طرح «ساکت کردن» حامد اسماعیلیون در جلسه محرمانه جبهه پایداری

ایران وایر: «ایران‌وایر»، به محتوای جلسه اخیر تعدادی از اعضای جبهه پایداری دست یافته که در آن اعضای این تشکیلات تندرو، از لزوم سرکوب و فرونشاندن اعتراضات مردمی سخن گفته‌اند. در این جلسه، دو تن از اعضای جبهه پایداری به نقش پررنگ «حامد اسماعیلیون» در اعتراضات خارج از ایران اشاره کرده و می گویند که او (اسماعیلیون) را باید «ساکت» کرد.

در این جلسه گفته شده است که بخشی از اصولگرایان، نحوه مدیریت جبهه پایداری را عامل اعتراضات و اتفاقات اخیر می‌دانند و قصد دارند تا جبهه پایداری را در نهادهای تصمیم‌ گیرنده جمهوری اسلامی، تضعیف کنند.

به گفته منبع اختصاصی «ایران‌وایر»، در این جلسه «نصرالله پژمانفر»، «محمود نبویان»، «میثم نیلی»، «علی خضریان» و «وحید یامین‌پور» حضور داشته‌اند.

محمود نبویان، نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰مجلس، در این جلسه از طرحی برای قلع و قمع سلبریتی‌ها سخن گفته و در بخشی از سخنان خود با اشاره به حامد اسماعیلیون، مدعی می‌شود که او وابسته به سازمان مجاهدین است و باید پیش از این «ساکت» می‌شد.
دو تن از اعضای جبهه پایداری به نقش پررنگ «حامد اسماعیلیون» در اعتراضات خارج از ایران اشاره کرده و می گویند که او (اسماعیلیون) را باید «ساکت» کرد.نبویان در این جلسه می‌گوید که اقدامات اسماعیلیون در خارج از کشور از این جهت مهم است که او کاملا برنامه‌ریزی شده و حساب شده عمل می‌کند و موتور دوم اعتراضات داخلی شده است.

فرد دیگری که هویت او مشخص نیست در این جلسه می‌گوید: «ما هم در مقابل اسماعیلیون دست بسته نیستیم، هم امکانات داخلی داریم و هم خارجی.»

اعضای حاضر در این جلسه، منظور دقیق خود را از «ساکت» کردن حامد اسماعیلیون بیان نکرده‌اند.

اما وحید یامین‌پور، معاون جوانان وزیر ورزش دولت رئیسی، اخیرا در توییتی مدعی شد: «مسعود و مریم رجوی با چهره اسماعیلیون و نازنین بنیادی بازگشته‌اند و همان الگوی خشونت‌بار سال ۶۰ را تکرار می‌کنند. با این تفاوت که خانه‌های تیمی را در جایی مثل توییتر سازماندهی کرده‌اند و فرمان عملیات مهندسی را، از سعودی اینترنشنال صادر می‌کنند.»

محمود نبویان در بخش دیگری از سخنان خود این جلسه می‌گوید که از ابتدا، نزدیکی چهره‌های جبهه پایداری به دولت و رییس جمهور، و نفوذ در دستگاه‌های تصمیم‌ساز برای بسیاری از اصولگرایان قابل تحمل نبود، و حالا آقایان به بهانه «اغتشاشات»، در جهت حذف پایداری لابی می‌کنند.

نبویان در ادامه افزوده است: «باید دستور کار مشخصی تعریف شود و تمامی دوستان و افراد نزدیک به پایداری، از مراکز و ادارات گرفته تا رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، با هر ابزاری که در اختیار دارند در جهت آرام کردن شرایط کشور و پایان دادن به اغتشاشات، تمام تلاش خود را بکنند.»

نبویان در این جلسه می‌گوید: «امثال قالیباف در مجلس و ضرغامی در دولت، که مدت زیادی است مترصد فرصتی برای پایین کشیدن جبهه هستند، قوه‌قضاییه هم با رقبا همکاری می‌کند.»

محمود نبویان پیش از این، سخنان توهین‌آمیزی در مورد معترضان بیان کرده و گفته است: «آن‌ها نجاسات، کف روی آب، آدمکش، رضاخانی، هوسران و فاسد هستند. سران اصلاحات مدافعان اصلی آشوبگران و اغتشاشگران، و مدافع افرادی هستند که ضد اسلام، ضد شیعه و ضد ایران هستند.»

اعضای جبهه پایداری، تاکنون تندترین موضع گیری‌ها را در خصوص اعتراضات مردم ایران و رخداد‌های اخیر داشته و خواستار برخورد حداکثری با معترضان شده‌اند.

جبهه پایداری چندین بیانیه تند در مورد اعتراضات اخیر منتشر کرده و اعضای این تشکل در گفت‌وگو‌های رسانه‌ای، هر نوع مماشات با معترضان را رد کرده و از مسوولان قوه‌قضاییه خواسته‌اند با معترضان برخورد قاطع کنند.

۱۵آبان ۱۴۰۱، بیانیه‌ای با امضای ۲۲۷ نفر از نمایندگان مجلس یازدهم منتشر شد که در آن معترضان «محارب» خوانده شدند. در این بیانیه از قوه‌قضاییه خواسته شد که حکم «قصاص» (اعدام) را در مورد آنان اجرا کند. اما پس از انتشار این بیانیه، بسیاری از نمایندگان مجلس اعلام کردند که چنین بیانیه‌ای را امضا نکرده‌اند و در نهایت مشخص شد که این نامه با تلاش اعضای جبهه پایداری منتشر شده و تنها نمایندگان سمپات این جبهه آن را امضا کردند. حتی خبرگزاری «تسنیم» وابسته به سپاه پاسداران اعلام کرد که امضای نمایندگان جعل شده است.

رهبر معنوی جبهه پایداری، «محمدتقی مصباح یزدی»، تندروترین مجتهد و از مروجان خشونت برای حذف مخالفان در جمهوری‌اسلامی است، که دی ماه دو سال پیش درگذشت. اعضای جبهه پایداری که از نزدیکان مصباح به شمار می‌آمدند، حتی پیش از تاسیس این تشکیلات، از اقدامات خشونت‌آمیز مانند قتل‌های محفلی کرمان، حمله به بیت آیت‌الله «منتظری»، همدستی در قتل‌های زنجیره‌ای، تا تخریب حسینیه دراویش گنابادی را در پرونده خود دارند.
+8
رأی دهید
-223

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  فعلا اسلحه و پول دست این حرام لقمه هاست و یکه تازی میکنند ولی باید بدانند آن روز نزدیک است که همه ایرانیان خارج و داخل دست در دست هم بدهند و شما را خلع سلاح کنند و به مجازات برسانند .
  4
  120
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ali51reza - وستروس، سوئد

  آغ سید علی میبینم آنچنان تو دهنی از ملت بزرگ ایران خوردی که گیج هستی نمیدانی چه باید بکنی این تازه اولش است ضحاک کودک کش شب دراز است و حکایت همچنان باقی.
  2
  80
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  به امید حق و بزودی این سیل بنیان کن و خروشان چنان همتون رو ساکت کُنه که پرنده های آسمون هم بحالتون گریه کنند ! اون روز زیاد دور نیست !
  3
  66
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ببینید اتهام زنی این اشغالهای نظام اخوندی چگونه همه را متهم میکنن , وحید یامین‌پور از یک سو تویتر و اینترنشنال را متهم به همکاری با سازمان مجاهدین میکند از سوی دیگر کسیکه به دنبال محکمه کردن عاملا" منهدم کردن هواپیمای اوکراین است تا حق خون فرزند و همسرش و دیگر سرنشینان بی گناه را که در این هواپیما به قتل رسیدن را بگیرد انگونه متهمش میکنن به اینکه حامد اسماعیلیون از افراد سازمان مجاهدین است . نظام اخوندی , از این دشمن دیرینه خود سازمان مجاهدین خیلی استفاده میبرد هرکه در دنیا مطرح شود به ضد نظام اخوندی مثل حامد اسماعیلیون و مسیح علینژاد فورا" ربطشان میدهد به سازمان مجاهدین . البته از گروهای دیگری مثل کومله و دمکرات نیز این استفاده ها را میبرد هم اینک که مردم ایران و بخصوص مردم کردستان برعلیه نظام اخوندی به خیابانها امده اند نظام اخوندی پایگاه و اردوگاهای کومله و حزب دمکرات که درخاک عراق مستقراند با موشک و پهپادهای جنگی مورد حمله قرار داده است در اردوگاها فقط زنان و کودکان هستند که نظام جنایتکار اخوندی انهارا هم هدف موشک و پهپاد قرار داده است.
  2
  58
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک
  آهای مردمی که این بی وجدان ها را با رای خود به مجلس فرستادید حال باید در برابر این بیشرف ها ساکت شوید و گردنتان را آماده طناب هایشان کنید واقعا جبهه پایداری برای مردم شمشیر را از رو بسته اند هرچند شمشیر هایشان برآن نیست اما دل هر انسانی را بدرد میاورد
  0
  16
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد
  این همه زدید و کشتید و قسردر رفتید ولی یک نفر وایساد جلوتون,برا خون خواهی عزیزانش, همه ما باید مثل حامداسماعیلیون باشیم, و نفس رژیم اسلامی و خائن ضد ایران را بگیریم.
  0
  19
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.