدواریم کل جزیره یک‌شبه به زیر آب برود و فاتحه یک کشور انگ خوانده شود.. هرچه دنیا از جنگ میکشه، زیر سر انگلیس خبیث است
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  فرهاد۱۹۷۷ - لوس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  اخوندها و نه ایران تهدیدی برای هیچ کشور دنیا که نیستند بلکه تاجی خیلی از همین کشورهای‌است که در این یکی دو هفته حرفی بر علیه ایران میزنند و شروع کردنند افراد دست چندم وابسته با ایران را تحریم کنند. تمام اینها جنگ زرگری‌‌است. جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین خدمت را به اسراییل، امریکا، کانادا، و انگلستان و بسیار دیگری از کشورهای اروپایی کرده. آن موقعی که جمهوری اسلامی برای اسراییل شاخ ‌ شونه الکی و ظاهری می‌کشید، اسراییل هم با کولی بازی هم پول از امریکا گرفت و هم سعی می‌کرد رابطه‌اش را با اروپا بهتر کند وتا آنجا پیش رفت که رابطه ولرمی با کشورهای عربی مسلمان بر‌قرار کرد. از انور هم پولهای دزدی زالو ها همراه با زالو زادگان سر از امریکا، کانادا،و اروپا همراه خودشان سرازیر شد. بنابر این بازنده اصلی ایران و ایرانیان بودنند و هستنند. حکومت ایران باید بدست ایرانیان باید عوض شود. چه بسا کشورهای دیگر نه تنها کمک نخواهند کرد بلکه کاری خواهند کرد که به آنیده نشود.
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.