پارلمان اروپا ارتباط مستقیم خود را با جمهوری اسلامی ایران «تا اطلاع ثانوی» قطع کرد

 پارلمان اروپایورونیوز: روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا می‌گوید تا اطلاع ثانوی ارتباطات و گفتگوهای مستقیم میان این نهاد اروپایی و جمهوری اسلامی ایران قطع می‌شود. خانم متسولا همچنین با اشاره به سرکوب خشونت‌آمیز معترضان در ایران تاکید کرد که «اروپا چشمان خود را روی معترضانی که چشم امید به ما دارند، نخواهند بست.»

رئیس پارلمان اروپا همچنین ضمن انتقاد از صدور حکم اعدام برای معترضان ایرانی از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست که هرچه سریعتر این روند را متوقف کنند. خانم متسولا ضمن استقبال از اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی تاکید کرد که نمایندگان پارلمان در همین راستا تصمیم گرفتند تا اطلاع ثانوی هیچ تماس مستقیمی میان پارلمان اروپا و همتایان رسمی در ایران برقرار نکنند. رئیس پارلمان اروپا در بخش دیگری از سخنرانش از مردم افغانستان نیز حمایت و تاکید کرد که پارلمان اروپا به مردم این کشور و نه به رهبران طالبان متعهد است. خانم متسولا همچنین در ادامه افزود: «پارلمان اروپا تا زمانی که زنان افغان به جایگاه شایسته خود دست نیابند، به شنیدن صدای آنها ادامه خواهد داد.»

رئیس پارلمان اروپا همچنین ویدیویی از سخنرانی خود را که به اعتراضات ایران پرداخته بود در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشته و هشتگ «زن، زندگی، آزادی» را هم به زبان فارسی در پایین توییت خود قرار داده است. 

از زمان آغاز اعتراضات سراسری در ایران، نهادهای اروپایی، تحریم‌هایی را علیه مقام‌ها و برخی از نهادهای جمهوری اسلامی ایران وضع کرده و از تهران خواسته است تا به سرکوب خشونت‌بار معترضان پایان دهد.
+268
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خاک تو سرتون. هنوز ارتباط داشتین؟!
  3
  58
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خانم متسولا همچنین در ادامه افزود: «پارلمان اروپا تا زمانی که زنان افغان به جایگاه شایسته خود دست نیابند، به شنیدن صدای آنها ادامه خواهد داد.»!!!!بمیرم براتون که اینقدر دلرحمین! با خر که طرف نیستین، جای عشوه آمدن معاملات بازرگانی با آخوند رو تعطیل کنید.
  2
  48
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  به زنان و دختران کشورمون داره تو زندانها تجاوز می‌شه. باید هر چی زودتر یه هماهنگی برای گرفتن کلانتری‌ها و چند تا پادگان بشه . برای نبرد مسلحانه. خیلی از ما ایرانیها اگه هماهنگ بشه حاضریم بیایم فقط برای مردن. این شورای رهبری نباید دست رو دست بگذاره. الان که تو کردستان نبرد داره گرم می‌شه وقتش هست که شهر‌های بزرگ شروع کنن. و اول از همه باید زندانیان رو آزاد کرد.خود اونها شمار زیادی هستن که ملحق میشن به مردم
  2
  50
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  پول بچه ملاهارو فریز کن بیشرف. پول توله‌های اینا رو فریز کن بهره اش رو هم فریز کن ساختمان هاشون قایقهای تفریحی و هرچی دارند. اینا فیلمه اینا ترسشون اتمه. بیشرفا میخوان ایران رو مثل لیبی کنن. اگر راست میگید الان تمامی توله‌های اینا رو دستگیر و حساب رسی کنید. اونوقت دو حالت داره یا باید فرار کنن یا با قیام مردم در داخل روبرو بشن. اروپاییها خیلی کثیف کاسب و دورو هستند. من وقتی شروع به دستگیری فلگی آقازاده‌ها کردن باورشون میکنم.
  3
  46
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  باز مسخره بازی و بازی با کلمات شروع شد. ارتباط مستقیم! حالا فرقی میکنه برای مردم ایران که مستقیم باشه یا غیر مستقیم؟؟
  3
  42
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اخوند پیر جنایتکار بی حیا حضرت شیطان خامنه ای رجیم , زمان بزن و در رو تمام شده از سایه سر تکنولوژی و امکانات خبر رسانی , دنیا همچون دهکده کوچکی شده که هر عمل خوب و بد را فورا" به دست همه میرسد. پس متاسف نیستم برایت که با زور و کشتوکشتار نمی توانید به حکومت پست اخوندی ادامه حیات دهی , بفرما قدرت را دو دستی تحویل مردم بده تا بیش از این رسوا نگردید !
  2
  38
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  solswe - مالمو، سوئد

  ولی ارتباط غیر مستقیم برقراره ! ، چند روز دیگه یه نایاک اروپایی بهمراه چند نون خور دیگه اضافه میشه ، مثل مسخره بازی رابطه ایران و آمریکا ، این به اون پیغام بده اون به این ، اروپایی ها همیشه یه روزنه برای خودشون تو بدترین حالت روابط بین الملل باز میزارن .
  2
  36
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  همچنان اعلام کرد با اخرین اخوند زنده در ایران هم مذاکرات را ادامه میدهیم
  0
  0
  دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.