نشست امنیتی بین‌المللی هالیفاکس با شرکت حامد اسماعیلیون و مسیح علی‌نژاد

بی بی سی: نشست امنیتی بین‌المللی هالیفاکس، که به «داووس بین‌الملل» مشهور است، در دومین روز خود میزبان چند نفر از مخالفان سرشناس حکومت ایران بود.

حامد اسماعیلیون و مسیح علی‌نژاد، دو نفر از چهره‌های سرشناس مخالف جمهوری اسلامی، در این نشست دیدگاه‌های خود را برای حاضران بیان کردند.

نازنین افشین جم، فعال حقوق بشر نیز در کنار آقای اسماعیلیون حاضر بود.

حامد اسماعیلیون، از انجمن خانواده‌های جانباختگان هواپیمای اوکراینی گفت این خانواده‌ها به دنبال عدالت و حقیقت هستند. او افزود: «این روزها امید بزرگتری هم دارم و آن این است که بتوانیم به زودی در یک ایران آزاد محاکمه مسببان سرنگونی هواپیما را ببینیم.»

مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و از فعالان برجسته کارزارهای مخالفت با حجاب اجباری، هم گفت مخالفان برنامه‌هایی بهتر از حکومت ایران و طالبان برای اداره کشورهایشان دارند.

خانم علی‌نژاد گفت: «جمهوری اسلامی موفق بود که این قصه را به غرب بفروشد که اگر شما اپوزیسیون را به رسمیت بشناسید، ایران به لیبی یا سوریه دیگر تبدیل می‌شود. اما واقعیت این است که جمهوری اسلامی جنگی را علیه مردم خودش شروع کرده است.»

او افزود: «وقتی غرب آنها را تنبیه نمی‌کند، دلیل ندارد که از کشتن بیشتر مردم دست بکشند.»

در موج کنونی از اعتراضات سراسری ایران فعالیت‌های ایرانیان خارج از این کشور به طور بی‌سابقه‌ای بالا گرفته و تجمع‌های بزرگ و پرشماری برگزار شده است.

در هفته‌های اخیر جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، با مخالفان جمهوری اسلامی دیدار کرده‌اند.
مسیح علی‌نژاد چند سال است که در برخی کارزارهای مبارزه با حجاب اجبار نقش محوری داشتهحامد اسماعیلیون، که در فراخوان تجمع‌های هماهنگ ایرانیان خارج از کشور و همچنین تجمع عظیم برلین نقشی محوری داشته، با اشاره به کودکان کشته شده به دست ماموران حکومت ایران گفت: «از چه جور فشار و مذاکره‌ای حرف می‌زنید؟ آنها زبان دیپلماسی را نمی‌فهمند. آنها یک بازیگر معمول در عرصه دیپلماسی نیستند. باید قبول کنید که یک مافیا آن کشور را اداره می‌کند.»

تام کلارک، روزنامه‌نگار پرسابقه کانادایی، اداره نشست با مخالفان جمهوری اسلامی را در مجمع امنیتی هالیفاکس به عهده داشت.

آقای کلارک در معرفی مسیح علی‌نژاد به اشتباه اسم او را «احمدی‌نژاد» خواند، که با شوخی خانم علی‌نژاد مواجه شد.

او سپس گفت: «احمدی‌نژاد می‌خواست اسرائیل، مردم ایران و همجنسگرایان را نابود کند، اما علی‌نژاد ایران را پس می‌گیرد.»

این مجمع بین‌المللی از سال ۲۰۰۹ هر ساله در کانادا و با حضور مقام‌های دفاعی و امنیتی و همچنین شخصیت‌های سیاسی بلندپایه از حدود ۷۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا و پترو پروشنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین، از جمله مهمانان این دوره از نشست بودند.
+63
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  خدایا شکرت. سخنرانی خامنه‌ای رو دیدم. هیچوقت اینقدر ذلیل و بدبخت و مثل خر تو گل مانده ندیده بودمش !!. دم مردم ایران گرم ، جوان هایی که با دل شیر و دست خالی میان جلو این گراز‌های وحشی و گلوله میخورن. امیدوارم این کفتار کثیف دق نکنه بمیره و به دست مردم بیفته
  2
  30
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  100Haloo - تهران، ایران

  بابا این مادر فلان شده ها، یه اسلحه خالی دارن دمار از ملت ما در آوردن و حتی افتادن به کودک و بچه کشی، انوقت دنیا باور باید بکنه که اینها انرژی اتمی را بوای مصالح صلح آمیز میخوان، خانم مسیح علی نژاد، آقای اسماعیلیةن، زباناون خوبه ترجمه کنید بدین دست سردمداوان خارجی تا بفهمند کجا واستادن
  38
  16
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  آقای کلارک در معرفی مسیح علی‌نژاد به اشتباه اسم او را «احمدی‌نژاد» خواند، یارو اصلا نمیدونه داستان سر چیه وباچه کسی ملاقات میکنه بعد اسمش هست روزنامه نگار پرسابقه.بعد همین هم میاد نطق راجع به ایران میکنه که تحریم کنید وفلان کنید.شکرخداکه نادانهایی مثل این برسرکارند.
  17
  7
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  sabbas - لندن، انگلستان
  زنده باد قهرمانان راه آزادی ایران. به امید از بین بردن جمهوری تروریستی اسلامی برای همیشه. این جنایتکاران استاد داعشن. یادمون باشه اسلام هیچ سنخیتی با ایران و زن زندگ و آزادی نداره چرا که ایران را غنایم خود میدونن و زن را نصف مرد و وسیله جنسی و آزادی هم که یوختی!!! تا کی کتمان و دروغ و عربده کشی و شعارهای 100 من یه چس. تا کی در فقر و نداشتن و نکردن و نرفتن و نخوردن زندگی نکردن و تحمل مرگ تدریجی؟ آی بسیجیها آیا شما خواهر برادر خاله عمه دایی و عمو و غیره و غیره ندارید؟ آیا همه اینها خوب و خوش و امن و استوارند؟ اگه نه پس خیلی نامردید اگه به همکاری با این رژیم خونخوار و زبان نفهم ادامه بدید. اینها مسلما نه ایرانی و نه ایران دوست هستن چرا که بجای اینهمه جنایت و دزدی و خشونت میتونستن به کم از این ثروت و درامد کشور خرج اینده ایرانی کنن که بچهای خودتان هم راحت تر زندگی کنن.
  3
  19
  شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.