رئیس فدراسیون بوکس ایران جمهوری اسلامی را «ناکارآمد و فاقد شرافت» خواند

 حسین ثوری می‌گوید از نظر قانونی و از نگاه اتحادیه جهانی بوکس، او همچنان رئیس فدراسیون بوکس استحسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی، روز شنبه در گفت‌وگویی با رادیو فردا بر همدلی با معترضان در ایران تاکید کرد و گفت که قصد بازگشت از اسپانیا به کشور را ندارد و می‌خواهد که صدای ملت ایران در مبارزه علیه بی‌عدالتی‌ها باشد.

آقای ثوری که برای مسابقات جهانی آلیکانته اسپانیا همراه تیم ملی جوانان ایران به اسپانیا رفته است، حکومت جمهوری اسلامی را «ناکارآمد» و مسئولان آن را «فاقد شرافت» خواند و گفت که او نیز همانند معترضان، خواستار ایران بدون جمهوری اسلامی است.

او که خود اهل استان سیستان و بلوچستان است، حکومت ایران را به تبعیض علیه قومیت‌های مختلف، از جمله بلوچ‌ها و عرب‌ها متهم کرد و اظهار داشت که اقوام ایرانی مانند رنگین‌گمانی کشور را به زیبایی ساخته‌اند، اما از داشتن یک زندگی خوب بی‌بهره‌اند.

وی تاکید کرد که دیگر نمی‌توانسته سکوت کند و نسبت به ریخته شدن خون کودکانی که صرفا مطالباتشان را بیان کرده‌اند بی‌تفاوت بماند.

گفت‌وگو با حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی
از آغاز اعتراضات کنونی در ایران که در واکنش به جان باختن مهسا امینی در گشت ارشاد تهران آغاز شد، بسیاری از چهره‌های ورزشی کشور ضمن همدردی با معترضان انتقادات شدیدی را متوجه حکومت جمهوری اسلامی کرده‌اند، اما این اولین موردی است که یکی از مدیران ورزش ایران به‌طور علنی از جمهوری اسلامی اعلام برائت می‌کند.

او به رادیو فردا می‌گوید که پس از وقایع روز هشتم مهر در زاهدان که به «جمعه خونین» شهرت یافته است، به‌خاطر اعتراضی که به جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی کرد، احضار و تهدید شد و اکنون نیز با ضمانت از کشور خارج شده است.

حسین ثوری همچنین گفت که به دستور مقامات ایران ناگزیر از همه اعضای تیم ملی بوکس جوانان ایران که به اسپانیا سفر کرده‌اند، وثیقه یک میلیارد تومانی دریافت کرده که تضمینی برای بازگشت آنها به کشور باشد، اما همه این وثیقه‌ها را پاره کرده و حالا اگر هر کدام آنها بخواهند در اسپانیا بمانند، مشکلی ندارند و به تصمیم شخصی خودشان بستگی دارد.

حسین ثوری دی ۱۳۹۶ به ریاست فدراسیون بوکس ایران رسید و پس از اتمام دوره چهار ساله ریاستش، برای چهار سال دوم نیز رای اعتماد مجمع را به دست آورده بود.

او در گفت‌وگو با رادیو فردا یادآور شده که از نظر قانونی و از نگاه اتحادیه جهانی بوکس، او همچنان رئیس فدراسیون بوکس است و خود را به جای جمهوری اسلامی، رئیس فدراسیون بوکس ایران آزاد می‌نامد.
+121
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  100Haloo - تهران، ایران

  دمش گرم باز، با این کارش یه از فحش خواهر و مادر به رهبر و طرفدارانش به رهبر چلاق داد
  4
  40
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه

  او که خود اهل استان سیستان و بلوچستان است، حکومت ایران را به تبعیض علیه قومیت‌های مختلف، از جمله بلوچ‌ها و عرب‌ها متهم کرد.چه تبعیضی؟؟ریاست فدراسیون برات کم بود؟؟اتفاقا تو این فقره سود کردی.والا الان تو بلوچستان اکثرفرماندارها ورئیس ادارات مهم از خود بلوچها هستن و دیگه مدیرپروازی اونجا نیست.بگم که مدیرپروازی مدیریه که از استان دیگه مثلا استان کرمان میره بلوچستان.
  50
  4
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Darknet - لندن، انگلستان
  حسین ثوری امروز تمام بیوگرافیش رو از ویکیشنری(ویکی پدیای ایران) حذف کرده. این از ترس مردم ایران و بخاطر جنایاتی که کرده در لابلای بوکسورهای با شرافت ایران خودش رو پنهان کرده و به اسپانیا پناهنده شده. این فرد اطلاعاتیه. این بی شرف رو باید بعد از سقوط رژیم ایران به کشور برای مجازات برگردونن. با رانت و فساد به ریاست فدراسیون بوکس رسید. در موردش حتما تحقیق کنید و بخونید یا متن زیر رو سرچ کنید تا با این پلید بیشتر اشنا بشید. حسین روحانی سرمربی تیم ملی کاراته: حسین ثوری با سواد صفر ورزشی رئیس فدراسیون بوکس شده است/ جامعه کاراته فقط نظاره گر اهانت‌های او بود.
  3
  3
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Darknet - لندن، انگلستان
  این کلاه بردار به سبک خاوری از دست مردم فرار کرد و حالا خودش رو می خواد لای مردم جا کنه که هم از این رژیم خورده باشه هم بعد از پیروزی مردم به ایران برگرده و به ریش ما بخنده. بعد از پیروزی مردم علیه رژیم جمهوری اسلامی به کشور برت میگردونیم و مجازاتت میکنیم بیشرف
  3
  4
  یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.