سنگین‌ترین شکست ایران در تاریخ جام جهانی: انگلیس شش گل به تیم ملی زد

بی بی سی: تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی را با شکستی سنگین آغاز کرد و با دریافت شش گل از تیم ملی فوتبال انگلیس سنگین‌ترین شکست خود در تاریخ جام جهانی را تجربه کرد.

در اولین بازی از گروه دوم جام جهانی تیم ملی انگلیس موفق شد شش بر دو ایران را شکست دهد. برای انگلیس جود بلینگام، باکایو ساکا (۲ گل)، رحیم استرلینگ، مارکوس رشفورد و جک گریلیش گل زدند و گل‌های ایران را هم مهدی طارمی وارد دروازه انگلیس کرد.
نخستین بازی تیم ملی فوتبال ایران در برابر تیم انگلیس در حالی در قطر آغاز شد که اعتراض‌ها در ایران ادامه دارد و خشونت‌ شدید حکومت در برخورد با معترضان، بر روی حضور ایران در جام جهانی سایه افکنده است. پیش از این بازی احسان حاج‌صفی، کاپیتان ایران نیز با معترضان در ایران ابراز همدردی کرده بود.

در دقایق پایانی بازی ایران و انگلیس، تماشاچیان حاضر در ورزشگاه به شکل گسترده‌ای علی کریمی را تشویق کردند. علی کریمی از جمله ستاره‌های سابق تیم ملی است که در دو ماه گذشته به شکل قابل ملاحظه‌ای از اعتراض‌های ایران حمایت کرده است. در ایران نیز ویدئویی توسط «وحید آنلاین» منتشر شده که اعتراض به تیم ملی را در خیابان‌های پایتخت نشان می‌دهد. در این ویدئو پرده‌ای دیده می‌شود که بر رویش نوشته شده: «پات روی خون لیز نخوره.» در توضیح ویدئو آمده که این پرده همزمان با نخستین بازی ایران در جام جهانی در بزرگراه حکیم در تهران نصب شده است.

کارلوس کی‌روش تیم ملی فوتبال ایران را با ترکیب غافلگیرکننده به زمین فرستاد.

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی، علیرضا جهانبخش، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی طارمی، روزبه چشمی، علی کریمی، مجید حسینی و احمد نوراللهی بازیکنان ترکیب ثابت ایران بودند.

حضور چشمی، میلاد محمدی و علی کریمی و نبود شجاع خلیل زاده و محمد کنعانی‌زادگان از نکات ویژه این ترکیب بود. همچنین می‌توان به نیمکت‌نشینی سعید عزت‌اللهی و سردار آزمون روی نیمکت اشاره کرد؛ بازیکنانی که کی‌روش معمولا آن‌ها را در ترکیب اصلی قرار می‌داد.

تیم ملی فوتبال انگلیس هم بازی را با ترکیب جردن پیکفورد، لوک شاو، جان استونز، هری مگوایر، کیران تریپیر، دکلین رایس، میسون مانت، جود بلینگام، بوکایو ساکا، هری کین و رحیم استرلینگ آغاز کرد.

گرث ساوتگیت آرایش ۱-۳-۲-۴ را برای این مسابقه انتخاب کرده بود. تا ساعاتی پیش از شروع بازی احتمال استفاده او از سیستم ۳-۴-۳ هم مطرح بود اما سرمربی انگلیس تصمیم گرفت از کین در مرکز خط حمله و از ساکا، استرلینگ و مانت پشت مهاجم خود استفاده کند.

در خط دفاع و مرکز خط میانی غافلگیری خاصی در ترکیب انگلیس دیده نمی‌شد. تریپیر، استونز، مگوایر و شاو از راست به چپ ور خط دفاع بازی می‌کردند و رایس و بلینگام در مرکز خط میانی قرار گرفتند.
تیم ملی انگلیس: زانو می‌زنیم اما نمی‌توانیم بازوبند «یک عشق» را ببندیم
یکی دیگر از نکات ویژه این مسابقه این بود که بازیکنان تیم ملی انگلیس پیش از شروع بازی با ایران زانو زدند. گرث ساوتگیت سرمربی انگلیس قبل از بازی گفته بود: «این چیزی است که ما به عنوان یک تیم پشت آن می‌ایستیم و مدت طولانی است این کار را کرده‌ایم.»

از زمان کشته شدن جورج فلوید در بازداشت پلیس آمریکا در تابستان دو سال پیش، بازیکنان تیم ملی انگلیس در تمام بازی‌های خود در اعتراض به نژادپرستی زانو زده‌اند. فیفا از تیم های حاضر در جام جهانی خواسته از هر گونه نمایش سیاسی پرهیز کنند.

ساعاتی پیش از شروع بازی، فدراسیون‌های فوتبال چند کشور اروپایی از تصمیم فیفا اظهار تاسف کرده‌اند که کاپیتان‌هایشان نمی‌توانند بازوبند موسوم به «وان لاو» را ببندند.

در این بیانیه آمده که این فدراسیون‌ها در ماه سپتامبر به فیفا اطلاع دادند که کاپیتان‌هایشان این بازوبند را خواهند بست: «فیفا به روشنی گفته که اگر کاپیتان‌های ما این بازوبند را در زمین مسابقه ببندند با محرومیت ورزشی روبرو می‌شوند.»

«ما آماده ‌ایم جریمه نقدی معمول برای تخلف از مقررات لباس ورزشی را بپردازیم و تعهد جدی به این بازوبند داریم. اما نمی‌توانیم بازیکنانمان را در شرایطی قرار بدهیم که ممکن است اخطار بگیرند با حتی مجبور به ترک زمین بازی شوند.»

دو جمعیت حقوق اقلیت‌های جنستیی در بریتانیا این تصمیم فیفا را محکوم کرده و آن را «سوءاستفاده از قدرت» خوانده‌اند.
تعویض بیرانوند
مهم‌ترین اتفاق بازی در دقایق آغازین تعویض اجباری ایران در درون دروازه بود. برخورد شدید بیرانوندو مجید حسینی پس از آنکه دروازه‌بان ایران با توپ ارسال سریع کین را دفع کرد، باعث مصدومیت مرد شماره یک تیم ایران شد.
بیرانوند و کادر پزشکی ایران برای ادامه حضور بیرانوند در بازی تلاش زیادی کردند، بیرانوند هم گرچه یک بار از روی زمین بلند شد و به بازی ادامه داد اما سرانجام به کادر فنی اعلام کرد که قادر به ادامه بازی نیست و حسین حسینی، دروزاه‌بان باشگاه استقلال جای او را در چارچوب دروازه گرفت. پیش از این به نظر می‌رسید که امیر عابدزاده دروزاه‌بان دوم تیم ملی ایران است.
نیمه وحشتناک برای ایران
تیم ایران با نمایشی به شدت ضعیف سه گل از انگلیس در نیمه اول دریافت کرد. برای انگلیس جود بلینگام، بازیکن ۱۹ ساله دورتموند در دقیقه ۳۵ و در نخستین بازی ملی خود گلزنی کرد.

پس از او باکایاکو ساکا در دقیقه ۴۳ و رحیم استرلینگ در دقیقه نخست وقت‌های تلف شده نیمه اول گل زدند. داور بازی در نیمه اول ۱۴ دقیقه وقت اضافه گرفت.
نیمه اول درحالی با ۳ گل به سود انگلیس به پایان رسید که بازیکنان ایران به ندرت موفق به حفظ توپ برای دقایقی متوالی شدند. این شاید ضعیف ترین ۴۵ دقیقه نمایش فنی ایران با کی‌روش در تمام بازی‌های جام جهانی بود.

انگلیس در نیمه اول چهره یک مدعی جدی قهرمانی را داشت و به خصوص روی ارسال از کناره ها بسیار موثر عمل می‌کرد.

گل اول و دوم انگلیس روی ارسال های بلند به دست آمد و تک تک بازیکنان این تیم در نیمه اول نمایش خوبی داشتند.
ایران ۱۸ درصد بازی توپ را در اختیار داشت، هیچ کرنری نزد، فقط یک ضربه به دروازه انگلیس زد که در چارچوب نبود، ۹ بار خطا کرد و چهار کرنر داد. برای مقابله با تیمی که به بازی هوایی شهرت تاریخی دارد، تیم ایران در هر زمینه‌ای بیش از حد انتظار ضعیف بود.
شروع نیمه دوم با سه تعویض
ایران نیمه دوم را با سه تعویض شروع کرد. محمد حسین کنعانی‌زادگان، سعید عزت‌اللهی و علی قلی‌زاده به جای چشمی، کریمی و جهانبخش وارد زمین شدند تا کی‌روش بخواهد به نوعی اشتباهات در ترکیب ابتدایی را پوشش دهد.

سیستم ایران با این تعویض ها تغییری نکرد و درواقع موضع برای کی‌روش، نمایش ضعیف بازیکنان تعویض شده بود.
ادامه نمایش ضعیف ایران
ایران به رغم تعویض‌هایش در ادامه بازی هم عملکرد مناسبی نداشت و سه گل دیگر از انگلیس توسط ساکا و رشفورد و گریلیش خورد و مهدی طارمی با زدن دو گل فقط توانست کمی فاصله را نزدیک‌تر کند.

ایران در ضعیف ترین نمایش خود در ادوار مختلف جام جهانی، در حالی ۵ بر یک مقابل انگلیس شکست خورد که در جریان بازی به ندرت توانست راهی برای ایجاد اختلال در بازی با توپ انگلیس و طراحی حملات این تیم شود.

تعویض های کی‌روش در نیمه دوم همگی برای جبران مشکلات فنی تیم ایران بود اما عملا ایران در نیمه دوم هم پیشرفت فنی نداشت.
تک تک عناصر هجومی انگلیس نمایش درخشانی در این بازی داشتند و بارها خط دفاع ایران را دچار مشکل کردند. ایران با مالکیت کمتر از ۲۵ درصد در این بازی، به ندرت توانست به محوطه جریمه انگلیس برسد.

شکل بازی ایران نشان داد که به احتمال زیاد در بازی دوم تغییرات زیادی در ترکیب ایران ایجاد خواهد شد. تیم ملی ایران در بازی بعدی روز جمعه با ولز بازی خواهد کرد.
+242
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  نوش جونشون !
  18
  194
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  شیش شیش شیشتاییا ، از این به بعد و بعد از نیم قرن ممکنه ، شیشتاییهای استقلال بفراموشی سپرده بشه !
  25
  163
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  eshgh va mehrabani - فارسی، دانمارک

  تیمه اخوند رئیسی عضو هیئت مرگ با شکستی مفتضح به خاک افتاد. پیشنهاد می کنم به تیمه فوتبال خود را پناهنده کشورهای غربی کنند و بگویند با وعده پول پیشه رئیسی رفتیم و شکر خوردیم و ما را ببخشید ای مردم ستم دیده ایران
  18
  165
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  هم تو قطر بد جور باختن هم تو ایران و تاریخ فوتبال ایران. دماغ که اول کار به فنا
  18
  178
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Aztek - قم، ایران

  شکت مفتضحانه تیم آخوند های ایران را به پیشگاه مردم انقلابی ایران تبریک میگم .
  94
  168
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Darknet - لندن، انگلستان

  شکست ایران؟شکست ایران؟ این تیم جمهوری اسلامیه و به ایران هیچ ربطی نداشت. اینها رو به ما نچسبونید. این یک تو دهنی به جمهوری اسلامی بود. به مردم ایران تبریک میگم که طرفداران جمهوری اسلامی باختن و نتونستن پیراهنشون رو بالا بزنن که زیرش نوشته اطلاعت از رهبری(دیکتاتوری) رمز پیروزی!
  17
  162
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  koros_nl - امستردام، هلند

  هیچ وقت انقدر از باخت تیم فوتبال حکومتی خوشحال نشدم
  16
  171
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  منصور موسوی میر پنج - منچستر، انگلستان

  این نتیجه تیمی است که پشتوانه مردمی ندارد.
  24
  155
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  کیخسرو - کلن ، آلمان

  ۶ تا گل خورده رو ببرید بعنوان تحفه واسه آیت الله قتل عام و علی چلاق!
  28
  161
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دوشنبه - تهران ، ایران

  هم میهنان درود، به نظر شما برای ما برد یا باخت اینها اهمیتی داشت ؟! منظورم تیم نماینده ملایان اشغالگر میهن است؟! . تمرکز فقط سرنگونی اشغالگران ✌️ملایان عمروعاص زاده بدانید، مردم ایران زمین امروز به مانند عقابی تیزبین و شیری خروشان فقط به مرگ شما و پیروزی انقلاب ملی نوین می‌اندیشند و در کارزار تا پایان هستند ✋✌️#زن_زندگی_آزادی
  66
  119
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  شیش تایی بی ناموس / برگرد برو به پابوس
  23
  154
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  فوتبال نبود خرس وسط بود ،بازیکنان تیم ایران دور خودشون میچرخیدند راحت لایی میخوردند و پاس اشتباه میدادند
  12
  137
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Allen1983 - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  تیم ملا بود بجای تیم ملی 😂😂😂. کاش تو جنگ مرده بودید
  9
  48
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  Lincoln - کورنوال، انگلستان

  از هر کسی با هر درجه و مقامی باید به اندازه خودش انتظار داشت، تمام بازیکنان تیم ملی محترم هسنتد، همین که سرود ملی خر در چمن جمهوری داعشی اسلامی تکرار نکردن یه عالمه ارزش داره، نشست بعد هم از بازی هم کاپیتان تیم سطل آب ... رو سران حکومت خالی کرد،معلوم نیست چه اتفاقی براشون بیفته وقتی بر میگردن،.با بودجه ای که در اختیار تیم ملی هست و شرایط کنونی خیلیم خوب بازی کردند.دمتون گرم
  35
  12
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  اصحاب کهف - کلن، آلمان
  تیم که اون باشه مفسراشم شما دلقکایید!!
  18
  15
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  venus100 - تهران، ایران
  شماها مایه ننگ مردم هستین ,چون اگر از جنس مردم بودین شرکت در جام جهانی رو تحریم میکردین کاش یک جین دواده تایی گل می خوردین . درس انسانیت و شجاعت رو از علی کریمی یاد بگیرین .
  51
  48
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  shirzan - برلین، آلمان

  این ها پیش از این باخت، شرف شون رو به مردم ایران باخته بودند
  5
  55
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  دم انگلیس گرم که دو رقمی نزد که رییسی بتونه بشمره
  8
  61
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران
  امیدوارم به حرمت خون تمام شهیدان راه آزادی از ۱۳۵۸ تا هم اکنون تمامی کشتارها اعدام ها ترور ها کشتار آبان ۹۸ هواپیمای اوکراینی کشتار بی رحمانه این ۶۷ روز و خون پاک امثال حمیدرضا روحی ها همه شون تک تک شان دو بازی باقی مانده را هم این تیم ملی آخوندهای بچه باز باز هم بباز و نتواند ببره . چون ملت ایران از شمال تا جنوب از غرب تا شرق از این نامردی ها از این کشتار بی رحمانه ناراحتند.
  11
  24
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  ساتراپ11 - تهران، ایران

  اگر تیم ایران می برد حداقل چند میلیون به خیابان می آمدند،، . با این طرز انقلاب کردنتان به خودمان گل می‌زنیم!!!
  54
  10
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  واقعا افتضاح بود. تیمی که در دور‌ه های قبل مقابل اسپانیا و آرژانتین نتیجه خوبی گرفت. اینطور افتضاح بالا آورد. این نتیجه دور از دسترس نبود چرا که تیمی که ۳ مربی عوض کرده و فساد در تمام ارکان مدیریتی آن به خصوص ورزش نفوذ کرده این نتیجه دور از انتظار نبود. این تیم حمایت مردمی هم نداشت که یکی از عوامل اصلی است.
  4
  38
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Herzl - امستردام، هلند

  قرار شد به شماره یار دوازدهم رئیسی دوازده تا گل بخوریم اما برادران غیور انگلیسی گفتند به اندازه سواد رئیس جمهورتان بیشتر گل نمیزنم چون غیر قانونی است . خدا را شکر این یک دفعه سواد رئیس جمهور به دردمان خورد از این بدتر کنفت نشدیم . یار دوازدهم سلام علیکم.
  3
  36
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  اگر به اندازه یک ارزن شعور داشتن و برای مردمشون ارزش قائل بودن به دیدن رئیسی قاتل نمی رفتن. به دلیل سرپیچی, رفتن به جام جهانی لغو میشد و بزرگترین آبروریزی برای حکومت ولایی در جهان رقم میخورد. دریغ از یک ارزن شعور و مردم دوستی.
  6
  43
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  eshgh va mehrabani - فارسی، دانمارک

  چرا این سایت خبری اعتراضات در بازی را پوشش نمی دهد. شعارهای تماشاگران فوتبال در استادیم را هم خبر رسانی کنید لطفا.
  6
  38
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  bahonar - اسکیلستونا، سوئد

  اینها اگر بازی نمی‌کردند و روی زمین چمن مینشستند، طبقه قانون فیفا بازی ۳ بر صفر به نفع تیم مقابل اعلام میشد که خیلی‌ بهتر و ابرومندانه تر از ۶ بر ۲ هست
  6
  30
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  رییس جمهور ۶ کلاسه ، خواهان ۶ گل افتخاری بود ، شانس اوردیم‌که دیپلمه نبود
  3
  17
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان
  خاک بر سر تک تکنون. اگه ذره ای شرف داشته باشید باید بعد از شنیدن این همه بیشرف بیشرف گفتن تماشاچیا جل و پلاستونو جمع کنید و برگردید. ناگفته نماند شماها شرف را خورده و حیثیت را قی کرده اید. خاک بر سرتون
  4
  13
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  التهابات درونی خودتان سر فوتبالیست های هیچکاره خالی نکنید. باز هم اشتباه!؟ دشمن جای دیگر بیدار است و همچنان به حقوق شما تعرض میکند.بدون کوچکترین شکی دشمن اصلی اعتقادات مذهبی شما و یا پدران شماست و فوتبالیست ها هم قربانی همین تعلیم و تربیت نکبت اسلامی هستند. این ها را رها کرده و به اصل بپردازید
  0
  3
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  samisan - توکیو، ژاپن
  این طارمی پاچه خوار را بیرون کنید درست میشه این بی ناموس خبرچین و ادم فروش هست
  2
  3
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  samisan - توکیو، ژاپن
  همه در استادیوم طارمی بیشرف و بی ناموس فریاد بزنید
  4
  3
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  shoppersian - اصفهان، ایران
  خیلی خیلی عجیبه وجود آدم هائی که از ایرانی بودن فقط فارسی حرف زدنش را یدک میکشند و به تمام داشته های مملکتشون اهانت میکنند و حاضرند دشمن یا رقیب مملکتشون پیروز بشه حتی به قیمت نابودی میهن مادری ، در تمام تاریخ بشر چنین حجم از وطن فروشی که فقط یاد گرفتن در مقابل کسی که کمترین تفاوت فکری با اونها داره شعار بدن بی شرف بی شرف بی سابقه است
  6
  3
  ‌سه شنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.