عملیات گسترده پلیس آلمان علیه اسلامگرایانی که در دریافت کمک های نقدی کرونایی تقلب کرده اند

دویچه وله:پلیس آلمان ۵۹ مرکز اسلامی در شش ایالت آلمان را مورد تفتیش و بررسی قرار داد. دلیل این عملیات ظن تقلب درمورد این مراکز در دریافت کمک‌های نقدی از دولت در ارتباط با همه‌گیری کرونا بوده است.

در شش ایالت برلین، برندنبورگ، نوردراین وست‌فالن، بایرن، بادن وورتمبرگ و زاکسن آلمان ۵۹ مرکز اسلامی مورد تفتیش و بازرسی پلیس قرار گرفت.

به گزارش روزنامه بیلد، این تفنیش‌ها علیه افرادی متعلق به طیف اسلامگرایان بوده است. این افراد مظنون هستند که "به ناحق و بدون داشتن شرایط" برای گرفتن کمک‌های دولتی کرونا درخواست داده‌اند. دستور بازداشت برای متهمان اما صادر نشده است.

در سال‌های گذشته چند عملیات تفتیش و بازرسی علیه گروه‌های اسلامگرای افراطی به ظن کمک مالی به تروریسم و نیز تقلب در گرفتن کمک‌های کرونایی انجام شده است.

در برلین این موضوع تایید شده که اسلامگرایان افراطی در موارد متعددی بسته‌های کمک‌ مالی کرونا از دولت دریافت کرده‌اند. روزنامه زوددویچه در مارس ۲۰۲۱ در این باره گزارش داد.

در این گزارش یک سخنگوی دادستانی گفت: «در شمار زیادی از موارد، دوائر مربوطه توانستند به موقع مبالغ دریافتی را ضبط کنند.»
مسجد فصلت و ظن تقلب در دریافت کمک کرونایی
در سال‌های گذشته حداقل ۶۰ کیفرخواست از سوی دادستانی به دلیل ظن حمایت مالی از تروریسم صادر شده است. مسجد "فصلت"در برلین متعلق به انجمن منحل‌شده "فصلت" که عامل حمله تروریستی میدان برایت‌شاید در آن رفت و آمد می‌کرد هم توانسته بسته کمک کرونایی دریافت کند.

شامگاه دوشنبه ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۶ یک کامیون با ورود به بازار کریسمس در میدان "برایت‌شاید" برلین، باعث مرگ ۱۲ نفر و جراحت صد تن دیگر شد.

در موارد دیگری اشخاص حقیقی متعلق به طیف اسلام‌گرایان افراطی توانسته‌اند کمک‌های کرونایی پنج رقمی از دولت دریافت کنند.

بیش از دو سال است که یک گروه ویژه به نام "تاج" در پلیس جنایی برلین راه‌اندازی شده که بر تقلب در دریافت بسته‌های کمک فوری کرونایی دولتی از سوی گروه‌های تندروی اسلامگرا متمرکز است.
+41
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.