فاکس نیوز: آمریکا و اسرائیل رزمایش شبیه‌سازی حمله به ایران برگزار می‌کنند

العربیه: رزمایش مشترک نیروهای هوایی دو کشور طی چند هفته‌ آینده برای درگیری احتمالی با رژیم ایران مورد بررسی مقامات دو کشور قرار گرفت

آمریکا و اسرائیل قصد دارند رزمایش مشترک شبیه‌سازی حمله احتمالی علیه رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن در خاورمیانه برگزار کنند، و مقامات دو کشور در این باره رایزنی‌های گسترد‌ه‌ای کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «فاکس نیوز»، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد نیروهای مسلح ایالات متحده، و ژنرال عویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل در حال برنامه‌ریزی برای انجام رزمایش مشترک نیروهای هوایی دو کشور طی چند هفته‌ آینده به منظور آماده‌سازی نیروهای خود برای درگیری احتمالی با جمهوری اسلامی ایران و نیروهای نیابتی شبه‌نظامی آن در منطقه هستند.

کوخاوی روز دوشنبه 22 نوامبر در پنتاگون و کاخ سفید با میلی و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره تهدیدهای امنیتی ناشی از رژیم ایران در خاورمیانه گفت‌وگو کرد. وی همچنین با ویلیام برنز، رئیس سیا دیدار کرد.

در بیانیه‌ای که دفتر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این باره صادر کرد، آمده است: «مقامات دو کشور درباره مسائل امنیتی منطقه، افزایش فرصت‌های همکاری دوجانبه و هماهنگی برای دفاع در برابر طیف وسیعی از تهدیدهای رژیم ایران در سراسر منطقه و سایر منافع مشترک راهبردی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.»

دفتر ژنرال میلی در پایان این بیانیه تاکید کرده است که ایالات متحده و اسرائیل به عنوان شرکای کلیدی متعهد به صلح و امنیت در خاورمیانه، قصد دارند روابط نظامی خود را تقویت کنند.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز در این باره بیانیه‌ای صادر کرد و گفت: «ما در برهه‌ای حساس هستیم که مستلزم تسریع برنامه‌های عملیاتی و همکاری علیه رژیم ایران و گروه‌های تروریستی آن در منطقه است».

کوخاوی افزود: «ارتش اسرائیل با قدرت تمام طرح‌های عملیاتی علیه تهدیدهای ایران را به پیش می‌برد. در جریان گفتگوها توافق کردیم که باید همکاری و برنامه‌های عملیاتی و خود علیه رژیم ایران و نیروهای تروریستی آن در منطقه را تسریع کنیم.
+97
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  همتون با هم هیج ....بر علیه ایران نمیتوانید ..... همانطور که در افغانستان از پس چند طالیبان شپشو نیامدید . اون ....هم نزنید. ایران همیشه پارس و خلیج هم همیشه پارس . شتر در خواب بیند پنبه دانه
  47
  3
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  جون .....بمون و باز تو سایت ایرانیان انگلستان کامنت بذار. کمتر از یکماه دیگه. باشه؟ نری قایم شیا. بمون.
  1
  34
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  sara_moshiri - برلین، آلمان
  تو که همجنس بازی. دنبال چی میگردی ؟
  6
  0
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  2023Azadi - لینز، اتریش
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  شهردارى اینجا به .... مثل تو نیازمنده صددرصد حقوقتم بیشتره از اونیه که الان تو ایران دارى از اینو اون میخورى تازه بیمه هم میشى 😉
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هروقت امریکا و اسرائیل بخواهند به پایگاه ها و مکانها سپاه پاسدران حمله کنن خاطر جمع باشید همین خامنه ای غیرت صدام حسین و سرهنگ قذافی و حسنی مبارک مصر را نخواهد داشت بماند در ایران , انها تا زمان دستگیریشان در کشورهایشان ماندن . ولی خامنه ای حتما" به یکی از این کشورها روسیه یا چین و یا ونزوئلا پناهنده خواهد شد.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.