قوه قضائیه یک معترض را بابت «آتش زدن سطل زباله» به محاربه متهم کرد

بی بی سی: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران فردی از معترضان را بابت آنچه آتش زدن سطل زباله و لاستیک خواند، به «محاربه» متهم کرده و در دادگاه انقلاب تهران در حال محاکمه وی است.

این متهم سهند نورمحمدزاده نام دارد و در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب اسلامی در حال محاکمه است.

به گزارش خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه، نماینده دادستان آقای نورمحمدزاده را به «محاربه از طریق تخریب و ایجاد حریق در وسایل عمومی به منظور اخلال در نظم و امنیت کشور و مقابله با حکومت اسلامی، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی» متهم کرده است.

در صورتی که دادگاه فردی را به اتهام محاربه محکوم کند، مجازات وی می تواند تا حد اعدام باشد.

خبرگزاری میزان نام و تصویر رئیس دادگاه را منتشر نکرده است.

آقای نورمحمدزاده اتهامات وارده را رد کرده و گفته تجمع اعتراضی در برابر محل کسب او در یکی از خیابان های تهران رخ داده و او قصد «اغتشاش» در برابر محل کار خود را نداشته است.

نماینده دادستان که فردی با نام مجتهدی، گزارش شده گفته «در پی اقدامات صورت گرفته از سوی سهند نورمحمد زاده بزرگراه آیت الله اشرفی اصفهانی (در تهران) برای مدتی مسدود شده و عبور و مرور خودروها با اخلال مواجه شده است».

نماینده دادستان گفته «متهم نورمحمدزاده با کندن نرده‌های بزرگراه، آتش زدن سطل زباله و لاستیک موجبات انسداد بزرگراه را فراهم کرده».

خبرگزاری میزان می گوید قاضی به متهم گفته «خودت در تصاویری که پخش شد دیدی که سطل زباله را آتش زدی» اما به غیر از متهم که این اتهام را رد کرده وکیل وی هم گفته « همانطور که در تصاویر مشاهده کردیم هیچ تصویری مبنی بر این که موکل بنده اقدام به آتش زدن سطل زباله کند یا اینکه نرده‌ای را از جای خود کنده باشد، وجود نداشت.»

وکیل آقای نورمحمدزاده گفته «آتش زدن سطل زباله که نماینده دادستان از آن به عنوان فعل مجرمانه یاد کرد در فیلم مشاهده نشد و موکل بنده نیز این موضوع را رد می کند، او فقط یک حلقه لاستیک را آتش زد که لاستیک نیز از اموال عمومی به حساب نمی‌آید.»
+7
رأی دهید
-151

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دادگاه عربستان را متهم به نقض حقوق بشر میکنید که کسی را بخاطر این که به یک مامور فراری امنیتی یک وعده نهار داده محکوم به اعدام کرده. باید نظام اخوندی را محکوم کنن که بخاطر به اتش کشیدن سطل زباله ای کسی را محکوم به اعدام کرده.
  1
  19
  دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  فقط امیدوارم ما ایرانی ها متوجه بشیم که وقتی اینا میگن حکومت عدل علی یعنی چه و چرا ابن ملجم، این عزیز کوفه چرا زد فرق مبارک رو زرتش رو در اورد. اینها هم از روی همون سگ کش کپی کردن. سطل زباله شده محاربه با خدا (که معلوم نیست چه گندیه این خدا)، بعد دزدی از حق کارگر بدبخت به یه جاشون هم نیست
  3
  24
  ‌سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.