کانادا از تهدید جانی ده‌ها ایرانی مقیم این کشور توسط جمهوری اسلامی خبر داد

دویچه وله: سرویس اطلاعاتی و امنیتی کانادا از تهدید جانی ده‌ها ایرانی مقیم این کشور توسط جمهوری اسلامی خبر داد. این تهدیدها برای ساکت کردن ایرانیان مقیم کانادا انجام گرفته که با خیزش مردمی در داخل کشور همراهی کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) در گزارشی درباره تهدید جانی ایرانیان مقیم کانادا نوشت، سرویس اطلاعاتی و امنیتی کانادا در حال جمع‌آوری اطلاعات از افرادی است که از طرف عوامل جمهوری اسلامی مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

در بیانیه سرویس اطلاعاتی و امنیتی کانادا که در نیمه‌شب شنبه ۲۸ آبان در شبکه "سی‌بی‌سی" هم گزارش شده آمده است، این سرویس تهدیدها را "معتبر" می‌داند و "به طور جدی" آن را بررسی خواهد کرد.

رئیس اداره امنیت داخلی بریتانیا (MI5) هم روز چهارشنبه ۱۶ نوامبر اعلام کرد، کشورش از سوی تهران به عنوان یک "تهدید بالقوه" تلقی می‌شود. او همچنین تاکید کرد، تهدیدهای متعددی از سوی ایران در زمینه قتل و ربایش شهروندان بریتانیایی در سال جاری توسط نهادهای امنیتی این کشور خنثی شده است.

کن مک‌کالم گفت، سرویس‌های اطلاعاتی ایران تا کنون ۱۰ بار برای ربایش و یا کشتن اتباع بریتانیایی یا افراد مستقر در بریتانیا تلاش کرده‌اند.

کانادا به دلیل نقض حقوق بشر از جمله قتل مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله کرد که پیامدهای آن به خیزش مردمی ایران منجر شد مجموعه‌ای از تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و مورد غضب رژیم ایران قرار گرفته است.

دولت کانادا همچنین برای نخستین‌ بار سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده و ورود ۱۰ هزار عضو سپاه به خاک این کشور را ممنوع کرده است.

این تصمیم دولت کانادا به دنبال تظاهرات ۵۰ هزار نفری ایرانیان در شهر تورنتو و فشار انجمن خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی گرفته شده است.
+49
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Aztek - قم، ایران

  این مزدور هارو شناسایی کنین و برگردونین ایران تا ازشون پذیرایی کنیم.
  0
  24
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  دولت کانادا و انگلیس بخوبی سابقه همه ایرانی های مقیم کانادا و انگلیس را میدانند و لیست فک و فامیل اختلاسگران که در انگلیس و کانادا زندگی میکنندرا هم دارند و میتوانند این الیگارشهای جمهوری اسلامی رو مثل روسیه تحریم و حتی ثروتشان را مصادره کنند ولی فعلاً منتظرند تا مقام معظم رهبری قمبل قهرمانانه دوم را هوا کنه
  0
  22
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  کانادا پر از انگل زاده هاست، امیدوارم کانادا هر چه زودتر این کثافت ها رو بیرون کنه چون امکان ترور ایرانیان از طرف این قشر وجود داره
  0
  25
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.