نیروهای حشدالشعبی بدنبال ردیابی بقایای داعش در مرز ایران و عراق

ار.اف.ای: به گزارش روزنامه اطلاعات، نیروهای حشدالشعبی شبه نظامیان شیعه عراقی مورد حمایت ایران، عملیات گسترده ای را به هدف ردیابی بقایای داعش در مرز ایران و عراق آغاز کرده اند.

روزنامه اطلاعات در گزارشی به نقل از پایگاه خبری «العهد» که روز چهارشنبه ١۸ آبان منتشر شده، نوشته است که نیروهای حشدالشعبی به همراه فرماندهی عملیات «دیالی» عملیات مشترک تفتیش و تأمین امنیت در نزدیکی مرز ایران را آغاز کرده اند.

بر اساس این گزارش، نیروهای تیپ ۲۰ حشد الشعبی عراق به فرماندهی سرلشکر "هاشم احمد حنتوش التمیمی" و با مشارکت هنگ اضطراری فرماندهی عملیات دیالی، عملیات تفتیش روستاهای «بیکه»، «وادی قصب» و روستاهای بین آنها و همچنین دره‌های مجاور نوار مرزی با جمهوری اسلامی ایران را آغاز کردند.

گفته می شود که این عملیات با هدف تعقیب بقایای عناصر تروریست داعش و تفتیش و پاکسازی مناطق از عناصر تروریستی انجام می‌شود.

پیش از این، طالب الموسوی فرمانده عملیات دیالی حشد الشعبی در روز یکشنبه اعلام کرد: «نیروهای حشد الشعبی عملیاتی را در سه محور به منظور نابودی مخفیگاه های داعشی انجام داد و به تعقیب داعشی ها در هور الثلاب در جنوب غرب خانقین پرداختند».

وی افزود: «نیروهای تیپ یکم و چهارم حشد الشعبی دو محور و تیپ بیست حشد الشعبی نیز محور سوم را پوشش دادند».

او در ادامه گفت: «این عملیات با هدف رسیدن به مناطق صعب العبور و نابودی مخفیگاه های داعشی انجام شد».

خبر آغاز عملیات گسترده امنیتی نیروهای حشدالشعبی شبه نظامیان شیعه عراقی که مورد حمایت ایران هستند، در حالی اعلام شده است که وزارت اطلاعات ایران اخیراً طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تاکنون ۲۶ تبعه خارجی را در رابطه با حمله مسلحانه به حرم شاهچراغ در شیراز بازداشت کرده است.

وزارت اطلاعات در این بیانیه گفته بود که افراد دستگیر شده تبعه کشورهای تاجیکستان، جمهوری آذربایجان و افغانستان هستند.

در اطلاعیه اخیر وزارت اطلاعات ایران آمده است که «عنصر اصلی هدایت و هماهنگ‌کننده‌ عملیات در داخل کشور، تبعه‌ جمهوری آذربایجان است که با پروازی از باکو، خود را به تهران رسانده بوده است».

بر اساس گزارش خبرگزاری های رسمی ایران، در جریان حمله مسلحانه به حرم شاهچراغ که در تاریخ ۴ آبان ماه صورت گرفت، ۱۵ نفر کشته شدند.

بنا به گفته مقام‌های محلی در استان فارس، عامل اصلی حمله که توسط ماموران دستگیر شده بود نیز بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان جان باخت.

ساعاتی پس از این حمله مسلحانه، گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت آن را بر عهده گرفت.
+0
رأی دهید
-27

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.