به راه افتادن کارزاری برای فریاد زدن نام «مهسا امینی» در مسابقات جام جهانی فوتبال

ایران اینترنشنال: در آستانه مسابقات جام‌جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر، کارزاری به راه افتاده است که از تماشاگران این رویداد بزرگ ورزشی می‌خواهد با فریاد زدن نام «مهسا امینی» در این مسابقات، صدای جنبش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی را به گوش جهان برسانند.

این کارزار از تماشاگران فوتبال خواسته است در هر بازی و مسابقه‌ای که به استادیوم‌ها می‌روند، در دقیقه ۲۲ که یادآور سن مهسا امینی است، نامش را صدا بزنند.

آغازگر این کارزار نگین شیرآقایی، روزنامه‌نگار است.

در روزهای گذشته، حرکت‌های اعتراضی و نمادینی نیز از سوی ورزشکاران در مسابقات ورزشی در حمایت از خیزش انقلابی در ایران، شکل گرفته است.

از جمله در مراسم آغاز دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران با نیکاراگوئه، اغلب بازیکنان ایرانی در همخوانی سرود جمهوری اسلامی شرکت نکرده و سرهایشان را پایین انداختند.

اقدام مشابهی که بازیکنان تیم‌های فوتبال ساحلی و واترپلو هم پیش از این انجام داده بودند.

در روزهای گذشته، امیررضا خادم، قهرمان سابق کشتی و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، در واکنش به بیانیه فدراسیون فوتبال مبنی بر برخورد با قهرمانان فوتبال ساحلی، با یادآوری واقعه «قدرت سیاه» که به وسیله دو ورزشکار سیاه‌پوست آمریکایی در واکنش به نژادپرستی در آمریکا در المپیک ۱۹۶۸ رقم خورد (تامی اسمیت و جان کارلوس که به ترتیب موفق به کسب مدال طلا و برنز در رشته دوی ۲۰۰ متر شدند، در حالی روی سکو رفتند که در هنگام پخش سرود ملی آمریکا، روی خود را از پرچم این کشور برگردانده و با مشت گره‌ کرده‌ و برافراشته، بر بالای سر سکوت کردند)، پستی در اینستاگرام شخصی‌اش منتشر کرد.

قهرمان کشتی جهان در این پست نوشت: «توجه مسوولان فدراسیون فوتبال را جلب می‌کنم به قانون اساسی که به صراحت اجازه ابراز اعتراض را به مردم می‌دهد و این جوانانِ قهرمان نیز در جهت حمایت از "اعتراضات مدنی" بخش قابل توجهی از مردم کشورشان اقدام به حرکتی نمادین و به دور از هر گونه خشونت کرده‌اند.»

خادم در پایان نوشت: «چه‌طور هر کجا که سخن از ورود ناظر و قانون و ... خارجی و بین‌المللی می‌شود، مسوولان مخالفت کرده و اصرار بر تبعیت از قوانین و اصول داخلی دارند. پس حالا هم شاید بهتر باشد، به قوانین خودمان رجوع کرده و ورزشکارانمان را آزار ندهیم!»
+278
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این بدبختها ، اینروزها از وحشت سرنگونی خواب به چشمشون نمیاد ، این کمپین هم که میشه بختک و میوفته رو سر و عمامه آخوند و پاچه خواراشو و تا آخر جام جهانی . رژیم لت و پار و نفسهاش به شماره و تا عید هم ، به عزت و شرف لااله الالله سرازیر کن تابوت رژیم رو در زباله دان تاریخ ، بلند بگو لااله الالله !!
  7
  97
  جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Danayan - برگن، نروژ

  برای هر مورد حکم اعدام ازادیخواهان باید ۱۰ نفر از اعضای خانواده بسیجیها و سگای سپاه سقط شوند! تمام خانوده این سگا باید شناسایی بشوند! البته دور از جان سگ!
  8
  89
  جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  حکومت بداند اگر یک نفر از ما را اعدام کند در سرتاسر جهان سفیر و کاردار و سفارت ها را نابود خواهیم کرد
  6
  54
  جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  دوشنبه - تهران ، ایران
  #مهسا_امینی_22 ✌️🌹
  4
  14
  جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Darknet - لندن، انگلستان
  #مهسا امینی-همیشه. ما هر روز و هر کجای دنیا باشیم صداش میزنیم. الکی برای ما روز تعیین نکنید. ما توی خونه و خیابون و استادیوم و محل کار و تفریح و اتوبوس و. هر جایی که نگفتم هم فریادش میزنیم حتی موقع مرگ هم فریادش میزنیم. تا روزی که جمهوری اسلامی وجود داره فریادش میزنیم. #مهسا امینی-همیشه
  2
  7
  شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.